En İyi Kore Dizileri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kore Dizileri
  4. »
  5. Hotel Del Luna Oyuncuları-Konusu

Hotel Del Luna Oyuncuları-Konusu

Merve Merve -
444 0
Hotel Del Luna afiş

Fantastik, Dram, Romantik türünde çekilmiş Güney Kore dizisidir. 2019 yılında yayınlanmış, 16 bölümden oluşmaktadır. Hotel del Luna hayaletlerle dolu bir fantastik dizidir. Dizi de bol bol fantastik ögeler mevcuttur. Netflix‘te yayınlanmaktadır. Hotel Del Luna Oyuncuları arasında Lee Ji-eun, Yeo Jin Go, Lee Do Hyun gibi önemli isimler bulunmaktadır.

Hotel Del Luna Oyuncuları-başroller
Hotel Del Luna Oyuncuları-başroller

Hotel Del Luna Oyuncuları

Hotel Del Luna Oyuncuları arasında Lee Ji-eun, Yeo Jin Go, Lee Do Hyun gibi önemli isimler yer almaktadır.

Hotel Del Luna Oyuncuları-1
Hotel Del Luna Oyuncuları-1

Lee Ji-eun: Daha çok bilinen sahne adıyla IU kadın oyuncumuz dizi de Jang Man Wol karakterini canlandırmaktadır. Çok güzel bir kadındır ama agresif, sinirli, kibirli bir insandır. Jang Man Wol, büyük bir suç işledikten sonra cezalandırılır. 

Sahibi olduğu Hotel Del Luna’da kalmaya zorlanır. 1000 yıldır lanetlenmiş olmasından dolayı kalbi taşlaşmış kötü biridir. Bir gün Goo Chan Sung ile karşılaşınca hayatı tamamen değişir onunla aşkı bulur ve çok değişir. Bu aşk biraz imkansız olsa da o aşkı için her şeyi yapmaya hazırdır.

Hotel Del Luna Oyuncuları-Yeo Jin Go
Hotel Del Luna Oyuncuları-Yeo Jin Go

Yeo Jin Go: Dizi de Goo Chan Sung karakterini canlandırmaktadır. Eğitim hayatında başarılı, yurtdışında büyük bir şirkette otel yöneticiliği yapmış yakışıklı bir adamdır. Özgeçmişi çok çalıştığı için harikadır. Chan Sung babasının Jang Man Wol’e verdiği sözden dolayı Hotel del Luna ‘da genel müdür olarak çalışmaya başlamak zorunda kalmıştır.

Hotel Del Luna Oyuncuları-Yeo Jin Go-Ui
Hotel Del Luna Oyuncuları-Yeo Jin Go-Ui

Hayaletlerden başta çok korksa da zamanla alışır. Man Wol’e çok destek olmuş, son zamanlarının güzel geçmesini sağlamıştır. Jang Man Wol aralarında özel bir ilişki başlar.

Lee Do Hyun: Dizi de Jang Man Wol’un ilk aşkı olan ve aynı zamanda 1000 yıllık lanete sebep olan Go Chung Myung karakterini canlandırmaktadır.

Bae Hae Sun: Choi Seo Hee karakterini canlandırmaktadır. Otelde 200 yıldır çalışmaktadır. Haksız yere öldürüldüğünü düşünüyor bunun için soyunun sona erdiğini görmek için dünyada kalmaya karar vermiştir.

Hotel Del Luna Konusu

Hotel Del Luna Konusu iki farklı zamanda geçmektedir. Bölümlerin bazıları Seul’un şehir merkezinde bulunan ve müşterilerinin yalnızca hayaletlerin olduğu ‘Hotel del Luna’ adlı gizemli bir otelde geçmektedir, bazı bölümler ise Jang Man Wol’un 1000 yıl önceki halinin anlatıldığı bölümlerdi. Jang Man Wol’un ilk aşkı general Go Chung Myung , yakın arkadaşı Yeon Woo, Man Wol’un hayatını mahveden prenses Song Hwa’ nın hikayeleri anlatılmaktadır.

Hotel Del Luna, müşterileri hayaletlerden oluşan bir oteldir. Hayaletlerin geçici olarak konakladıkları bir otel diyebiliriz. Hayaletler hayatlarında yapamadıkları şeyleri yapabilmeleri, intikam almak isteyen ruhların bir süre konakladıkları oteldir. Hotel del Luna’nın yöneticisi Jang Man Wol , işlediği günahtan ötürü 1000 yıldır burada yöneticilik yapmaya mecbur bırakılmıştır. Goo Chan Sung babasının Jang Man Wol’e verdiği sözden dolayı Hotel del Luna ‘da genel müdür olarak göndermesiyle birlikte ikilimiz tanışmıştır.

Goo Chan Sung kendisini birdenbire böyle bir yerde bulunca ne yapacağını şaşırıyor. Patronu olan Jang Man Wol de kötü kalpli biri çıkınca tamamen hayal kırıklığına uğruyor. Daha sonra birbirlerinin hayatlarına dokunmaya başlayan ikilimizi birbirlerine aşıkken buluyoruz. Jang Man Wol ve Goo Chang Sung’ın ilişkisi diğer izlediğimiz Kore dizilerindeki akıştan biraz farklıydı. Normalde erkeklerin, kadınları kurtardığı sahnelere aşinayken bu dizide tam tersi bir durum söz konusuydu.

Hotel Del Luna oyuncuları-ui
Hotel Del Luna oyuncuları-ui

Hotel Del Luna Yorum

2019 Kore dizileri arasında Hotel Del Luna Oyuncuları ve konusuyla öne çıkmış bir dizi olmuştu, ben genel anlamda sevdim. Dizinin konusu güzeldi fakat bazı sahneler gereksiz uzatılmıştı, geçmiş zaman ve günümüzde çekilen bölümler biraz kafa karıştırıcıydı. Dizide ki yan rollerin hikayeleri güzel işlenmişti.

Hotel Del Luna Oyuncuları-2
Hotel Del Luna Oyuncuları-2

Dizide kullanılan kıyafetler çok güzeldi özellikle başrol kızımızın kıyafetleri çok göze çarpıyordu. Finali konusunda pek fazla tatmin edici değildi. Klasik Kore dizi konularından farklı konusu benim için izlemeye yeterli bir sebepti.

Hotel Del Luna Oyuncuları arasında başrol kızımız ve erkeğimiz güzel ve yakışıklıydı, birbirlerine uyumları çok iyiydi. En iyi Kore dizileri arasına girmeyi başarabilen bir dizidir. Fantastik türde izlediğim en iyi Kore dizilerinden biri oldu. Diziyi izlemenizi tavsiye ederim.

Kore dizi önerisi: Good Doctor Kore Dizisi size dizi önerim olacaktır, detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Hotel Del Luna Fragmanı

Hotel Del Luna Fragman

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir