En İyi Kore Dizileri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kore Dizileri
  4. »
  5. My Love From The Star Konusu-Oyuncuları

My Love From The Star Konusu-Oyuncuları

Merve Merve -
2080 0
My Love From The Star afiş

2013 Kore dizilerinden olan My Love From The Star, 21 bölümden oluşmaktadır. Dram, romantik komedi, fantastik türleri arasına girmektedir. Başrollerinde önemli isimler bulunmaktadır. Dizinin diğer adı You Came From Stars‘dır. Dizi 2014 yılında 7.Kore Drama Ödüllerinde ”En İyi Dizi Ödülü” almıştır. My Love From The Star oyuncuları Kim Soo Hyun, Jun Ji Hyun, Park Hae Jin, Shin Sung Rok gibi önemli isimler yer almaktadır.

My Love From The Star Oyuncuları

My Love From The Star Oyuncuları
My Love From The Star Oyuncuları

Kim Soo Hyun: Bir uzaylı olan Do Min Joon karakterini canlandırmaktadır. Muhteşem bir dış görünüme sahiptir. Günün birinde seyahat ederken dünyaya inerek 400 yıl boyunca insanlarla beraber yaşamak zorunda kalır. Zaman değişmiştir, teknoloji değişmiştir o da bu süre zarfında kendisini geliştirmiştir.

Normal insandan daha zeki olan Kim Soo Hyun‘un duyma, ışınlanma gibi yetenekleri vardır. Dünyaya uyum sağlamakla birlikte bir gün gezegenine döneceği günü beklemiştir hep ve üç ay sonra gökyüzü dizilimi dünyasına dönmesine olanak sağlayacak konuma gelecektir. 

My Love From The Star Oyuncuları-Kim Soo Hyun
My Love From The Star Oyuncuları-Kim Soo Hyun

Jun Ji Hyun:  Kore’nin en ünlü aktristi ve en iyi aksiyon kadın oyuncusu Cheon Song-Yi karakterini canlandırmaktadır. 

Park Hae Jin: Cheon Song-Yi’nin nişanlısı olan Lee Hwi-Kyung karakterini canlandırmaktadır. 15 yıldır Cheon Song-Yi’yi seviyor. Kore’nin en iyi şirketinin varisi ve 2 tane abisi var.

My Love From The Star Oyuncuları-Park Hae Jin
My Love From The Star Oyuncuları-Park Hae Jin

Yoo In-na: Cheon Song-Yi’nin arkadaşlarından biri olan Yoo Se-Mi karakterini canlandırmaktadır. Aslında Cheon Song-Yi onun ilk aşkını elinden aldığı için ondan nefret etmektedir. Cheon Song-Yi kadar ünlü olmasa da o da bir oyuncu olarak karşımıza çıkmıştır.

My Love From The Star Oyuncuları-Yoo In-na
My Love From The Star Oyuncuları-Yoo In-na

Shin Sung Rok: Büyük bir Chaebol olan Lee Jae-Kyung karakterini canlandırmaktadır. Şirket yöneticisidir, Lee Hwi-Kyung’un abisidir.

My Love From The Star Konusu

Do Min-Joon, 400 yıl önce Dünya’ya gelmiş olan insan görünümünde bir uzaylıdır. Evine dönmesine 3 ay kalmışken ünlü aktris Cheon Song-Yi’ye sırılsıklam aşık olur. Do Min-Joon, kullandığı UFO tanımlanamayan bir cisme çarptığından dolayı dünyaya düşmüştür. 400 yıldır Kore’de yaşamaktadır.

My Love From The Star Konusu
My Love From The Star Konusu

Do Min-Joon şuanda üniversitede öğretim görevlisidir. 400 yıllık hayatı boyunca bir çok işte çalışmış, doktorluk, bankacılık gibi meslekler yapmıştır. Gitmek için artık sadece 3 ayı kalmıştır. Do Min-Joon dünyaya indiğinde bir kızın hayatını kurtarmıştır. O kurtardığı kız ise Do Min-Joon’u kurtarmak için kendini feda etmiştir. Do Min-Joon 400 yıl sonra o kurtardığı kızın yüzünün aynısı olan bir yüz görmüştür. Gerçekleşecek bir kazayı önceden görmüştür diyelim. Gidip kızı son anda ölümden kurtarmış ve ortadan kaybolmuştur. Ancak 12 yıl sonra hiç beklenmeyen birisi olarak kız onun karşısına çıkmıştır.

My Love From The Star Yorum

Yayınlandığı dönem büyük izlenme kitlesine ulaşmış, en iyi Kore dizileri arasında yer alan bu diziyi herkes gibi bende sevdim. Fantastik ögeleri çok fazla olan bu dizinin içine duyguyu öyle bir katmışlar ki bayıldım. Diziyi izlerken yeri geliyor gözleriniz doluyor yeri geliyor kahkaha atıyorsunuz.

My Love From The Star, favori dizilerim arasında yerini aldı. Kesinlikle her türü içinde barındırıp güzelce sunmasını bilmişler, oyuncu seçimi de çok başarılı. Dizinin değişik bir kurgusu ve oldukça sürükleyici bir konusu vardı. Jun Ji Hyun‘u çok severim neredeyse bütün dizi ve filmlerini izlemiş biri olarak şunu söyleyebilirim ki o harika bir oyuncu, her rolü layıkıyla yapıyor. Bu diziye de çok yakışmıştı. Dizi de ki herkes çok ünlü ve sevilen oyunculardan oluşması dizinin kalitesini ve ününü elbette arttırmıştı.

Dizimiz genelde Do Min-Joon’un tuhaflıkları ile Song-Yi arasında geçenler anlatılıyor. Ayrıca dizide ki romantizme bayılacaksınız. Fantastik dizileri sevmeyenlerin bile seveceği tarzdan güzel bir dizi. Fantastik deyince aklınıza ufolar canavarlar gelmesin bu dizide ki fantastik ögeler biraz daha eğlenceli kısımları oluşturuyor.

My Love From The Stars dizisi konusu itibariyle bir çok türü içinde barındırdığından ‘Bilim Kurgu Kore Dizileri, Kore Fantastik Dizileri, Aşk Kore Dizileri, En İyi Romantik Kore Dizileri, Romantik Komedi Kore Dizileri, En güzel diziler, En iyi Kore Dizileri ’ listesinde kendine yer buluyor.

Kore dizi önerisi: Run On dizi hakkında daha fazla bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

My Love From The Star Fragmanı

My Love From The Star Fragmanı

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir