En İyi Kore Dizileri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kore Dizileri
  4. »
  5. My Roommate is A Gumiho Konusu

My Roommate is A Gumiho Konusu

Merve Merve -
903 0
My Roommate Is A Gumiho kapak

My Roommate is A Gumiho, Romantik, Komedi, Fantastik türünde bir Kore dizisidir. 16 bölümden oluşmaktadır. Kore de geçen masallarda ve efsanelerde geçen bir yaratık olan Gumiho, 9 kuyruklu bir tilkidir. My Roommate is A Gumiho oyuncuları arasında; Jang Ki-Yong, Hyeri, Kang Han-Na, Kim Do-Wan ve Bae In-Hyuk gibi isimler yer alıyor. Dizimiz orijinal “Gan Ddeoreojineun Donggeo” adlı web çizgi romanına dayanmaktadır. 2021 Kore dizilerinden biridir.

My Roommate is A Gumiho Oyuncuları

My Roommate Is A Gumiho-1
My Roommate Is A Gumiho-1

Jang Ki-Yong: Erkek başrolümüz, Shin Woo-Yeo yakışıklı ve akıllı bir profesör olarak karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda 999 yaşında dokuz kuyruklu bir tilkidir.  Shin Woo-Yeo insan olmak için insan enerjisini bir boncukta toplamaktadır ve yakın bir zamanda insan olmayı beklemektedir.

My Roommate is A Gumiho-2
My Roommate is A Gumiho-2

Hyeri: Bir üniversite öğrencisi olan Lee Dam karakterini canlandırmaktadır. Bir gün arkadaşı ile içmeye gider, arkadaşı fena halde sarhoş olur ve pahalı bir arabanın tepesinde uyuyakalır. Arabanın sahibi olan Shin Woo-Yeo’dan özür diler. Lee Dam arkadaşının koluna girer ve tam Shin Woo-Yeo’nun yanından ayrılacaklarken kızımızın ayağı takılır ve tam düşecekken Shin Woo-Yeo’nun yıllardır insan olmak için biriktirdiği enerji boncuklarından bir tanesi kızımın ağzına girer ve kızımız onu istemeden yutar. Bu kaza kaderlerini değiştirecektir.

Boncuk bir insanın içinde en fazla 1 yıl kalabilir ve daha sonra boncuk o kişinin içinde kırılır. Bu, Lee Dam’ın ölmesine ve Shin Woo-Yeo’nun insan olma şansını kaybetmesine neden olacak. Shin Woo-Yeo, Lee Dam’a içinde bulundukları kötü durumu açıklar ve bir çözüm bulana kadar birlikte yaşamalarını önerir. Hayatında hiç erkek arkadaşı olmamış olan Lee Dam, şimdi Shin Woo-Yeo ile yaşamaktadır.

My Roommate Is A Gumiho-3
My Roommate Is A Gumiho-3

Kang Han-Na: Eskiden bir dokuz kuyruklu bir tilki olan Yang Hye-Sun karakterini canlandırmaktadır. Shin Woo-Yeo’nun yakın arkadaşıdır. O insan olma hayalini gerçekleştirmiştir. Çok güzeldir ve güzel bir kalbe sahiptir.

Bae In-Hyuk: Gye Sun Woo üniversite son sınıf öğrencisi bir genci canlandırmaktadır. Lee Dam ile aynı üniversiteye gitmektedir. Yakışıklılığı sayesinde kızların gözdesidir. Lee Dam’ın farklı biri olduğunu görür ve ilgisini çeker. Bunca zamandır hiçbir kız tarafından reddedilmeyen Sun Woo, Lee Dam tarafından reddedilince bunu kendisine yediremez ve Lee Dam’ın peşine takılır. Kaplan yılında doğduğu için Lee Dam’a büyük sıkıntılar çıkaracaktır.

My Roommate Is A Gumiho-4
My Roommate Is A Gumiho-4

My Roommate is A Gumiho Konusu

Shin Woo-Yeo yakışıklı ve zeki bir profesör ve 999 yaşında bir gumihodur, yani dokuz kuyruklu bir tilkidir. İnsan olmak istemektedir ve bu sebeple insan enerjilerini topladığı boncuklar biriktirmektedir. Enerji biriktirdiği boncuk maviye dönüştüğünde insan olabilecektir. Bir gün arkadaşı ile içmeye giden Lee Dam, arkadaşı fena halde sarhoş olur ve pahalı bir arabanın tepesinde uyuyakalır. 

Lee Dam arabanın sahibi olan Shin Woo-Yeo’dan özür diler. Lee Dam arkadaşının koluna girer ve tam Shin Woo-Yeo’nun yanından ayrılacaklarken kızımızın ayağı takılır ve tam düşecekken Shin Woo-Yeo’nun yıllardır insan olmak için biriktirdiği enerji boncuklarından bir tanesi kızımın ağzına girer ve kızımız onu istemeden yutar. Bu kazanın kaderlerini değiştireceğini ikisi de bilmemektedir.

Lee Dam boncuğu yuttuktan sonra bayılır. Shin Woo-Yeo bayılan kızı evine götürür. Daha sonra Lee Dam, Shin Woo Yeo’nun gösterişli evinde uyanır. Burada kendisinin bir gumiho olduğunu ve boncuğu ondan alması gerektiğini açıklar . Boncuğu nasıl alacağını bulması gerekmektedir ve bu süre de kendisi ile aynı evde yaşaması gerektiğini söyler. Lee Dam tabi ki ilk başta söylenenlere inanmaz. Ama karşısında gerçekten de dokuz kuyruklu bir tilki belirince korkarak o evden uzaklaşır.

Aynı evde kalmak zorunda olmalarının bir nedeni vardır. Boncuğu taşıyan bir kişinin, Kaplan Yılı’nda doğan erkeklerden biri ile temas kurması kendisinin hastalanmasına sebep olmaktadır. Çünkü kaplanlar tilkilerin düşmanıdır. Bu hastalanmayı da sadece boncuğun esas sahibi gumihonun dokunuşu iyileştirmektedir.

My Roommate Is A Gumiho-5
My Roommate Is A Gumiho-5

My Roommate is a Gumiho Yorum

Jang Ki-Yong diziye kesinlikle çok yakışmış. Muazzam bir yakışıklılığı olan başrol erkeğimiz, soğuk, mesafeli ve sonsuz ömürlü dokuz kuyruklu tilki rolüne mükemmel uyum sağlamıştı. Başrol kızımızla da kimyaları birbirine çok uyum sağlamıştı. Son dönemlerde çıkan Kore dizileri arasında en çok izlenenler arasına girmeyi başaran My Roommate Is A Gumiho, oyuncu kadrosu ile bir hayli ilgi çeken dizilerden biri olmayı başarmış görüyoruz.

Kore dizi önerisi: Cheese In the Trap

My Roommate is a Gumiho Fragmanı

My Roommate is a Gumiho Fragman

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir