En İyi Kore Dizileri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kore Dizileri
  4. »
  5.  Itaewon Class Konusu

 Itaewon Class Konusu

Merve Merve -
514 0
Itaewon Class kapak

2020 yılında yayınlanmış, dram, gençlik ve romantizm türünde olan dizimiz 16 bölümden oluşmaktadır. Diziye ismini veren Itaewon ise Seul’de bir semtin adıdır. Dizi, Jo Gwang-Jin tarafından kaleme alınan “Itaewon Class” adlı bir webtoondan uyarlamadır. Itaewon Class Konusu intikam almak isteyen bir gencin hikayesini anlatmaktadır.

Itaewon Class-1
Itaewon Class-1

Itaewon Class Oyuncuları

Itaewon Class Oyuncuları arasında sevilen oyuncumuz Park Seo-Joon‘u görmekteyiz. Başrol olarak karşımıza çıkmaktadır.

Park Seo-Joon: Henüz lisedeyken başına belalar açmış hayatı o günlerden sonra daha zorlu hale gelmiş olan Park Sae Ro Yi karakterini canlandırmaktadır. Park Sae Ro Yi, zorbalık gören sınıf arkadaşının yaşadıklarına tahammül edemez ve ona yardım eder ve varlıklı bir ailenin oğlu olan Jang Geun-Won’a yumruk atar. Bu yumruk onun okuldan atılmasına sebep olmuştur. Bu yetmezmiş gibi üstüne babası işinden kovulur. Aradan fazla zaman geçmeden, Park Sae-Ro-Yi’nin babası, Jang Geun-Won’un neden olduğu bir trafik kazasında hayatını kaybeder.

Itaewon Class-2
Itaewon Class-2

Kim Da-Mi: Sosyal medya fenomeni Jo Yi-Seo karakterini canlandırmaktadır. Park Sae Ro Yi’nin işlettiği restoranın müdürü olarak çalışmaktadır. Ona karşı hisleri vardır.

Yoo Jae-Myung: Park Sae Ro Yi’nin hayatını mahveden Jang Geun-Won’un babasıdır. ‘Jagga’ adlı bir restoran zincirinin acımasız sahibi olan Jang Dae-Hee karakterini canlandırmaktadır.

Ahn Bo Hyun: Jang Dae-Hee’nin en büyük oğlu olan Jang Geun-Won karakterini canlandırmaktadır. Çok sinir bozucu bir karakteri vardır parasıyla güçsüz insanları ezmeye çalışmaktadır. Zeki birisi olmadığı için yaptığı her işi eline yüzüne bulaştırır.

Kim Dong Hee: Jang Dae-Hee’nin evlilik dışı ve en küçük oğlu olan Jang Geun-Soo karakterini canlandırmaktadır. Babası onu varisi olarak görmemektedir. Ailesi tarafından hep dışlanarak büyümüştür. Bir gün Park Sae Ro Yi ile karşılaşır ondan bir iyilik ister ve ona borçlanır. Daha sonra borcunu ödemek için onun işlettiği kafe de yarı zamanlı çalışmaya başlar, kafenin başarılı olabilmesi için elinden geleni yapar.

Lee David: Park Sae Ro Yi’nin Jangga Group’u bitirmesine yardım eden Lee Ho-Jin karakterini canlandırmaktadır. Park Sae Ro Yi’nin okuldan atılmasına sebep olan yakın arkadaşıdır. Öğretmenleri bile o zorbalık görürken ses çıkaramaz ama bizim Park Sae Ro Yi’nin onu o zorbanın elinden kurtarır. Bu yüzden Park Sae Ro Yi’ye kendisini her zaman ona karşı borçlu hissetmiştir.

Itaewon Class-3
Itaewon Class-3

Nara: Park Sae Ro Yi’nin ilk aşkı olan Oh Soo-Ah karakterini canlandırmaktadır. Jagga şirketinde çalışmaktadır.

Lee Joo-Young: Kore sokak lezzetleri mutfağı aşçısı olan Ma Hyun-Yi karakterini canlandırmaktadır. Park Sae-Ro-Yi’nin yeni kafesinde aşçı olarak çalışmaya başlar. Burada, bir aşçı olarak kendini geliştirir.

Itaewon Class-4
Itaewon Class-4

Itaewon Class Konusu

Itaewon Class Konusu: Park Sae Ro Yi babası ile yaşamaktadır, babası bir restoran zincirinde çalışıyordur. Bir gün Park Sae Ro Yi okulunu değiştirmek zorunda kalır. Maalesef daha ilk günden bu okulda başı belaya girer. Park Sae Ro Yi, zorbalık gören sınıf arkadaşının yaşadıklarına tahammül edemez ve ona yardım eder ve varlıklı bir ailenin oğlu olan Jang Geun-Won’a yumruk atar. Bu yumruk onun okuldan atılmasına sebep olmuştur. Bu yetmezmiş gibi üstüne babası işinden kovulur. Aradan fazla zaman geçmeden, Park Sae-Ro-Yi’nin babası, Jang Geun-Won’un neden olduğu bir trafik kazasında hayatını kaybeder.

Park Sae Ro Yi bu yaşadıklarından sonra çılgına döner ve Jang Geun-Won’u fena halde döver. Ve bir kaç sebep olduğu şey yüzünden hapse düşer. Hapishane de kendisine güzel dostluklar ve arkadaşlıklar katar. Çıktığından yaşadığı bu adaletsizliklerin hesabını sormaya ant içer. Asıl olaylar o hapishaneden çıktıktan sonra başlar.

Itaewon Class-5
Itaewon Class-5

Itaewon Class Yorum

Dizi sadece başrolümüz olan Park Seo Jeon için bile izlenir oyunculuğu muazzam ötesi olan oyuncumuzun yakışıklılığına diyecek lafım yok. Dizide ki yan karakterler çok renkliydi. Ayrıca bunun yanınında karakterlerin hikayelerine de yer verilmesi sadece başrol odaklı olmaması da dizinin güzelliğine güzellik katmıştı.

Dizinin kötü karakteri  Jang Dae Hee o kadar iyi kötü bir karakteri oynamış ki diziyi izlerken adeta sizde adamdan intikam almak istiyorsunuz. Park Sae Ro Yi ile  Jo Yi Seo arasında ki aşk tam tadında anlatılmıştı. Bu diziyi izlememek ve beğenmemek için hiç bir sebep yok. Itaewon Class Konusunun çekiciliği, oyuncuların mükemmel olması diziyi en üst seviyelere çıkarmıştı. En iyi Kore dizi listeme ekliyorum. Sizin de izlemenizi tavsiye ederim.

Kore dizi önerisi: Guardian: The Lonely and Great God

Itaewon Class Fragmanı

Itaewon Class Fragman

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir