En İyi Kore Dizileri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kore Dizileri
  4. »
  5. My Id Gangnam Beauty Konusu

My Id Gangnam Beauty Konusu

Merve Merve -
780 0
My_ID_Is_Gangnam_Beauty1

My Id Gangnam Beauty , Güney Kore’deki güzellik algısının çok yoğun olduğu okul temalı dizilerden biridir. Gençlik dizilerini seven biri olarak bu diziyi çok sevdim. Romantik, Komedi, Dram, Gençlik türünde olan dizi 16 bölümden oluşmaktadır.  ”Nae IDneun Gangnammiin” adlı webtoondan uyarlanmıştır.

My ıd Gangnam Beauty konusu genel olarak güzellik algısının insanlar üzerinde olumsuz etkilerini anlatmaktadır. Netflix‘te yayınlanmaktadır.

my-id-is-gangnam-beauty-oyuncuları
my-id-is-gangnam-beauty-oyuncuları

My Id Gangnam Beauty Oyuncuları

Kang Mi‑rae(Im Soo Hyang) Küçükken çirkin olduğu için sürekli arkadaşları tarafından aşağılanmış ve dışlanmış bir kızın üniversiteye girmeden önce estetik olup güzelleşmesi ve sonrasında gelişen olayları konu almaktadır. Çirkinliğine daha fazla katlanamayan kızımız estetik olmaya karar vermiştir. Estetik olduktan sonra bu sefer de fazla güzel olduğu için insanlar tarafından estetik olduğu fark edilmektedir. Yıllardır çirkinliği ile alay edilen kızımızın yüzü bu seferde tam olarak gülmez. Şimdi de insanlar ‘Gangnam Güzeli’ olarak hoş olmayan hitap şekliyle çağırırlar.

Do Kyung‑seok: Yakışıklılığı ile gönüllere taht kurmuş karakterimiz dizi de fazla soğukkanlı ve insanlarla hemen samimi olamayan bir tip. Kang Mi‑rae ile aynı ortaokuldan mezunlar fakat başlangıçta birbirlerini hatırlamazlar. Kang Mi-Rae ile aynı üniversiteye giden Do Kyung-Seok insanların dış güzelliğinden daha çok iç güzelliğine önem veren birisidir. Kyung-Seok zamanla Mi-Rae’den hoşlanmaya başlar. Oyunculuğu genel anlamda sevilmemiş soğuk ve sessiz diye ama rolü buydu ve bence diziye yakışmıştı.

Hyun Soo‑a: Dizide ki bu karakter izlerken en gıcık olacağınız kişi, bir insan bu kadar mı kıskanç olur. Genelde herkes tarafından seviliyor ancak hırslı ve kıskanç kişiliği onu fena kötü biri yapıyor. Bu kızı hiç ama hiç sevmedim. Okulda ki en güzel kız olmak ona yetmiyor. Okulda ki bütün erkeklerin kendisine aşık olmasını istiyor. Dışarıdan bakınca masum ve kibar görünse de aslında o tam bir kurnaz ve kötü birisidir. Çok kötü yan oyuncu gördüm Kore dizilerinde ama bu kız benim gördüğüm en kötü kızdı.

Oh Hyun Jung: Ben bu kızı çok sevdim dizide ki en samimi kişi bence bu karakterdi. Kang Mi‑rae’in eski arkadaşlarından biridir. Kafe işletmektedir. Kang Mi-rae’nin eski çirkin halini bilen kişilerden biridir.

MY ID IS GANGNAM BEAUTY
MY ID IS GANGNAM BEAUTY

Kwag Dong-Yeong: Yeon Woo-Young karakterini canlandırmaktadır. Dizide ki üniversitenin kimya bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır. Kang Mi-Rae’ye aşık olmuştur.

Genel güzellik algılarının toplumu nasıl etkilediğini çok güzel anlatmış dizimiz. Dizi de en sevdiğim kişilerden birisi de Kang Mi-rae’nin babasıydı. Kızın eski halini bile çok güzel babamız kızının güzel halini gördüğünde ki surat ifadesi mükemmeldi. Ayrıca benim güldüğüm yerler hep babası ile ilgili olan yerlerde farklı tat kattı diziye.

My Id Gangnam Beauty Konusu güzel düşünülmüş izlediğim zaman pişman olmadığım dizilerden biri oldu. Çerezlik can sıkmayan güzel bir dizi, Kore dizi severlerin bu diziyi seveceğini düşünüyorum. Güney Kore’de estetik ameliyatları diğer ülkelere göre daha önemli olduğunu dizi de çok güzel anlatılmış. Eğer romantik ve okul dizilerini seviyorsanız bu dizi tam size göre.

my-id-is-gangnam-beauty-1
my-id-is-gangnam-beauty-1

My id is gangnam beauty Yorum

Lim Soo Hyang ile Cha Eun Woo güzel bir ikili olmuşlardı. Kızımız oğlanımızdan 7 yaş büyük olmasına rağmen sırıtmamıştı. Çok tatlı romantik sahneler vardı. Yönetmenin yaptığı çok güzel bir detay vardı Kang Mi-Rae’nin küçükken çirkin kız rolünü oynayan kızın yüzünü göstermemesi güzel bir ayrıntıydı. Başrolde ki kızımızın yüzü gerçekten estetik dehası gibi duruyordu, başrol için çok güzel seçim olmuş.

My Id Gangnam Beauty Konusu güzel düşünülmüş izlediğim zaman pişman olmadığım dizilerden biri oldu. Diziyi sevmemin en büyük nedeni daha çok üniversite ortamlarının güzel olmasıydı. Çerezlik can sıkmayan güzel bir dizi, Kore dizi severlerin bu diziyi seveceğini düşünüyorum. Güney Kore’de estetik ameliyatları diğer ülkelere göre daha önemli olduğunu dizi de çok güzel anlatılmış. Eğer romantik ve okul dizilerini seviyorsanız bu dizi tam size göre.

En sevdiğim dizilerden biri olan Kim Woo Bin’in başrolünde olduğu Uncontrollably Fond dizisi hakkında ki yazımı okuyabilirsiniz.

My id is gangnam beauty Fragman

My id is gangnam beauty Fragmanı

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir