En İyi Kore Dizileri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kore Dizileri
  4. »
  5. Cinderella And Four Knights Konusu

Cinderella And Four Knights Konusu

Merve Merve -
979 0
Cinderella and four knights

Cinderella and four knights, bir Kore Güney Kore dizisidir. Türkçe adıyla külkedisi ve dört şövalye anlamına gelmektedir. Romantik, Komedi, gençlik türündedir. 2016 Kore dizileri arasında en çok sevilen en çok izlenen dizilerden biridir. Cinderella and four knights konusu ve sevilen başrolleri dizinin bu kadar tutulmasında yeterli sebep adeta yıldızlar geçidi. Başrollerinde Jung Il-wooAhn Jae-hyunLee Jung-shinPark So-dam, Son Na-eun ve Choi Min bulunuyor.

park-so-dam
park-so-dam

Cinderella and four knights Park So-Dam

Eun Ha-Won (Park So-Dam), hayatı boyunca hep öğretmen olmak istemiştir. Park So-Dam part-time işlerde çalışarak üniversite harcını biriktirmeye çalışan lise öğrencisidir. Annesi bir araba kazasında hayatını kaybetmiştir. Babası yeniden evlendikten sonra üvey annesi ve üvey kız kardeşleri ile birlikte yaşamaya başlamıştır. Mutsuz zamanlar geçirmektedir. Üvey annesi ve üvey kız kardeşleri tarafından dışlandığı için kendini yalnız hissetmektedir.

Bir gün yaşlı, zengin bir adamla tanışır.  Bu yaşlı adam ona eğitim giderlerini karşılayabilmek için bazı şartlar altında “Haneul / Sky House” adlı konakta kalması için bir teklifte bulunur. Vefat eden üç oğlundan kalan üç erkek torunu vardır. Ama hepsi birbirinden haylaz, şımarık ve asidir. Onların adam edilmesi için akıllı olgun kızımız Eun Ha-Won’dan kuzenlere kahyalık etmesini istemiştir. Kızımız üniversite hayali için bu teklifi kabul eder.

Eun Ha-Won’un kabul ettiği anlaşma içinde kuzenlerle aynı evde yaşamanın yanında bir şart daha yer alıyor: Evde aşk yaşamak yasak!

O günden sonra, Ha-Won konağa yerleşir ve üç erkek kuzen olan Kang Hyun-Min (Ahn Jae-Hyeon), Kang Seo-Woo (Lee Jung-Shin), Kang Ji-Woon (Jung Il-Woo) ve onların koruması Lee Yoon-Sung (Choi Min) ile beraber yaşamaya başlar.

Dizide zengin oğlan fakir kız, birkaç çocuk arasında paylaşılamayan kız, masumiyetiyle gelip şımarık çocuğun hayatını değiştiren kız hikayesi vardı. Ben Kore dizilerinin klişelerinden hoşlanan biri olarak diziyi sevdim.

ahn_jae_hyun
ahn_jae_hyun

Ahn Jae Hyeon

Ahn Jae Hyeon dizi de Kang Hyun Min karakterini canlandırıyor. Dizi de parlak güneşim kesinlikle Kang Hyun Min’di. Dizi de kuzenlerin en büyüğü aşırı şımarık kızları oyuncak olarak gören bir tip. Eun Ha-Won ile bir iddia sonucu tanışıyor daha sonra tanıdığı diğer kızlara benzemediği için fark etmeden kızımıza aşık oluyor. Diziyi izlerken bu adamı yemek isteyebilirsiniz inanılmaz tatlı ve sempatik.

Jung-Il-woo
Jung-Il-woo

Kang Ji-Woon  (Jung Il-Woo )

Kang Ji-Woon  (Jung Il-Woo ) dizinin asi prensi. Hanuel ailesinin sonradan bulunan torunu annesi öldükten sonra yetimhane de büyüyor. Chairman Kang yani kuzenlerimizin zengin büyük babası tarafından bulunduktan sonra bir anda kendini zengin bir ailenin içinde buluyor. Huysuz olan Kang Ji-Woon yeni evindeki insanları kabul etmekte güçlük çekiyor. So-Dam’ı başlangıçta en yoran insanken sonradan ondan hoşlanmaya başlaması ile işler değişiyor.

Cinderella-and-four-knightsLee-Jung-shin
Lee-Jung-shin

Dizinin iyilik meleği resmen. Bana göre Kuzenlerin en düzgün ve en iyi niyetli olanıydı. So-Dam’ı ilk o benimseyip iyi davrandı. Sokak sanatçılığı ile başlayan kariyeri dedesi sayesinde daha zirvelere oynayan biri haline geldi. Sanata aşık boş zamanlarında söz yazarlığı yapıyor. Kaçınılmaz sonlardan biri olarak o da Park So-Dam dan hoşlanmaya başlıyor.

choi-min
choi-min

Choi-Min

Üç kuzenin koruması ve evin baş kahyası olmakla beraber Kang’ın sekreterliğini yapıyor. Bu dizi için yeteri kadar yakışıklı. So-Dam’ı koruyucu tavırlarıyla sempatimi kazanmayı başaran karakterlerden. Kuzenleri kaynaştırmak için gittikleri tatilde eğlenceli tavırları hoştu.

Park Hye-Ji (Son Na-Eun)

Uzun zamandır Kang Hyun-Min’e aşık ona yakın olmak için kendisinden hoşlanan Kang Ji-Woon’u kullanmaktan çekinmiyor. Donuk suratı onu sevimsiz gösterdi yeterince. Benim sevmediğim karakterlerden biri oldu.

CiCinderella and four knights Yorum

Cinderella and four knights genel anlamda sevdiğim bir dizi oldu. Klişelerle dolu olsa da ben Kore dizilerinde klişeleri seven biri olarak bayıla bayıla izledim. Bu kadar yakışıklı oğlanı bir arada yakalıyıp izlememek olmazdı.

Cinderella and four knights konusu bakımından sıkılmadan izleyebileceğiniz Güney Kore dizilerinden biri olmuş, masaldan ilham alınmış.

Üç zengin erkeğin masumiyet yüklü kızımızdan hoşlanma konusu biraz abartılıydı ama olsun. En iyi Kore dizi listemde en üst sıralarda yer almayı başarabilen dizilerden biri oldu. Başrol kızımıza ön yargılı olup izlemeyenlerden çekinmeden izleyebilir.

Kore dizi severlere önerebileceğim Love Alarm Konusu: Gerçek üstü aşk yazıma göz atabilirler.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir