En İyi Kore Dizileri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kore Dizileri
  4. »
  5. Kill me Heal me: Sil Baştan

Kill me Heal me: Sil Baştan

Merve Merve -
353 0
Kill me Heal me kapak

Kill me Heal me 2015 yılında MBC kanalında yayınlanmış, Güney Kore dizisidir. 7 yasında geçirmiş olduğu ağır travma sonucu, Dissosiyatif Kimlik Bozukluğu hastalığı olan bir milyarder Cha Do-Hyun ile psikiyatri uzmanlığında ki birinci yılında olan ve onu gizlice tedavi eden Oh Rİ-jin arasında geçen romantik komedidir. Kill me Heal me Konusu çok farklı ve sürükleyici olan bir dizidir.

2015 MCB Drama Ödüllerinde; En İyi Dizi Ödülü‘nü almıştır. Başrollerinde Hwang Jung-Eum, Ji Sung, Park Seo-Joon bulunuyor.

Kill me Heal me Oyuncuları

Kill me Heal me Oyuncuları efsane oyunculukları ile diziyi başka bir yere taşımışlardı.

Kill me Heal me-1
Kill me Heal me-1

Ji Sung: 7 yasında geçirmiş olduğu ağır travma sonucu, Dissosiyatif Kimlik Bozukluğu hastalığı olan, kendi öz kişiliği de dahil 7 farklı kişiliğe sahip zengin bir adamdır. Cha Do-Hyun, Shin Se-Gi, Ferry Park, Ahn Yo-Sub, Ahn Yo-Na, Nana, ve Bay X dizi de 7 karakterlerini canlanmıştır.

Hwang Jung-Eum: Psikiyatri kliniğinde çalışan Oh Ri-Jin karakterini canlandırmaktadır. Ji Sung onun hastalarından biridir, iyileşmesine yardımcı olacaktır onu iyileştirmek için çok çaba harcar bu süreçte onun kişiliklerinden birine aşık olur. Hwang Jung-Eum’u ilk She Was Pretty dizisinde izlemiştim.

Kill me Heal me-2
Kill me Heal me-2

Park Seo-Joon: Oh Ri-Jin’in ikizi olan, Oh Ri-On karakterini canlandırmaktadır. Gizem romanları yazmaktadır gerçek adını kullanmak yerine Omega takma adını kullanır. Yazdığı kitaplar ile en çok satılanlar listesine girmiş bir yazardır.

Kim Yoo Ri:  Cha Do-Hyun’un ilk aşkı olan Han Chae-Yeon karakterini canlandırıyor.

Kill me Heal me Konusu

Kill me Heal me Konusu: Cha Do-Hyun küçükken yaşadığı travma sonucu 7 kişiliğe birden sahip olmasını ve her bir kişiliğin esas kişiliğini ele geçirmeye çalışmasını anlatıyor. Üniversite eğitimini Amerika’da tamamladıktan sonra aile şirketinin başına geçmek için Kore’ye dönüyor. Rahatsızlığını herkesten saklamak istemiştir yalnızca asistanı An Gook bilmektedir durumu birlikte idare etmeye çalışırlar. Bu çok zordur karakterler aniden belirmektedir.

Psikolog olan Oh Ri-Jin hastane de çalışırken hastalarından biri kaçar, ve onu bulmak için gidebileceği yerlere bakar, barda olabileceğini tahmin ettiği için oraya gider ve Cha Do-Hyun’dan da ordadır. Bir kriz geçirerek içindeki karakterlerden çıkmaması gereken bir tanesi ortaya çıkar . Oh Ri-Jin ve karakterlerden biri olan Shin Se Gi ilk kez orda karşılaşırlar. Daha sonraları diğer karakterlerle de karşılaşınca onun hastalığını anlar ve tedavi etmek ister.

Oh Ri-Jin artık Cha Do-Hyun ile daha yakından ilgileniyordur. Amacı Cha Do-Hyun dışında ki diğer karakterleri öldürmektir. Bu karakterler Cha Do-Hyun’un yaşadığı olaylar sonucu ortaya çıkmaktadır. Dizi ilerledikçe bir çok gizem ortaya çıkıyor, Cha Do-Hyun’un küçükken yaşadığı travma da yalnız olmadığını anlıyoruz. Oh Ri-Jin diğer altı karakteri öldürüp Cha Do-Hyun’a kavuşacak mı izleyip görmelisiniz.

Kill me Heal me-3
Kill me Heal me-3

Karakterlerin hepsinin ayrı bir özelliği var bunlar;

Shin Se Gi, Cha Do Hyun’un ilk ortaya çıkan kişiliği ve tüm kişilikler arasında en sert, acımasız ve kural tanımaz olanıdır. Ben en çok bu karakteri sevdim.

Ahn Yo Sub, 17 yaşında intihara meyilli olan karakterdir.

Ahn Yo Na, Ahn Yo Sub’un kız ikizi çok tatlı biri Oh Ri On’a aşıktır. Oh Ri On ile olan sahneleri çok tatlıydı.

Ferry Park, en büyük hayali üzerinde kendi isminin yazılı olduğu bir gemisi olduğunu hayal eden 40 yaşlarında bir adamdır.

Nana, Oyuncak ayısından hiç ayrılmayan küçük bir kız çocuğu.

Kill me Heal me-3
Kill me Heal me-3

Kill me Heal me Yorum

İnanılmaz sürükleyici, başrol Ji Sung‘un 7 farklı karakter arasındaki geçişleri çok başarılı, muhteşem bir oyunculuk sergilemiş. Her birinin varlığına ve hayat amacına inanıyor ve sanki onlarla birlikte yaşıyorsunuz. K-drama sevenlerin muhakkak izlemesi gereken dizi. Bu dizi hakkında tek kötü bir yorum okumadım çünkü asla tek kötü yorumu bile hak edecek bir dizi değildi. Konusu çok değişik bir diziydi ilk kez bu tarz bir dizi izledim. İzlemekten çekinen arkadaşlar varsa kesinlikle izlesinler. Benim en İyi Kore dizilerimin ilk 3ünde yer alıyor.

Başrol kızımız Hwang Jung-Eum zaten çok sevdiğim Koreli bir kadın oyuncu onu She Was Pretty de çok sevmiştim.

Kore Dizi Önerim: Doctors: Kore Doktorlar Dizisi

Kill me Heal me Fragmanı

Kill me Heal me Fragman

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir