En İyi Kore Dizileri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kore Dizileri
  4. »
  5. Angry Mom Konusu ve Oyuncuları

Angry Mom Konusu ve Oyuncuları

Merve Merve -
1209 0
Angry Mom kapak

Angry Mom dizisi 2014 yılında MCB senaryo ödülü almıştır. Angry Mom Konusu ve Oyuncuları ile dikkat çekmiş bir Güney Kore dizisidir. Bir çok sosyal mesajı içinde barından bir dizidir. Başrollerini Kim Hee-Sun, Kim Yoo-Jung ve Ji Hyun-Woo paylaşmaktadır.

Angry Mom-1
Angry Mom-1

Angry Mom Konusu ve Oyuncuları

Kim Yoo Jung: Oh Ah Ran arkadaşını serserilerden kurtarmaya çalışırken, kendisi o serserilerden şiddet görmeye başlar. Parlak bir öğrencidir. Jo Kang-ja’nın karanlık geçmişini saklayarak hayatına devam etmesinin tek nedeni kızıdır.

Jo Kang-ja’nın evlilik dışı doğan çocuğu olduğu için evde Kang-ja’nın vefat etmiş kız kardeşinin çocuğu olarak yetiştirmiştir. Sınıftan dışlanan Jin Yi-Kyung ile arkadaş olduktan sonra, zorbalığa uğrar ve hatta hayatı için tehdit edilir. Dizinin başlangıcında anne kız ilişkileri kötü olmasına rağmen dizi ilerledikçe, Oh Ah Ran yavaş yavaş annesi Jo Kang-Ja’ya yakınlaşır.

Angry Mom-2
Angry Mom-2

Kim Hee Soon: Jo Kang Ja, lokanta işletmektedir. Kızı kocası ve kayınvalidesi ile birlikte yaşamaktadır. O güçlü bir kadındır. Kızını son zamanlarda durgun, korkmuş içe kapanık görür. Ne kadar ısrar etse de kızından bilgi alamaz. Bir akşam kızını yaralı olarak bulur ve hastaneye yatırır. Kızının başına gelenleri öğrendikten sonra bütün yetkili birimlerden yardım istiyor.

Ama şiddet gören kızı kendisiyle iş birliği yapmadığı için polis ve diğer yetkililer bu konu da bir şey yapamıyor. Kızını bir şekilde kurtarmayı aklına koyan annemiz şu an mafya olan eski bir arkadaşının yardımı ile kızının okuluna öğrenci olarak girer. Kızının intikamını bir güzel alır. Ona şiddet uygulayanları bir bir döver.

Bu okul biraz fazla karışık bir okuldur. Okulda ki olaylar sadece öğrenciler etrafında dönmüyor, öğretmenler, müdürler hatta devlet büyüklerinin bile karıştığı kocaman olaylar silsilesi izliyoruz. Asıl olaylar Kızının en yakın arkadaşının ölümüyle başlıyor. Konu bu kadar da basit değil. Jo Kang Ja da okula döndüğünde anlıyor bunu.

Bu lise de yolsuzluklar, okul içi şiddet, öğretmen tacizleri gibi bir çok olmaması gereken her şey var. Kore dizilerinde bu okullardaki şiddet olayına çok değiniliyor. Öğrencilerin birbirlerini hor görmeleri, statü farkları ile dalga geçmeleri, psikolojik şiddette bulunmaları, rüşvet karşılığı başarı sağlamaları bu dizi de hepsi var.

Angry Mom-3
Angry Mom-3

Ji Hyun Woo: Park No-ah eğitim sistemi ile ilgili politikalardan habersiz, dünyaya masum gözleriyle bakan iyimser ve naif bir öğretmen. Öğrencilerini kendi çocukları gibi gördüğü için öğrencilerinin iyiliği için her şeyi yapabilir. Yi-kyung’un ölümünden sonra, kendini değiştirir ve Jo Kang-ja’ya Myungsung Lisesi’nin karanlık sırlarını ortaya çıkarmasına yardım eder.

Ji Soo: Go Bok Dong dizide ki en sevdiğim karakter oydu. Başlangıçta Myungsung Lisesi’ndeki zorba olarak bilinen Oh Ah-ran’a ölüm tehditleri savuran kişi oydu. Daha yüksek emirler nedeniyle (ağabeyi hapiste olduğu için) başkalarını zorbalık ve tehdit etmek için kendi nedenleri vardır. 

Kendisini suçlu hissettiren ve yüksek emirler nedeniyle iğrenç bir suçun suçunu üstlenmek zorunda kalır. Jo Kang-ja’ya aşık olup onunla ilgili gerçeği öğrendiğinde işler garipleşmeye başlar. Daha sonra Kang-ja’nın müttefiki oldu ve aralarındaki yaş farkına ve Kang-ja’nın kimliğinin gerçeğine yönelik ilk kafa karışıklığına rağmen Kang-ja’ya olan aşkını sürdürmeye devam etti.

Baro Hong: Hong Sang-bok’un oğludur, bu da onu okuldaki en güçlü kişidir, sevmediği öğretmenleri bile işten attırabilir. İlk başta Oh Ah-ran’a aşık oldu ama Jin Yi-kyung ile arkadaş olmaya başladığı için arkadaşlarının ona zorbalık yapmasına izin verdi. Başlangıçta babası yüzünden kötü olan bu karakter, daha sonra babasının öğrettiklerinin etik olmadığını fark ettikten sonra babasına baş kaldırarak iyi bir insan olmayı tercih etti.

Angry Mom-4
Angry Mom-4

Angry Mom Yorum

Ben hiç içinde bu kadar şiddet barından bir Kore dizisi izlememiştim. Dizi de bir annenin çocuğu için neler yapabileceğini gördük. Dizi de çok fazla sosyal mesaj kaygısı vardı ama neyse ki güzel işlenmişti. Dizi çekilirken oyuncular birbirleri ile çok iyi anlaşıyormuş haliyle iyi bir iş çıkarmışlar. Dizi oldukça sürükleyiciydi. Daha ne olabilir ne yönde gidebilir derken kendinizi bambaşka bir olayı seyrekerken buluyorsunuz. Dizinin finali çok iyiydi, gerçekçi senaryosu vardı. Dizinin şarkılarının hepsi çok güzeldi. İzlemenizi tavsiye ederim.

Kim Yoo Jung‘un başrolünde olduğu bir başka Kore dizisi önerim: Clean With Passion For Now

Angry Mom Fragman

Angry Mom Fragmanı

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir