En İyi Kore Dizileri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kore Dizileri
  4. »
  5. Love Alarm Konusu: Gerçek üstü aşk

Love Alarm Konusu: Gerçek üstü aşk

Merve Merve -
743 0

En iyi Kore dizileri listelerinde yeri bulunan bir gençlik dizisidir. 22 ağustos 2019 da Netflix‘ te yayınlanmaya başlamıştır. Dizinin konusu ise şöyle; cep telefonu uygulaması Joalarm (Love Alarm) gizemli bir yazılımcı tarafından oluşturulur. Dizi aşkı bulmaya çalışan bir grup gencin arasında geçiyor. Love alarm konusu ile dikkatleri üzerine çekebilmiş en iyi Kore dizi listelerine girmiştir.

Birisi sizi seviyorsa ve sizin merkezinde olduğunuz bir çemberin en az 10 metre uzağındaysa uygulamada bir alarm çalar. Çevrenizde sizden hoşlanan daha çok kişi varsa uygulamada da o kadar kalp oluşur ve sayı belirir. Ancak sizi kimin sevdiğiyle ilgili ayrıntıları göstermez.

love alarm başroller
love alarm başroller

Love Alarm türü nedir?

Romantik, gençlik, okul türünde olan dizimiz, Netflix’te yayınlanan love alarm çerezlik bir kore dizisi gibi görünsede, webtoon uyarlaması olan ilginç konusuyla dikkat çekiyor, bizlere adeta gelecekten bir manzara sunuyor.

Teknolojinin aşklarımızı da kontrol altına aldığı günlere uyanıyoruz. Dizi de k-dramalarından farklı olarak batılı kültürler biraz daha ön planda kalmış. Daha sonra dizinin 6 bölümlük 2.sezonu çekildi. Ben 2.sezonu daha çok sevdim ancak başrol erkeğimize yazık oldu, kızın yaptığı da saçmaydı sevgilisinin en yakın arkadaşını seçmesi gibi.

İkinci sezonu daha başarılı buldum hayatta her şeyini love alarm da ki sayıya bağlayan yaşamları gördükçe insanların sevilme, değer görme ihtiyacının ne kadar fazla olduğunu bir kez daha anladık. Sevgimize kalbimizle inanmalıyız öncellikle.

Neyse dizimin konusuna dönelim. Başrol kızımız Kim Jo-Jo( So-Hyun) bir lise öğrencisidir. Güzel ve iyi kalplidir. Güzel tatlı Jo-Jo’muz neşeli görünmektedir, fakat gerçekler hiç o kadar göründüğü gibi toz pembe değildir. Jo-jo‘nun ailesi o daha çok küçükken vefat etmiştir.

Ebeveynlerinin ölümünden sonra Kim Jo-Jo teyzesi ve teyzesinin kızıyla yaşamaktadır.. Teyzesi ona kötü davranmaktadır. Henüz lise öğrencisi olmasına rağmen hem çalışıp okul masraflarını çıkarmak zorunda hem de ailesinden kalan borçları teyzesine ödemek zorundadır.  Kim Jo-Jo için yaşam hiç de kolay değildir.

love alarm 2
love alarm 2

Love Alarm Konu gelişimi

Başrol erkeğimiz Hwang Sun-Oh, Kim Jo-Jo nun aksine daha bir pırıltılı bir hayattan gelmektedir. Hwang Sun-Oh lisenin popüler olan erkeklerindedir. Zengin bir ailenin oğludur, ancak onun da ebeveynleri ile ilgili sıkıntıları vardır. Yakışıklılığı sayesinde lise bahçesine girer girmez onlarca kız love alarmını çaldırıyor. Yalnız yakışıklımız Sun-Oh başlada burnundan kıl aldırmayan beyimiz, arkadaşının hoşlandığı kızı görünce kıskanıyor, bir kaç sefer etrafında dolaşıyor. Sonra birden kzımızı sevmeye başlıyor. Bu geçişi biraz fazla buldum.

Hwang Sun Oh’un küçüklükten itibaren en yakın arkadaşı (Jung Ga-Ram) da bu liseye gitmektedir. Ve yıllardır asıl kızımız olan Kim-Jo-Jo’ya aşıktır. Bunu dizi de fazlasıyla görebiliyoruz. Özellikle Jo-Jo’yu her şeye rağmen sevmesi ona bakışı bile içtendi izlerken bir an gerçekten aşık olmuş olabileceğini bile düşündüm.

Sırf sevgilisi var diye Kim Jo-Jo’dan uzak duruyor ondan hoşlandığını kendine bile itiraf edemiyor. Kızı başrolümüze kaptırıyor. Oyun gibi başlayan bu ilişki birden derinleşiyor. Ama sonrasında ayrı dünyaların insanıyız hikayesi ile çiftimiz istemeden birdenbire ayrı düşüyor.

Love alarm dizisinde bir aşk üçgeni ile karşı karşıya kalmamız izleyenleri başrol erkeğimiz ve en yakın arkadaşı arasında bıraktı Kim Jo-Jo’nun hangisini seçmesi konusunda. İki yakın arkadaş tarafından sevilen kızımızda bu yüzden zorlanıyor.

Dizi de olaylar hızlı ilerliyor, merak ettiriyor. İlk sezonda Hwang Sun-Oh ile Kim Jo-Jo birbirilerinin alarmlarını çaldırsa da aşk birden yön değiştirecek gibi görünüyor. Ki öyle de oluyor 2.sezonda Jun Ga-Ram, Kim Jo-Jo’dan vazgeçmemiş onun için elinden gelen yapan bir karaktere bürünüyor. Bunu ilk sezonda görememiştik.

Dizi de 4 yıl sonrası yazısı belirdikten sonra olaylar bambaşka haller almaya başlıyor. 4 yılda Joalarm almış başını yürümüş tabi, insanlar intihar eşiklerine kadar sürükleniyor. 2. sezonda yeni bir çift olarak karşımıza gelen bu ikili birbirlerinin alarmlarını çaldırabilecek mi merak konusu doğruyor.

love alarm 2.sezon
love alarm 2.sezon

Love Alarm Konusu Yorum

Love alarm genel hatları ile tatlı güzel diziydi yer yer sinir etse de.. Dizi de kullanılan uygulama Love alarm gerçekten tasarlanmıştır. Dizinin merkezini oluşturan Love Alarm hem dizi de kullanılmak için uygulaması tasarlanmış play store’ de mevcuttur. Tabi ki dizi de ki özellikler mevcut değil. Merak edenler bakabilirler. Klasik Kore dizilerinden sıkılmış kişilere ilaç gibi gelecek olan bu diziyi tavsiye ediyorum.

Hyun Bin dizi severlere tavsiye edeceğim Memories of the Alhambra Oyuncuları yazımı inceleyebilirsiniz.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir