En İyi Kore Dizileri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kore Dizileri
  4. »
  5. Nevertheless Dizi İncelemesi

Nevertheless Dizi İncelemesi

Merve Merve -
2850 0
Nevertheless kapak

Nevertheless, Güney Kore dizisidir. Bölümleri 1 saat 10 dakikalık bölümlerden oluşuyor. Başarılı dizinin kadrosunda Song Kang, Han So-Hee, Chae Jong-Hyeop ve Kim Min-Gwi gibi isimler yer alıyor. Netflix platformunda yayınlanmaktadır.

Nevertheless Konusu

Nevertheless Konusu , birisi ile çıkmakla ilgilenmeyen Song Kang ile aşka inanmayan Yoo Na-Bi’nin etrafında dönmektedir. İkili karşılaştıktan sonra birbirlerine karşı romantik hisler beslemeye başlar ve değişirler. Dizi, oldukça güzel kalpli Yu Na Bi karakteri ile başlar.

Aşık olmanın sevincini izleyiciyle paylaşır. Ancak dizinin ilerleyen kısımlarında çok sevdiği heykeltıraş erkek arkadaşı tarafından, küçük düşürülür. İkisi arasındaki samimi bir an, son heykelinin konusu haline gelmiştir ve sergisinde yayınlanmıştır. Bunun üzerine sevgilisinden ayrılır ve aşka olan inancını kaybeder. Çünkü kendisinin erotik bir pozu, kendi ismiyle bir heykele hayat vermiştir. Üstelik sevgilisi Na Bi’yi aldatmaktadır.

Nevertheless-1
Nevertheless-1

Nevertheless Oyuncuları

Nevertheless oyuncuları ve canlandırdığı karakterler:

Park Jae-Eon: Sanat bölümü öğrencisi olan Song Kang karakterini canlandırmaktadır. Herkese karşı nazik birisidir. Yakışıklı bir adamdır ve okuduğu üniversite de dikkatleri çok rahat üzerine çekebilmektedir. Birisiyle sevgili olmayı kaybı olarak görmektedir. Bu yüzden tanıştığı kızlarla arasına çizgiler çizer ve nasıl hissettiğini onlara asla açıklamaz. Bir gün, Yu Na-Bi ile tanışır ve kendisini ona aşık olurken bulur.

Han So He: Yu Na-Bi Karakterine can vermektedir. Yu Na-Bi sanat bölümü öğrencisidir. Song Kang ile aynı okula gitmektedir. İlk aşkı tarafından ihanete uğradığı için artık erkeklere güvenmez. Aşka inanmaya başlayan Na-Bi, Song Kang ile tanıştıktan sonra hislerine yenik düşmeye başlar.

Yu Na-Bi
Yu Na-Bi

Chae Jong-Hyeop: Yang Do-Hyuk dizide Yu Na-Bi’nin ilk aşkı olan Yang Do-Hyuk isimli karaktere hayat veriyor. Yang Do-Hyeok, Youtube’da yemek üzerinde videolar çekiyor. Yu Na-Bi’yi unutabilmiş değil.

Lee Seung-Hyub: Park Jae-Un’un eski sevgilisi olan Yoon Seol-ah karakterine hayat veriyor.

Nevertheless Kore Dizisi Yorumu

Diziyi izlerken başrol kızımızın aşka olmayan inancı yüzünden, Song Kang ile arasında ki ilişinin sadece seks partneri mi olduklarını sorgulaması dizi de güzel aktarılmış. Karakterin kaldığı ikilemi, yaşadığı travmayı ve masum bir aşık imajdan seksi düşünceleri olan bir kıza geçişi çok güzel yansıtmış. Bu diziyi diğer Kore dizilerinden ayıran, masumluktan ziyade dizi biraz daha cinsel içeriğiyle ön planda duran bir diziydi.

Nevertheless kısaca Yu Na-Bi ile Song Kang’ın arasında ki imkansız gibi görülen bir aşkı anlatıyor. Okulun yakışıklı ve popüler ama bir o kadar ilişki kavramına uzak erkeği ile geleneksel ilişki kavramına inanan kadının yaşadıklarını anlatmaktadır.

Nevertheless-2
Nevertheless-2

Yeni nesil aşklara benzeyen türden olan bu diziyi geleneksel aşka inanlar tarafından sevilmeyebilir. Song Kang ile aşka inanmayan Yu Na-Bi’yi sadece seks partneri oldukları bir ilişkinin içine çektiği için o romantizm dolu saflık dolu Kore dizilerinden uzak bir diziydi. Oyuncular arasındaki uyum çok iyiydi ve anlatılmak istenen şey güzel işlenmişti.

Okulda geçen dizileri çok severim. Bu dizide de Kore üniversite hayatından kesitler görebiliyoruz. Dizinin akışında arkadaşlıklar dostluklar arasında ki ilişkilere de yer verilmiş olması güzel detaylardandı.

Park Jae-Eon‘un oyunculuğu hakkında çok fazla eleştiri var, oyunculuğunu geliştirmesi konusunda. Ben onlara katılmıyorum adam rolü gereği ukala, ulaşılamayan erkek rolündeyse bunu en iyi şekilde yapıyor. Eleştirmenler bu nokta da çok soğuk olduğu için onu eleştiriyor. Park Jae-Eon ve Han So He iyi bir ikili olmuşlardı. Na Bi’ye hayat veren Han So Hee’nin etkileyici performansı dizinin akıcılığı açısından epey önemliydi.

Kore dizilerinde izlemeye alışık olmadığımız sevişme, öpüşme sahneleri, bu dizi de biraz fazla olması bazı izleyiciler tarafından diziye kötü not olarak düşmüş. Ama bence gayet ayarındaydı. Zaten dizimiz +18 izleyici tarafından izlenilmesi konusunda uyarılmış. Dizinin içinde sanat olması dizinin tadına tat katmıştı. Park Jae-Eon o kadar güzel ki onu izlemek ayrı güzel.

2021 yapımı, romantik drama türündeki bu dizimiz büyük ilgi görmeyi başardı. Ben diziyi genel anlamda sevdim ve tavsiye ederim. 

Yönetmenlik görevini Ga-Ram Kim’in üstlendiği yapımın senaristliği ise Jung Seo tarafından yapıldı. Dizi İMDb’de 8,1 puan almıştır.

Kore dizisi önerisi: Lovestruck in the City dizi hakkında detaylı bilgi için sitemizdeki yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

Nevertheless Fragmanı

Nevertheless Fragman

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir