En İyi Kore Dizileri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kore Dizileri
  4. »
  5. I’m Not a Robot

I’m Not a Robot

Merve Merve -
364 0
I am not a robot kapak

I’m Not a Robot 2017 yılında yayınlanmış tatlı bir Güney Kore dizisidir. 16 bölümden oluşmaktadır, romantik komedi türündedir. Yoo Seung-Ho ile Chae Soo-Bin başrollerini paylaşmaktadır. Bir insan ve bir robotun aşk hikayesini konu almaktadır. Netfilx dizileri arasındadır.

I'm Not a Robot 1
I’m Not a Robot 1

I’m Not a Robot Oyuncuları

Yoo Seung-Ho: Finans Şirketi olan zengin bir adam olan Kim Min-Kyu karakterine can vermektedir. Ailesini 15 yıl önce kaybetmiş, insanlara asla güvenmiyor o yüzden çok nadir görülen ”insan alerjisi” var. Bir insana dokunduğu zaman nefes almak güçlük çekiyor vücudu kızarıyor ve ayakta durmakta güçlük çekiyor. Sadece kendisini bir iğne ile sakinleştirebiliyor.

Chae Soo-Bin: Dizi de Jo Ji-Ah ve Aji 3(robot) iki karaktere can vermiştir. Çok iyi bir insandır, insanlara yardım etmek konusunda asla çekinmez. Sabit bir işi olmadığı için nadide ürünler bulup onlara sahip olmak isteyenlere para karşılığında ulaştırır. Eski erkek arkadaşı ona garip bir teklifle gelecektir.

Kang Ki-Young: Hong Baek-Kyun karakteri zeki çalışkan bir adamdır. Santa Maria adında bir ekibi vardır. Teknoloji konusunda başarılı işler yapmaktadır. Son olarak eski kız arkadaşına tıpa tıp benzeyen bir robot tasarlamıştır. Robotu satmak için Kim Min-Kyu ile anlaşır.

I'm Not a Robot 2
I’m Not a Robot 2

Kim Min-Kyu hastalığı yüzünden insanlardan kendini soyutlamış tek başına büyük bir evde yaşamaktadır. Arkadaşları olarak evde ki robotları görmektedir. Bir gün ünlü şirketin insanlara çok benzeyen bir robot yaptığını öğrenir ve o robota ulaşmak ister. Santa Maria ekibinin başında ki Hong Baek-Kyun‘a yatırımcı birisi lazım olduğundan Kim Min-Kyu ile anlaşma sağlar. Ekibe çalışma alanı sağlaması ve para ihtiyaçları karşılanması gibi..

I’m Not a Robot Konusu

Kim Min-Kyu robotu çok sevmiştir ve o robotun kendisinin olması için her şeyi yapmayı kabul eder. Her şey yolunda giderken robotun bir parçası arızalanır bu parçayı sadece yurt dışından temin edebileceklerdir ve bunun için zaman gereklidir. Ve bir anca robotu Kim Min-Hyu’ya götürmeleri gerekmektedir. Hong Baek-Kyun’un bunun için aklına bir çözüm yolu gelir. Robotu eski sevgilisinin yüzüyle aynı yaptığı için kısa süreliğine robotun yerine onun geçmesini isteyecektir.

I-am-not-a-robot-3
I-am-not-a-robot-3

Hong Baek-Kyun eski sevgilisi Jo Ji-Ah‘ı bulur ve onu para karşılığında robotun yerine geçmesini söyler. Kızımızın paraya ihtiyacı olduğu için istemeyerek de olsa kabul eder.

İnsanlarla temas edemeyen Kim Min-Kyu artık eskisinden daha mutludur. Çünkü artık insan görünümlü robotu vardır. Kimseyle paylaşamadığı şeyleri bile robot Aji3’e anlatır. Android bir robot gibi hayatını sürdürerek; duygulara yer vermeyen Jo-Ji-A; Kim Min-Kyu ile bu sayede daha fazla yakınlaşmıştır. Kendini robot gibi gösterse de içten içe onu sevecek ve onun da kendisine bağlanması için çaba gösterecektir.

Jo Ji-Ah’ın robot olmadığı anlaşıldığında Kim Min-Kyu’nun kızın karşısında beni nasıl aptal yerine koydun diye ağladığı sahneler efsaneydi asla unutamayacağım sahnelerden biri oldu.

I’m Not a Robot Yorum

Kim Min-Kyu da robot kızımıza aşık oluyor içten içe sürekli kendini sorguluyor nasıl bir robota aşık olurum diye. Robota aşık oldum diye depresyonlara girmesi komikti. Robota aşık olması, yani imkansız bir aşka tutulması ve bu yüzden acı çekmesi mükemmeldi. Aralarında ki bu bağı izlemek çok keyifliydi. Yalnız bir adam ve onun hayatını büsbütün değiştiren bir robotun aşkını keyifle izledik.

Dizide ki Santa Maria ekibi çok tatlıydı. Üyelerin her biri eğlenceli tiplerdi. Diziyi sıkılmadan izledim. Başrol erkeğimizin güzel gülümsemesi, oyunculuğu, mimikleri her şeyi çok şekerdi. Bir insanın bir insana ne kadar fazla ihtiyaç duyduğunu çok iyi anlatmış bir diziydi.

Komedisi tadında olan bu diziyi izlemenizi tavsiye ediyorum. Alışılmadık farklı bir senaryosu var. Oyuncular birbirleriyle çok uyumluydu. Kim Min-Kyu ile Jo Ji-Ah arasında ki uyum harikaydı. Birbirlerine olan aşkları bana çok geçti. Derin bir kurgusu yoktu o yüzden izlemesi rahattı, insanı yoran entrikalar yoktu. Başlangıçta komedi sahneleri daha çoktu sonradan biraz dram sahneleri fazlaydı.

I-am-not-a-robot-4
I-am-not-a-robot-4

Kore dizi önerim: Romance is a Bonus Book detaylı bir şekilde sitemizden inceleyebilirsiniz.

I’m Not a Robot Fragmanı

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir