En İyi Kore Dizileri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kore Dizileri
  4. »
  5. Bad and Crazy Konusu-Oyuncuları

Bad and Crazy Konusu-Oyuncuları

Merve Merve -
1175 0
Bad and Crazy afis

2021 Kore dizilerinden biri olan Bad and Crazy, toplam 12 bölümden oluşmaktadır. Gizem, suç ve dram türünde yer alıyor. Bad and Crazy oyuncuları arasında Lee Dong Wook, Wi Ha Joon, Han Ji Ru, Sung Ji Ru, Kim Dae Gon, Im Ki Hong ve Kang Ae Shim gibi isimler yer alıyor.

Bad and Crazy Oyuncuları
Bad and Crazy Oyuncuları

Bad and Crazy Oyuncuları

Lee Dong Wook: Polis dedektifi olan Soo Yeol karakterini canlandırmaktadır. Başarılı olmak için her türlü şeyi yapabilecek türden bir polis dedektifidir. Eğitim geçmişi nedeniyle terfi dönemine yakın bazı sorunlar yaşıyor. Soo Yeol’un hayatı, her zaman insanlara yardım etmek isteyen sıradan ve kibar bir insan olan K (Wi Ha Joon) ile tanıştıktan sonra değişir. K, Soo Yeol’ün aksine doğru olanı savunan ve bir suç gördüğünde hızla müdahale eden biridir. Aslında bu bahsettiğim K, Soo Yeol’ün ortaya çıkan kişiliklerinden biridir.

Bad and Crazy Oyuncuları-1
Bad and Crazy Oyuncuları-1

Han Ji Eun: Mooui Polis Departmanındaki uyuşturucu timinde polis teğmeni olarak çalışan Lee Hee Kyum karakterini canlandırmaktadır. Zengin kaliteli bir geçmişe sahip ve iyi eğitim almıştır. Soo Yeol’un otoritesine meydan okumayı seven sert bir kadındır. Lee Hee Kyum işinde hevesli bir kişiliğe sahiptir. Soo Yeol’ün eski sevgilisidir. Mooui Polis Departmanındaki uyuşturucu timinde polis teğmeni olarak çalışmaktadır.

Bad and Crazy Oyuncuları-2
Bad and Crazy Oyuncuları-2

Bad and Crazy Konusu

Bad and Crazy Konusu, adalet duygusunu fazlasıyla barındıran, bölünmüş bir kişilik sergileyen yozlaşmış, ama pratik bir dedektif olan Soo Yeol (Lee Dong Wook) ile ilgilidir. Polis memuru olarak çalışmaktadır. İşinde yetkin, başarılı ama aynı zamanda sorgulanabilir bir ahlakı vardır. Başarıya ulaşmak için her şeyi yapar. Hırslı kişiliği nedeniyle kısa sürede terfi almıştır. Sorunsuz bir şekilde ilerleyen hayatı aniden K‘nın (Wi Ha Joon) ortaya çıkmasıyla değişir. K dürüst bir insandır, ama aynı zamanda çılgındır.

Bad and Crazy Konusu
Bad and Crazy Konusu

Hırsı nedeniyle, sadece üstlerinin beğendiği davaları bakar ve onlara istenen sonucu verir, ancak bazı haksızlıklara da göz yumar. Terfi dönemi yaklaşırken, hiç bir desteği olmayan Soo Yeol, terfi fırsatını bir kez daha kaybetme kriziyle karşı karşıya kalır. Kongre Üyesi Do Yoo Gon, Soo Yeol’a yeniden terfi ümidi veriyor, ancak dürüst ama çılgın olan K, kritik anda aniden ortaya çıktığında hayatı tamamen durma noktasına geliyor.

Bad and Crazy dizisinde, tüm hayatını gerçekçi ve ukala biri olarak geçiren bir polis dedektifinin hayatı aniden karşılaştığı bir olay sonrasında tepe taklak olur. İçinde gizli bir kişiliği ortaya çıkar. Gizli kişiliği olan “K” uyandıktan sonra adalet için savaşan yolsuzluklara karşı mücadele eden bir kahramana dönüşecektir.

Kısaca Bad and Crazy, polis yolsuzluğuna karşı savaşan ‘kötü ve çılgın’ dedektiflerin hikayesini konu alıyor.

Bad and Crazy Yorum

Bad and Crazy Yorum; Koşuşturma, heyecan ve bol aksiyon, her bölümde temponun düşmediği bir Kore dizisi izlemek isterseniz Bad and Crazy dizisi tam size göre. Dizimiz de çok çılgın iki adam var. Bu ikili hepimizin tanıdığı Goblin dizisinin azraili olan Lee Dong Wook, diğeri ise Squid Game‘in polisi Wi Ha Joon‘dur. Bu muhteşem ikilimiz aslında aynı karaktere hayat veriyor.

Başroller bu kadar iyi olması, dizinin kalitesini arşa çıkarmıştı. Dizimiz yayınlanmadan önce, konusu ve oyuncuları ile en çok merak edilen yapımlar biriydi. Yayınlandıktan sonra En iyi Kore dizileri arasına girmeyi başaran bir dizi oldu.

Bad and Crazy yorum
Bad and Crazy yorum

Dizinin kahramanları olan Lee Dong Wook ile Wi Ha Joon gerçekten inanılmaz iyi bir ikili olmuştu. Dizinin tarzı izlediğim hiç bir Kore dizisine benzemiyordu. Bu kadar hızlı sürükleyici bir konusunun olacağını tahmin etmemiştim. Yeri geldiğinde güldüm, yeri geldiğinde gerildim. Dizi sizi izlerken resmen ayakta tutuyor aksiyon hareket hiç bitmiyor.

Bad and Crazy Oyuncuları-3
Bad and Crazy Oyuncuları-3

Lee Dong Wook‘u Goblin’den beri çok severim, Touch Your Heart dizisinde ki karakterinden sonra da daha fazla sempati duymaya başladığım bir oyuncuydu, bu dizi ile de gönlümde taht kurmayı başardı. Ben diziyi genel anlamda sevdim, herkese tavsiye ederim.

Bad and Crazy Fragmanı

Bad and Crazy Fragmanı
Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir