En İyi Kore Dizileri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kore Dizileri
  4. »
  5. Because This Is My First Life Konusu

Because This Is My First Life Konusu

Merve Merve -
555 0
Because This Is My First Life fragmanı

2017 Kore dizileri arasında yer alan 16 bölümden oluşan bir dizidir. Romantik, komedi, dram türünde çekilmiştir. Because This Is My First Life Oyuncuları arasında Jung So-Min ve Lee Min-Ki gibi önemli isimler vardır.

Because This Is My First Life Oyuncuları

Because This Is My First Life Oyuncuları
Because This Is My First Life Oyuncuları

Jung So Min: Yoon Ji‑ho karakterini canlandırmaktadır. 30 yaşındadır hayali senarist olmaktır. Bunun için çok uğraşan Yoon Ji-Ho yardımcı yazar olarak çalışmaktadır, maddi sıkıntıları vardır. Hayallerinin peşinde koşan, kendi ayakları üstünde durmaya çalışan biridir.

Kendisinin bir evi olmasına rağmen 30 yaşına gelmesine rağmen bir ev alamamsından kaynaklı çok üzülmektedir. Evi olanlara imrenmektedir. Maddi sıkıntıları yüzünden flörtten uzak durmaktadır. Yoon Ji Ho, Nam Se Hee’nin evinde yaşamaya başlar ve ev arkadaşı olurlar.

Jung So Min
Jung So Min

Lee Min Ki: Nam Se‑hee karakterini canlandırmaktadır. Bir uygulama şirketinde çalışmaktadır. Aldığı evin borcunu ödemek için çalışmaktadır. Borcu yüzünden ev arkadaşı arar ve ev arkadaşı olarak So-Yoon Ji-Ho ile karşılaşır. Hayata gerçekçi bir tavır ile yaklaşır, her şeyi artıları ve eksilerine göre değerlendirir. Evlilik gibi bir düşüncesi yoktur.

Because This Is My First Life Konusu
Because This Is My First Life Konusu

Kim Min Seok: Sim Won‑seok karakterini canlandırmaktadır. Kendisi tutarlı biri ama ilişkisi ve hayatı arasında ikilimde kalmıştır.

Esom: Woo Soo-Ji karakterini canlandırmaktadır. Yoon Ji‑ho ile küçüklükten beri arkadaştır. Bir gün çalışırken sürekli tacize maruz kalmıştır ve bu durum biraz psikolojisini bozmuştur. Yine de bir şekilde hayatına devam etmektedir. Ma Sang-Goo ile yolları kesiştikten sonra hayatı yoluna girmeye başlar.

Byeong Eun-Park: Ma Sang-Goo karakterini canlandırmaktadır. Uygulama şirketinde Ceo olarak görev yapmaktadır. O yakışıklı, zengin, ilgili, komik ve güzel seven bir adam.

Kim Ga Eun: Yang Ho-Rang karakterini canlandırmaktadır. Yang Ho Rang’da, diğer iki kızın üçüncü üyesi, liseden beri arkadaşlar. Her zaman neşeli, iyi huylu bir kadın.

Because This Is My First Life Konusu

Because This Is My First Life Konusu; Dizi 30’lu yaşlarında olan bir kadın ve erkeğin yaşadıklarını konu almaktadır. Borçları yüzünden kendine bir ev arkadaşı arayan bir adam ile yaşadığı sıkıntılar yüzünden evden ayrılmak zorunda kalan bir kadının bir yanlış anlaşılma sonucu ev arkadaşı olması ve devamında meydana gelenleri anlatmaktadır.

Because This Is My First Life Yorum
Because This Is My First Life Yorum

DiziMİZ liseden beri birbirini tanıyan, iyi arkadaş olan üç kızın hayatı ve yaşadıkları çevresinde ilerliyor. Dizinin baş rolü olan Yoon Ji Ho Seul’de arkadaşının sevgilisi aracılığıyla bir ev kiralıyor. Yanlış anlaşılmalar sonucu Nam Se Hee’nin evini kiraladığını evde karşılaştıklarında fark ediyorlar.

Birbiriyle bu şekilde tanışan başrol çiftimiz başlangıçta aynı evde kalmak konusunda kararsız kalıyorlar fakat bir süre sonra ikisinin de çıkarları doğrultusunda aynı evde yaşamaya başlıyorlar. Nam Se Hee evinin borcunu ödemek zorunda olduğu için Yoon Ji Ho’nun evinde kalmasına izin veriyor. Yoon Ji Ho maddi sıkıntılar çektiği için ve kalacak yeri olmadığı için aynı evi paylaşmayı kabul ediyor. Ve olaylar bu şekilde başlamış oluyor.

Yoon Ji Ho ve Nam Se Hee aynı evde yaşamayı sürdürürken, Nam Se Hee’nin annesinin evlen diye baskı yapması, Ji Ho’nun da yıllardır kendini hiçbir yere ait hissedemediği için bir evi olması fikrinin cazipliği sebebiyle bir anlaşma evliliği yapmayı kabul ederler. İki yıl sürecek bir evlilik sözleşmesi imzalayıp bu yolda devam ederler.

Because This Is My First Life
Because This Is My First Life

Because This Is My First Life Yorum

Öncellikle dizideki herkesin başrol olduğunu düşündürdü bana bu dizi. Dizimizde üç çiftimiz var üçü de benim için başrol niteliğindeydi. Dizimizin konusu tek bir çift üzerine dönmüyordu, her çiftin hikayesi ayrı güzel ve çok iyi işlenmişti.

Dizimiz eğlendiren ve güldüren bir diziydi yeri geldiğinde hüzünlendirmeyi başardı. Because This is My First Life dizisi gayet başarılı bulduğum bir Kore dizisi oldu. Dizinin işleyişi dizide ki diyaloglar gerçekten kaliteliydi ve güzeldi. Kendinizi iyi hissettirecek Kore dizilerinden biridir.

Günümüz insanının evliliğe bakış açısı, geçim sıkıntısı, insan ilişkileri gibi konulara gayet güzel değinilmişti. Diziyi izleyen herkes kedinde olan dertleri bu dizi de bulabilir. Gerçek hayat dertleri fazlasıyla mevcuttu. Evlilik üzerine çok güzel tespitler sunulmuştu. Romantik komedi Kore dizileri sevenlerin kaçırmaması gereken bu diziyi izlemenizi tavsiye ederim.

Kore dizi önerisi: Extracurricular dizi hakkında detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Because This Is My First Life Fragmanı

Because This Is My First Life Fragmanı
Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir