En İyi Kore Dizileri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kore Dizileri
  4. »
  5. Extracurricular Kore Dizisi Tanıtım

Extracurricular Kore Dizisi Tanıtım

Merve Merve -
365 0
extracurricular konusu

Extracurricular 2020 Kore dizileri arasında olup, toplam 10 bölümden oluşmaktadır. Netflix tarafından yayınlanan dizi, Dram, gençlik türündedir. Netflix Kore dizileri arasında yer alan dizi ‘Human Class’ adıyla da bilinmektedir. Dizinin Türkçe adı ders dışı anlamına geliyor. Extracurricular Oyuncuları arasında; Kim Dong-Hee, Park Ju-Hyun, Jung Da-Bin gibi isimler yer alıyor.

Extracurricular Oyuncuları

extracurricular-oyunculari
extracurricular-oyunculari

Extracurricular Oyuncuları arasında; Kim Dong-Hee, Park Ju-Hyun, Jung Da-Bin, Nam Yoon-Soo, Choi Min-Soo ve Park Hyuk-Kwon gibi isimler yer almaktadır.

Kim Dong He: Bir lise öğrencisi olan Ji-Soo karakterini canlandırmaktadır. Çalışkan, terbiyeli, akademik başarısı yüksek soğukkanlı bir öğrencidir. Okulda hiç bir sorun çıkarmayan ve sessiz bir kişiliğe sahiptir. Ülkenin en iyi üniversitelerinden birine girip çok para kazanmak istemektedir. Yetim ve fakir olduğu için hiç hayal kurmamaktadır. Tek hayali mezun olmaktadır.

Extracurricular Oyuncuları
Extracurricular Oyuncuları

Park Ju-Hyun: Bir lise öğrencisi olan Kyu-Ri karakterini canlandırmaktadır. Kendisinden yüksek beklentileri olan varlıklı bir aileye sahiptir, fakat o ailesinin istediği gibi biri değildir. Ji-Soo’nun işlediği suçu öğrendikten sonra, bu suçun içine dahil olmaya karar verir.

Extracurricular Oyuncuları-1
Extracurricular Oyuncuları-1

Jung Da-Bin: Bir lise öğrencisi olan Min-Hee karakterini canlandırmaktadır. Ji-Soo’nun arkadaşlarından biridir ve onun işlediği suça karışır.

Nam Yoon-Soo: Bir lise öğrencisi olan Ki-Tae karakterini canlandırmaktadır. Min-Hee ile sevgilidirler.

Choi Min-Soo: Wang-Cheol karakterini canlandırmaktadır.  Ji-Soo’nun gizli yardımcısıdır.

Park Hyuk-Kwon:  Ji-Soo’nun sınıf öğretmeni olan Jin-Woo karakterini canlandırmaktadır.

Extracurricular Oyuncuları-2
Extracurricular Oyuncuları-2

Extracurricular Konusu

Ji-Soo öğretmeninde ısrarıyla Toplumsal sorunları araştırma kulübüne katılır. Hoşlandığı kızın da orada olduğunu görür. Kyu-Ri erkek öğrencilerin yaptığı etkinlikleri yapan özgüveni yüksek bir kızdır. Ji Soo barlarda müşterilerinin şiddetinden korunmak isteyen genç kızlara yardım etmektedir. Kendisi bu işi orta yaşlı bir adam olan Bay Lee ile birlikte yapmaktadır. Karşılığında aldığı paraları biriktirmekte ve okul masraflarını bu şekilde karşılamaktadır.

Extracurricular Oyuncuları-3
Extracurricular Oyuncuları-3

Ji-Soo ve Kyu-Rİ kulüp çalışması için buluşurla. Ji Soo, Kyu-Ri’ye anne ve babasının olmadığını yalnız yaşadığını anlatır. Bunun üzerine Kyu-Ri, Ji Soo’nun geçimini nasıl sağladığını merak eder ve onun iş için kullandığı telefonu ve şifresini ele geçirir ve onun ne iş yaptığını öğrenir. Ji Soo’nun kadın satıcısı olduğunu zanneder aslında olaylar öyle değildir.

Kyu Ri zengin bir ailenin kızı olduğu için ve ileri de şirketlerinin başına geçeceği için davranışlarına dikkat etmek zorundadır. Ji Soo’nun telefonunu çalıp sırrını öğrendikten sonra onun peşine takılıyor. Zeki bir karakterdir. Ji Soo’dan hoşlanmaya başlar.

Extracurricular Konusu kısaca; para kazanmak zorunda olan Ji-Soo’nun suç işlemeye başlaması ve bunu öğrenen arkadaşlarının ona yardım etmeye başlaması ile, kendilerini tehlikeli duruma sokan bir grup lise öğrencisinin etrafında dönmektedir.

Extracurricular Oyuncuları-4
Extracurricular Oyuncuları-4

Bir lise öğrencisi olan Ji-Soo, Okuldaki ders notları, tutum ve davranışları nedeni ile model bir öğrencidir o çok çalışkan ve terbiyelidir. Ancak, üniversite parasını ödeyebilmek için suç işlemeye karar verir. Bir lise öğrencisi olan Kyu-Ri, Kendisinden yüksek beklentileri olan varlıklı bir aileye sahiptir. Ji-Soo’nun işlediği suçu öğrenir ve bu suçun içine dahil olur. Min-Hee, Ji-Soo’nun arkadaşıdır ve onun işlediği suça karışır.

Extracurricular Yorum

İlgi çekici bir afişi olduğu için merak edip başladığım bir diziydi. Başlangıçta hiç akmayan bir dizi olduğunu düşündüm ama bırakmadım devam ettim. Dizi 3. bölümden sonra açılmaya başlıyor. İl iki bölümü izleyip bırakan çok duydum. Ben bırakmadım çünkü konusu güzeldi ve şans verilmeliydi. Günümüzde gençlerde artan suç oranlarını, para kazanmak için seçtikleri yolları, kurdukları yapay ilişkileri çok güzel anlatmıştı dizi.

Dizi genel olarak güzeldi. Farklı bir senaryoya sahip severek izledim kısa sürede de bitirdim. Kesinlikle şunu belirtmeden geçmeyeyim bu kadar Güney Koreliler gerçekten çok başarılı senaryolar çıkarabiliyorlar.

Dizi de biraz gerilim, biraz aksiyon, biraz da suç unsurları bulunuyor. Extracurricular Netflix Kore dizileri arasında bulunuyor. Gençlerin nasıl işlere bulaştığını anlatmasının yanı sıra onların hayat hikayelerine de tanık olduk. Kore gençlik türünde, hafif gerilimli dizileri sevenler için tavsiye edebileceğim bir diziydi.

Kore dizi önerisi: Hospital Playlist dizi hakkında detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Extracurricular Fragmanı

Extracurricular Fragmanı
Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir