En İyi Kore Dizileri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kore Dizileri
  4. »
  5. Weightlifting Fairy Kim Bok Joo Konusu ve Oyuncuları

Weightlifting Fairy Kim Bok Joo Konusu ve Oyuncuları

Merve Merve -
726 0
Weightlifting Fairy Kim Bok Joo afis

2016 Kore dizilerinden biri olan Weightlifting Fairy Kim Bok Joo gençlik, romantik ve spor türündedir, toplam 16 bölümden oluşmaktadır. Weightlifting Fairy Kim Bok Joo Oyuncuları arasında; Lee Sung Kyung, Nam Joo Hyuk, Kyung Soo Jin ve Lee Jae Yoon gibi isimler bulunmaktadır. Netflix Kore dizileri arasında bulunmaktadır.

Weightlifting Fairy Kim Bok Joo Oyuncuları
Weightlifting Fairy Kim Bok Joo Oyuncuları

Weightlifting Fairy Kim Bok Joo Oyuncuları

Lee Sung Kyung: Haneul Spor Üniversitesi’ne halterci Kim Bok-joo karakterini canlandırmaktadır. Babası eski bir haltercidir. Onun hayali her zaman babası gibi iyi bir halterci olmaktır. Babası ve amcasıyla birlikte yaşamaktadır. Güçlü bir kızdır ama bunun yanında masum ve kırılgan birisidir. Arkadaşlarına, ailesine kendisini çalıştıran koçuna oldukça düşkündür. Kendisi ile aynı üniversiteye giden ilkokul arkadaşı Jung Joon-Hyung yeniden bir araya gelir.

Weightlifting Fairy Kim Bok Joo Oyuncuları-1
Weightlifting Fairy Kim Bok Joo Oyuncuları-1

Nam Joo Hyuk: Haneul Spor Üniversitesi’nde yüzücülük eğitimi alan Jung Joon-Hyung karakterini canlandırmaktadır. Spor konusunda oldukça yeteneklidir. Yaşadığı bir travma sonucu hayatı etkilenmiştir.

Weightlifting Fairy Kim Bok Joo Oyuncuları-2
Weightlifting Fairy Kim Bok Joo Oyuncuları-2

Kyung Soo Jin: Kim Bok Joo’nun oda arkadaşı olan Song Shi-Ho karakterini canlandırmaktadır. Jung Joon-Hyung’un eski kız arkadaşıdır ve ritmik jimnastik ile ilgilenmektedir. Song Shi-Ho ritmik jimnastik alanında çok iyi yerlere gelmek isteyen biridir, hayalleri için elinden gelenin fazlasını yapıyor.

Lee Jae Yoon: Jung Joon-Hyung’un abisidir ve ikinci başrol oyuncusu olan Jung Jae Yi karakterini canlandırmaktadır.  Yakışıklı, iyi kalpli ve nazik birisidir. Diyetisyenlik yapıyor.

Weightlifting Fairy Kim Bok Joo Konusu

Weightlifting Fairy Kim Bok Joo konusu kısaca 20 yaşındaki kadın bir halterci olan Kim Bok-joo’nun ilk defa aşık olmasını ve üniversite döneminde yaşadığı maceraları anlatıyor.

Weightlifting Fairy Kim Bok Joo Konusu
Weightlifting Fairy Kim Bok Joo Konusu

Kim Bok-joo okulda bir gün ağır bir dolabı tek başına taşırken yardımına Jung Jae Yi yetişir. Kim Bok-joo ona yardım eden bu adamdan hoşlanır. Bu adam onun ilk aşkıdır ve onunla kendisini yeniden tanımaya başlar. Daha sonra okulda ilkokuldan arkadaşı olan Jung Joon-Hyung ile karşılaşır. Jung Joon-Hyung yüzme takımındadır. Zamanla bu ikili çok yakın arkadaş olurlar, birlikte çok zaman geçirirler derken Jung Joon-Hyung yavaş yavaş kızımıza aşık olmaya başlar.

Yani Kim Bok-joo’nun ilk aşkı diyetisyen Jung Jae Yi ile olan aşkı değil de, sonralarda diyetisyenin kardeşi olan ve aynı okulda yüzme bölümünde olan çocukluk arkadaşı Jung Joon-Hyung ile olan aşkı dizimizin esas konusu olacaktır. Dizinin neredeyse 10 bölümden fazlası kızımızın diyetisyene olan aşkı üzerine ilerlemiş olsa da yüzücü olan Jung Joon-Hyung ile halterci kızımız Kim Bok Joo arasında geçen olaylar üzerine odaklanılıyor.

Weightlifting Fairy Kim Bok Joo Oyuncuları-3
Weightlifting Fairy Kim Bok Joo Oyuncuları-3

Weightlifting Fairy Kim Bok Joo Yorum

Weightlifting Fairy Kim Bok Joo Yorum; Hikaye sporcular arasındaki aşk ve dostluk ilişkilerini anlatmaktadır. Konunun ana teması halterci olan Lee Sung Kyung’un ilk kez aşık olmasıdır. Kim Bok-Joo ve Jung Joon-Hyung arasındaki arkadaşlık, dostluk harikaydı.

Jung Joon-Hyung’un hislerinin zamanla aşka dönüşmesi ve bunu Kim Bok-Joo’ya söyleme sürecini izlemek çok keyifliydi. Diziyi izlerken yer yer kendimi gülümserken buldum çünkü gerçekten çok tatlı bir diziydi. Dizi de her şey çok dozundaydı komedisi yerinde, dram ve aşk konuları çok tadında anlatılmıştı.

Weightlifting Fairy Kim Bok Joo Oyuncuları-5
Weightlifting Fairy Kim Bok Joo Oyuncuları-5

Nam Joo Hyuk gerçekten çok iyi bir oyuncu dizide ki kıza olan aşkını kıskanmamak elde değildi, adam resmen rolünü yaşayarak oynadı, çok tatlı birisi ve çok uyumlu. Lee Sung Kyung‘u bugüne kadar hep yan rollerde izledim ne zaman başrol oynayacağını çok merak ediyordum ve sonunda bir dizi de başrol olarak izledik, çok başarılı bir seçim olmuştu.

Başrolleri o kadar sevdim ki dizi beni izlerken çok rahatlattı. İkilinin aralarındaki kimyayı çok sevdim gerçek hayatta da mükemmel sevgili olurlar diye düşünmüştüm sonradan öğrendim ki gerçek hayatta da sevgili olmuş daha sonra ayrılmışlar.

Weightlifting Fairy Kim Bok Joo Oyuncuları-4
Weightlifting Fairy Kim Bok Joo Oyuncuları-4

Hayatın içinden güzel konulu, büyük olayların yaşanmadığı, insanı yormayan dizilere bayılıyorum, Weightlifting Fairy Kim Bok Joo dizisi de onlardan biri oldu benim için.

Weightlifting Fairy Kim Bok Joo, Güney Koreli halter sporcusu Jang Mi Ran’ın hayat hikayesinin kaleme alınmasının ardından ekranlara aktarılması ile ortaya çıkmıştır. Kore gençlik dizileri arasından en sevdiğim diziler arasında yerini alan bu diziyi herkese tavsiye ederim. Weightlifting fairy kim book-joo türkçe dublajı bulunan bir kaç site mevcuttur.

Kore dizi önerisi: The Beauty Inside dizi hakkında detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Weightlifting Fairy Kim Bok Joo Fragmanı

Weightlifting Fairy Kim Bok Joo Fragmanı
Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir