En İyi Kore Dizileri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kore Dizileri
  4. »
  5. Beautiful Gong Shim Konusu ve Oyuncuları

Beautiful Gong Shim Konusu ve Oyuncuları

Merve Merve -
1860 0
Beautiful Gong Shim kapak

Beautiful Gong Shim romantik, dram, komedi türlerini birleştiren bir Güney Kore dizisidir. Toplam 20 bölümden oluşmaktadır. 2016 yılında yayınlanmaya başlamıştır. En iyi Kore dizi listeme aldığım bir dizidir. Başrollerinde Nam Goong Min, Bang Min-Ah, Ju-Wan On ve Seo Hyo-Rim değerli oyuncular bulunmaktadır. 20 bölümden oluşmaktadır. Netflix‘te yayınlanan diziler arasındadır.

Beautiful Gong Shim Oyuncuları

Gong Shim
Gong Shim

Nam Goong Min: Ahn Dan-Tae karakteri güzel bir adamdı. Yaptığı iyilik sonucu hapis yatan, hapisten çıktıktan sonra insan haklarını savunan iyi bir avukat olmuştur. Teyzesi ile birlikte, yardıma muhtaç olanların, maddi getirisi olmadan, davasına bakan bir avukat. Annesi o küçükken vefat etmiş, babasıyla arada sırada haber alıp görüşüyor.

Minah: Minah K-pop grubu Girl’s Day’de şarkıcıdır. Dizi de Gong Shim karakterini canlandırmaktadır. Sıcacık bir kalbi vardır. Stresten saçının ortasında yuvarlak bir kellik oluştuğundan peruk takmaktadır. Kadrolu bir işi olmasını çok istiyor fakat bir türlü istediği yerlerde iş bulamıyor. Yarı zamanlı işlerde çalışıyor. Gong Shim, başarılı, güzel, avukat olan ablasının gölgesinde kalmış, ailesi tarafından horlanmış, ailesi onu sürekli ablası ile kıyaslıyor ve baskı kuruyor.

Beautiful Gong Shim Oyuncuları
Beautiful Gong Shim Oyuncuları

Seo Hyo-Rim: Gong Shim’in ablası olan Gong Mi’yi canlandırıyor. Uzun boylu güzel yüzü olan bir avukattır. Ailesi ona güzel ve başarılı diye daha çok değer vermişlerdir. Gong Shim’in odasını bile ona giysi odası yapmışlardır. Çok kibirli kıskanç biridir.

Ju-Wan On: Suk Joon Soo karakterini canlandırıyor. Zengin bir ailenin(Star Grup) tek varisidir. Gong Shim ve Ahn Dan-Tae ile tesadüfen tanışıyor ve daha sonradan arkadaş oluyorlar. Büyükannesi kaybolan diğer torunu yüzünden Suk Joon Soo’ya pek iyi davranmıyor. O yüzden her zaman büyükannesine kendisini kanıtlamaya çalışıyor.

Beautiful Gong Shim Konusu

Gong Shim ailesinin kendisini hor görmesine baş kaldırmak için çatı katına yerleşir. En büyük hayali yurt dışında sanat eğitimi almaktır. Bunun için paraya ihtiyacı olan Gong Shim bir sürü yarı zamanlı işte çalışmaktadır.

Parayı bir an önce denkleştirmek için çatı katındaki odasını kiralamaya karar verir. Ailenin psikolojik işkencesine katlanmak pahasına çatı katını bir avukata kiralar. Ablasının giyinme odasında para biriktirinceye kadar kalmaya karar verir. Avukat olan Dan Tae’ye kiralar ve onun oldukça sıkıcı olan hayatını değiştirmeye başlar.

Başlangıçta Gong Shim ile Dan-Tae iyi anlaşamaz fakat daha sonra arkadaş olurlar. Ahn Dan Tae, hayırsever avukat olduğu için geçimini sağlayacak parayı geceleri yaptığı şoförlükten kazanır. Star Grup’un varisi Suk Joon So ile bu şekilde tanışır. Onu bir kavgadan kurtarır.

Beautiful Gong Shim-1
Beautiful Gong Shim-1

Zamanla arkadaş olan ikiliye Gong Shim de dahil olur. Suk Joon So, Gong Shime karşı nazik olduğundan ona her zaman iyi davrandığından zamanla Gong Shim bu yakınlığından etkilenir. Bu duruma Ahn Dan Tae bozulur çünkü o da Gong Shim’den hoşlanmaya başlamıştır.

Gong Shim katıldığı bir mülakatta çirkin olduğu için sekreter olarak işe alınmıştır. Karısı çapkın olan kocasına güzel bir sekreter almak yerine bizim Gong Shim’i almıştır. Bu iş Star Grub’un başkanının sekreterlik işidir. Gong Shim bu işe kabul edildiği için çok mutludur. Ailesi şaşkındır özellikle de ablası Star Grubun varisi Suk Joon So’ya platonik şekilde aşıktır. Gong Shim’i deli gibi kıskanmıştır.

Gong Shim bir süre burada çalıştıktan sonra, Suk Joon So ve Gong Shim arasındaki yakınlık, varlıklı aileyi rahatsız eder ve Gong Shim’in işine son verir. Ahn Dan Tae’nin kendisini cesaretlendirmesi ile sevdiği iş çizim sanat işlerine yönelir.

Ahn Dan-Tae’nin aile sırları ile dizi karışmaya başlar. Ahn Dan Tae evlatlık olarak büyütüldüğünü öğrenir gerçek ailesini aramaya başlar. Aslında zengin bir ailesi vardır küçükken kaçırılmıştır. Kaçıran adam onu bir arkadaşına emanet etmiştir.

O arkadaşının çocuğu olmadığı için ve çocuğun başına birşey gelmemesi için Ahn Dante’yi kendisi büyütmüştür. Ahn Dan Tae gerçekleri öğrenip olayın iç yüzünü ortaya çıkarmak için Star Grup’a dahil olunca aile gizemi, sırları gün yüzüne çıkmaya başlar. Ahn Dan Tae’nin hayatı bir anda alt üst olur.

Gong Shim ile iyi bir ilişkiye başlayan Ahn Dan Tae’nin hayat hikayesi karışınca ilişkileri çıkmaza girer. Onun yanında olmaya çalışsa da karmaşık olaylar yüzünden yanında olamaz. Dizinin finaline doğru her şey açıklığa kavuşmaya başlar.

Beautiful Gong Shim Yorum

Evet bu dizi biraz klişelerle dolu bir yapımdı ama kesinlikle izlenmeye değerdi. Oyuncuların kimyaları birbirine çok uymuştu. Dizimizde Kore dizilerinde işlenen: hatırlanmayan çocukluk ve travmaları, ulaşılamayan gerçek anne ya da baba, miras olayarı, gizli yetenekler, iyi kalpli çirkin kızın aşkta kazanması, çirkin kız diye anılan kızımızın etrafında iki yakışıklı erkeğin dönmesi(bence çirkin değildi ama senaryo gereği bu tatlı kızımıza çirkin damgası vuruldu) gibi klişeler etrafında dönmekteydi. Benim sevdiğim hatta en İyi Kore Dizileri ekleyeceğim bir diziydi.

Başrol kızımız Gong Shim çok tatlıydı bence duyguları bana çok geçti. Üzüldüğünde üzüldüm sevindiğinde sevindim. Dante ile uyumları çok iyiydi. Nam Goong Min‘i hep yan rollerde izlemiştim onu başrol olarak izlemek güzeldi. Sonu sürprizlerle dolu olan bu diziyi izlemenizi tavsiye ederim.

Bir başka önerebileceğim Kore dizisi: Angry Mom Konusu ve Oyuncuları

Beautiful Gong Shim Fragmanı

Beautiful Gong Shim Fragman

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir