En İyi Kore Dizileri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kore Dizileri
  4. »
  5. It’s Okay to Not Be Okay Konusu ve Oyuncuları

It’s Okay to Not Be Okay Konusu ve Oyuncuları

Merve Merve -
583 0
it's Okay to Not Be Okay afis

2020 Kore dizilerinden olan It’s Okay to Not Be Okay 16 bölümden oluşmaktadır. Dram, romantik, komedi türünde çekilmiştir. 2020 Kore dizileri arasından en iyi Kore dizisi seçilmiştir. It’s Okay to Not Be Okay Oyuncuları arasında Kim Soo Hyun, Seo Ye-Ji, Oh Jung-Se ile Park Gyu-Young gibi isimler yer alıyor. it’s okay to not be okay 2.sezon olacak mı? sorusu akıllara takılmıştır.

It's Okay to Not Be Okay Oyuncuları
It’s Okay to Not Be Okay Oyuncuları

It’s Okay to Not Be Okay Oyuncuları

Kim Soo Hyun: Psikiyatri kliniğinde çalışan Moon Kang-Tae karakterini canlandırmaktadır. Onun klinikte ki görevi, hastaların durumunu not etmek, hastaların kavga etmesi veya kaçması gibi beklenmedik durumları kontrol altına almaktadır.

It's Okay to Not Be Okay Oyuncuları-Kim Soo Hyun
It’s Okay to Not Be Okay Oyuncuları-Kim Soo Hyun

Küçükken anne ve babasını kaybetmiştir. Otizm spektrum bozukluğu olan abisine o bakmak zorunda kalmıştır. Hem ona bakmak hem evin geçimini sağlamak ona kalmıştır. İnsanlarla kolay samimiyet kurabilen biri değildir. Ko Moon‑young ile tanıştıktan sonra ortak geçmişleri zamanla ortaya çıkmaya başlar.

Seo Ye-Ji: Antisosyal kişilik bozukluğu olan, popüler çocuk kitabı yazarlığı yapan Ko Moon-Young  karakterini canlandırmaktadır. Annesi de bir yazardır, babası Kore Dili Bölümü profesörüdür. 

Antisosyal kişilik bozukluğu yüzünden hayatı oldukça olumsuz etkilenmiştir, çocukluğundan beri diğer insanlarla sosyalleşme konusunda oldukça zordu ve çocukluğunda diğer çocukların zorbalıklarına maruz kalmıştır. İsteklerini elde etmek için her şeyi yapabilen, şiddet eğilimli bir kadını canlandırıyor. Antisosyal kişilik bozukluğuna sahip bireylerin toplum kurallarına aykırı hareket etme eğilimleri vardır.

It's Okay to Not Be Okay Oyuncuları-Seo Ye-Ji
It’s Okay to Not Be Okay Oyuncuları-Seo Ye-Ji

Oh Jung-Se: Moon Kang-Tae’nin otizm spektrum bozukluğu olan Moon Sang-Tae karakterini canlandırmaktadır. Kendine has çeşitli yetenekleri vardır, Moon Kang-Tae’nin yaşam kaynağıdır. Küçük yaşta annesinin ölümüne şahit olduğu için travma geçirmiştir ve kelebeklerden korkmaktadır. 

It's Okay to Not Be Okay Oyuncuları-Oh Jung-Se
It’s Okay to Not Be Okay Oyuncuları-Oh Jung-Se

Park Gyu-Young: Moon Kang-Tae ile aynı hastane de hemşire olan Nam Joo-Ri karakterini canlandırmaktadır. Bambaşka bir hayatı varken, hasta annesine bakmak için hemşire olarak iş bulduğu doğduğu şehre geri dönmüştür. Moon Kang-Tae ile aralarında güçlü bir bağ vardır.

It's Okay to Not Be Okay Oyuncuları-Park Gyu-Young
It’s Okay to Not Be Okay Oyuncuları-Park Gyu-Young

It’s Okay to Not Be Okay Konusu

Tanışmaları çocukluk yıllarına dayanan Ko Moon-Young ile Moon Kang-Tae hayat mücadeleleri arasında duygularını her zaman bastırmak zorunda kalan ikilimiz, beraber olup zorlukların üstesinden birlikte gelmeye çalışırken aynı zamanda gerçek kimliklerini yeniden bulacaklardır. İkilimiz birbirlerini daha yakından tanıdıkça yakınlaşır ve aşk sayesinde hayatlarına yeni bir yön gelecektir.

It's Okay to Not Be Okay Konusu
It’s Okay to Not Be Okay Konusu

It’s Okay to Not Be Okay Yorum

It’s Okay to Not Be Okay Yorum: Romantik, dram türünde yavaş ilerleyen, diyaloglar üzerine kurulu dizileri seviyorsanız bu dizi tam siz göre. It’s Okay to Not Be Okay Netflix dizilerinden birisidir, hikayesini ve çekim tarzını beğendiğim dizilerden biri oldu.

Antisosyal kişilik bozukluğu olmasına rağmen çocuk kitabı yazarı olan bir kadın ile otistik abisi ve geçmişteki üzücü anıları yüzünden kendini kapatmış hasta bakıcı olan bir adamın hikayesini, oldukça ilgi çekici şekilde olarak anlatmıştı dizimizde. Son bölümlere doğru artan gizemli bir atmosferde psikolojik açıdan sorun yaşayan bireylerin değişim ve gelişim süreçlerini çok güzel bir şekilde izleyiciye geçirmeyi başarmıştı. Yaşanmış olan travmalar ve bunlarla başa çıkmak için birlik olan insanlar bize ders verdi.

It's Okay to Not Be Okay Yorum
It’s Okay to Not Be Okay Yorum

Korelilerin psikiyatrik sorunları anlatma tarzı kesinlikle çok gerçekçi ve güçlü hikayelerle desteklemeleri onların dizilerini güzel yapan şey. Bu dizide de daha ilk bölümlerden o duyguyu vermeyi başardı. Dizinin karakterleri üzerinden anlatılan psikolojik çözümlemeler insanı oldukça etkiliyor. My Love From the Star‘dan tanıdığımız Kim Soo Hyun’un oyunculuğu yine çok efsaneydi.

En iyi Kore dizileri arasında adını en üst sıralara yazdırmayı başaran bu dizimizi izlemenizi tavsiye ederim.

It’s Okay to Not Be Okay Konusu tarzına benzer Kore dizi önerisi: Find Me in Your Memory dizi hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

It’s Okay to Not Be Okay Fragmanı

It’s Okay to Not Be Okay Fragmanı
Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir