En İyi Kore Dizileri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kore Dizileri
  4. »
  5. Doctor Stranger Kore Dizisi

Doctor Stranger Kore Dizisi

Merve Merve -
1350 0
Doktor-Strenger kapak

Hastane ortamında geçen Kore dizilerinden biri olan Doctor Stranger ile karşınızdayım. 2014 yılında yayınlanmış olan dizimiz 19 bölümden oluşmaktadır. Doctor Stranger oyuncuları, Lee Jong Suk, Kang So Ra, Park Hae Jin ve Jin Se-Yeon gibi önemli isimler yer almaktadır. Netflix‘te yayınlanmaktadır.

Doctor Stranger Oyuncuları

Doctor Stranger oyuncuları özellikle sergiledikleri başarılı ve göz dolduran performansları ile öne çıkmaktadır.

Doctor Stranger oyuncuları
Doctor Stranger oyuncuları

Lee Jong-Suk: Babası ünlü bir kalp doktoru olan Park Hoon daha o küçükken babası ile birlikte Kuzey Kore’ye kaçırılır. Orada Kuzey Kore liderini ameliyat etmekle görevlendirilen babanın ülkesine dönmesine izin verilmez ve oğlu ile birlikte Kuzey Kore’de kalmak zorunda kalır. Park Hoon Kuzey Kore de yaşamak zorunda kalır. Büyüdüğünde babası gibi doktor olmuştur.

Bir yolunu bulup Güney Kore’ye kaçar. Yıllardır sevdiği kadın Kuzey Kore’de kalmıştır, o yüzden çok para kazanıp onu da Güney Kore’ye getirmesi gerekmektedir. Park Hoon Güney Kore’nin en iyi hastanesi olan Dongwoo Üniversitesi Hastanesi’nde bir doktor olarak çalışmaya başlar. Burada Park Hoon hastanede kız arkadaşına çok benzeyen bir doktorla karşılaşır.

Doctor Stranger-1
Doctor Stranger-1

Park Hae-Jin: Han Jae-Joon karakterini canlandırmaktadır. Çok çalışkan, zeki, başarılı ve bir o kadar da yakışıklı bir doktordur. Hastanenin en yetenekli doktorlarından biridir. Soo-Hyun’dan ciddi şekilde hoşlanıyordur, onunla evlenmek istiyordur.

İleride hastanenin başına geçmek için çalışıyordur ama bu o kadar kolay olmayacaktır. Artık hastanede onun kadar başarılı ve yetenekli bir doktor olan Park Hoon vardır. Park Hoon hastaneye geldikten sonra onunla sıkı bir rekabet içine gireceklerdir. Kore’nin en iyi hastanesi olan Dongwoo Üniversitesi Hastanesi’nde çalışmak için Harvard’da profesörlük yapma teklifini reddetmiştir.

Kang So-Ra: Hastane yöneticisinin kızı olan aynı zamanda göğüs cerrahı olan Oh Soo-Hyunkarakterini canlandırmaktadır. Oh Soo-Hyun bir anda kendini Park Hoon ve Han Jae-Joon ile aşk üçgeni içinde bulur.

Jin Se-Yeon: Song Jae‑hee karakterini canlandırılmaktadır. Park Hoon’un yıllardır sevdiği kız arkadaşıdır. Kuzey Kore’de tanışmışlardır ve kaderleri onları tekrar bir araya getirmiştir. İyi bir anestezi uzmanıdır. Farklı konularda eğitim almıştır ve zamanla farklı bir geçmişi ortaya çıkacaktır.

Doctor Stranger Konusu

Babası ünlü bir kalp doktoru olan Park Hoon daha o küçükken babası ile birlikte Kuzey Kore’ye kaçırılır. Orada Kuzey Kore liderini ameliyat etmekle görevlendirilen babanın ülkesine dönmesine izin verilmez ve oğlu ile birlikte Kuzey Kore’de kalmak zorunda kalır.

Park Hoon babası tarafından yetenekli bir doktor olarak yetiştirilmiştir ve orada Jae He isimli bir kıza aşık olur. Fakat bu kız ve ailesi babasının işlediği bir suç yüzünden esir kamplarına götürülür. Park Hoon da onu her yerde bulmaya çalışır.

Güney Kore tekrar dönmeyi başaran Park Hoon, Güney Kore’nin en iyi hastanesi olan Dongwoo Üniversitesi Hastanesi’nde bir doktor olarak çalışmaya başlar. Burada Park Hoon hastanede kız arkadaşına çok benzeyen bir doktorla karşılaşır.

Doctor Stranger-2
Doctor Stranger-2

Bu olaylardan sonra hastane içinde ki olaylara, ameliyatlara, aşklara şahit olacaksınız. Park Hoon ve Han Jae-Joon arasındaki rekabet başlayacaktır. Ülkenin başbakanını ameliyat olacaktır ve ameliyatın kimin yapacağının karar verilmesi için Park Hoon ve Jae-Joon’un yarışmasını istenir. Yarışma galibi başbakanı ameliyat edecektir.

Doctor Stranger Yorum

Doctor Stranger Yorum; Oldukça sürükleyici olan bu diziyi beğendiğimi söyleyebilirim. İzlerken hiç sıkılmadım, ve merakla bir sonraki bölümü bekledim. Bu Kore dizisi medikal türde bir dizi ama sadece hastanede geçen olayları içermiyor.

Doctor Stranger-3
Doctor Stranger-3

İçinde fazlaca politik olayların, entrikaların da olduğu bir dizi. Dizi de çok olay var ve birçok konu işlenmiş. Medikal, tıbbi türde ki bu dizide biraz fazla politik olay görmek sizi sıkabilir ama genel anlamda gerçekten izlenmeye değer bir diziydi.

Doctor Stranger dizisindeki oyuncular oldukça başarılıydı, ameliyat sahneleri gayet iyiydi. Doktorlu, hastaneli dizileri sevenlerin kaçırmaması gereken bir diziydi. En iyi Kore dizilerinde yerini alan güzel dizilerden. Siz de dizi hakkında görüşlerinizi aşağıda ki kutucuğa yorum olarak bırakabilirsiniz.

Song Joong-Ki dizileri sevenlere Kore dizi önerisi: Nice Guy detaylı bilgi için sitemizde yer alan konuyu okuyabilirsiniz.

Doctor Stranger Fragmanı

Doctor Stranger Fragmanı

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir