En İyi Kore Dizileri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kore Dizileri
  4. »
  5. All Of Us Are Dead Konusu

All Of Us Are Dead Konusu

Merve Merve -
930 2
All Of Us Are Dead

Netflix’te Sguid Game dizisinin yeni bir Güney Kore dizisi yine zirvelere oynuyor. Dizimiz 3 günde en çok izlenenler arasına girdi. Türkçe anlamı Hepimiz öldük olan dizi izleyici tarafından tam not aldı. All Of Us Are Dead Konusu merak uyandırıcı ve gerilimi üst seviye de olan dizi dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. 12 bölümden oluşmaktadır.

Orijinal adı ‘Jigeum Uri Hakgyoneun’ olan dizimizin, Joo Dong-geun’un 2009-2011 yılları arasında yayınlanan aynı adlı webtoon’undan uyarlama bir dizidir. Korku, gerilim ve zombi konulu dizi Netflix en çok izlenenler listesinde ilk sırada yer alıyor.

All Of Us Are Dead-1
All Of Us Are Dead-1

Netflix’te ilk sezon olarak 8 bölüm yayınlandı, dizinin kadrosunda; Harrison Xu, Victoria Grace, Darren Keilan, Lisa Yamada, Park Ji-hu, Yoon Chan-young, Cho Yi-hyun, Park Solomon, Yoo In-soo, Lee You-Mi ve Lim Jae-hyeok gibi isimler bulunuyor. Sosyal eşitsizlik, zorbalık, adaletsiz yönetim, ayrımcılık temaları çok güzel işlenmiş ve görsel kalitesi ile de öne çıkıyor.

All Of Us Are Dead Konusu

All Of Us Are Dead Konusu , büyük bir tehlikeyle karşı karşıya kalan liseli öğrencilerin hikayesini konu alıyor. Okudukları lisede bir zombi virüsü hızlı bir şekilde insanları etkisi altına almaya başlar, öğrencilerin bir kısmını yok eder ve sağ kalan öğrenciler hayatta kalmak için birlikte savaşıp okuldan kaçmalıdırlar.

Salgınının patlak vermesiyle okulda kapana kısılan öğrenciler bir çıkış yolu bulmak zorundadır. Yoksa korkunç bir şekilde enfekte olacaklar ve olaylar fena halde çığırından çıkacak. Okul kanlı bir savaş alanına döndü ve arkadaşlarımız en kötü düşmanlarımıza dönüştü. Buradan kim canlı çıkacak? Ya av olacaksın ya da avcı. Ders bitti. Kıyametse yeni başlıyor..

All Of Us Are Dead-2
All Of Us Are Dead-2

Sosyal eşitsizlik, zorbalık, adaletsiz yönetim, ayrımcılık temalarını çok güzel bir şekilde işlemiş ve görsel kalitesi ile de çok beğenilmiştir. bir zombi kıyametinin ortasında bile aşkı ve dostluğu bulmayı başaran cesur gençlerin hikayesini izleyeceksiniz.

Dizimiz Lee Byeong-Chan’ın laboratuvarında bir öğrenci, zararsız gibi görünen bir ısırılma vakası yaşar. Ve çok kısa süre sonra hızla yayılan bir salgın okulu kıyamet alanına çevirir.

Sputnik Türkiye’nin, analiz şirketi FlixPatrol’ın verilerinden aktardığına göre dizi; Güney Kore, Tayland ve Singapur da dahil olmak üzere 28 Ocak’taki gösteriminden bu yana 25’ten fazla ülkede Netflix listelerinde bir numara olmuştur.

All Of Us Are Dead Oyuncuları

All Of Us Are Dead oyuncuları
All Of Us Are Dead oyuncuları

Güney Kore yapımı zombi konulu televizyon dizisi başarılı oyunculukları ile dikkat çekmiştir. All Of Us Are Dead Oyuncuları; dizinin oyuncu kadrosunda Yoon Chan Young, Park Solomon, Yoo In Soo, Lee Kyu Hyung, Kim Byung Chul ve Shin Jae Hwi gibi oyuncular yer alıyor. Genç ve dinamik oyuncu kadrosuyla dikkat çeken bie dizi olmayı başarmış. Bence bu oyuncu kadrosunda ki kişileri bir çok yeni Kore dizisinde göreceğiz.

All Of Us Are Dead Yorum

All Of Us Are Dead Yorum‘um: İzlemeye değer, düşündüğümden iyi çıkan bir dizi oldu. Ama Eunjo karakterini oynayan aktris oyunculuğunu pek beğenmedim. Her duygu durumunda aynı surat ifadesini kullanıyor. Aksiyonu bol ve gerçek hayattan güzel dersler veren bir dizi olmuş. Bölümlerin dakikalarının uzun olması yer yer sıksa da ben diziyi beğendim.

All Of Us Are Dead-3
All Of Us Are Dead-3

İlk bölümler biraz kötü gelebilir fakat o kısımlar bittikten sonra dizi güzelleşiyor. Ben k-drama sever bir insan olarak, gündemde bu kadar konuşulan diziyi izlemesem olmazdı. Zombi filmleri, zombi dizilerini çok sevmesem de sırf Kore hayranlığım yüzünden 2 günde izledim.

Zombili dizileri sevenler mutlaka bu diziyi izleyin Koreliler yapmış yine yapacağını. Bir The Walking Dead değil ama olmasına da gerek yok tabi, zombi teması bitmemiş olan ve henüz tüketilmeyen bir alan.. Bu diziyi yakın zamanda, En İyi Kore listelerinde görmemiz mümkün. İzlemenizi tavsiye ederim. Ya av olacaksın ya da avcı sloganı ile yazımı burada noktalıyorum..

Kore Dizi Önerim: Another Miss Oh konumu okuduktan sonra yorum yapabilir sizde görüşlerinizi belirtebilirsiniz.

All Of Us Are Dead Fragmanı

All Of Us Are Dead Fragmanı

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 2]

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir