En İyi Kore Dizileri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kore Dizileri
  4. »
  5. Run On Konusu-Oyuncuları-İncelemesi

Run On Konusu-Oyuncuları-İncelemesi

Merve Merve -
554 0
Run On Konusu-1

2020 Kore dizilerinden olan Run On, toplam 16 bölümden oluşmaktadır. Dizinin yönetmenliğini Lee Jae-Hoon yapmış, senaryosunu Park Min-Sook kaleme almıştır.  JTBC ve Netflix ortak yapımı olarak yayınlanmıştır.  JTBC yayını tamamlandıktan sonra Netflix Türkiye‘de yer almaya başlamıştır. Dram ve romantik türünde yer almaktadır. Run On oyuncuları arasında,  Im Si-Wan, Shin Se-Kyung, Choi Soo-Young, Kang Tae-Oh, Park Young-Gyu ve Cha Hwa-Yeon isimler yer almaktadır.

Run On Konusu, daha önce tamamen farklı dünyalarda yaşayan, birbirlerini tanıdıkça ve birlikte olgunlaşmaya başladıkça, kendilerini hapsettikleri kalıpları kıran iki kişinin arasındaki romantik ilişkiyi konu almaktadır.

Run On Oyuncuları

Run On Oyuncuları
Run On Oyuncuları

Im Si-Wan: Bir spor menajeri olan Ki Sun-Gyeom karakterini canlandırmaktadır. Bir zamanlar, milli takımda yer alan popüler bir kısa mesafe koşucusuydu. Bir gün bir iftiraya uğrar, hakkında dava açılır ve bu sebeple sporu bırakmak zorunda kalır. Yaşadığı bu olay sonucu atletizmi bırakarak spor menajeri olmaya karar vermiştir. Samimidir ve her konuda elinden gelenin en iyisini yapmaktadır. Oldukça dürüst bir kişiliğe sahiptir.

Run On Oyuncuları-1
Run On Oyuncuları-1

Shin Se-Kyung: Film çevirmeni olan Oh Mi-Joo karakterini canlandırmaktadır. Filmler için altyazı çevirileri yapmaktadır. Kalbini insanlara açmakta zorlanmasına rağmen, duygularına sadık birisidir. Adının film sonlarında jenerik arasına eklendiğini görünce bile heyecanlanıp mutlu olan birisidir. Aynı zamanda tercüman olarak görev almaktadır.

Choi Soo Young: Bir spor ajansının Ceo’su konumunda olan Seo Dan-A karakterini canlandırmaktadır. Büyük bir holdingin tek varisidir olmasına rağmen o bazı sebeplerle yönetimden uzaklaştırılmıştır. ‘Seomyung Group’un başkanının tek çocuğudur. Ancak kadın olduğu için ‘Seomyung Group’un listesine en son sıralara konulmuştur. Ona ait olan makamı geri alabilmek için büyük bir mücadele vermektedir.

Run On Oyuncuları-3
Run On Oyuncuları-3

Kang Tae-Oh: Bir üniversite resim öğrencisi olan Lee Young-Hwa karakterini canlandırmaktadır. Çizim konusunda yeteneklidir ve film izlemeye bayılır. Ressam olarak başarılı tablolar yapmaktadır. Okulunda popüler bir öğrencidir. Bir gün, ondan kendisi için çizim yapmasını isteyen, garip bir kadınla, Seo Dan-A ile karşılaşır. Seo Dan-A onun oldukça ilgisini çeker ve aralarında çekişmeli bir aşk başlar.

Run On Konusu

Ki Seon Gyeom, kendi alanında başarılı olan resmi bir ulusal bir atletizm sporcusudur. Bir gün bir iftiraya uğrar, hakkında dava açılır ve sporu bırakmak zorunda kalır. Spor menajeri olarak hayatına devam ederken, kendisinden çok farklı bir hayat yaşayan Oh Mi-Joo ile tanışır.

Run On Oyuncuları-4
Run On Oyuncuları-4

Oh Mi-Joo ve Ki Seon Gyeom daha önce tamamen farklı dünyalarda yaşayan iki kişidir. Run On Konusu, bu ikilimiz arasındaki romantik ilişkiyi konu almaktadır. Dizimiz, bir atlet ile bir altyazı yazarının tesadüf üzerine tanışmasıyla başlayan yer yer komik olaylarının yaşandığı aşkı anlatıyor. Klasik bir romantik komedi gibi gözükse de Kore’nin toplumsal kurallarını bize çok güzel bir şekilde anlatıyor.

Run On Yorum

Ben kesinlikle diziyi çok sevdim. Mükemmel bir çiftin mükemmel aşkını seyrettik. Diğer aşk romantizm temalı diziler gibi klişeler dolu bir dizi değildi. Kendine özgün aşk konusu ve sahneleri ile beni ekrana kilitleyen bir dizi oldu. Hatta tek bir aşk yok iki aşk var dizi de ve kesinlikle 2.çiftin aşkı da izlemeye değerdi.

Run On Yorum
Run On Yorum

Run On dizisinde işlenen konuları hepimiz hayatımızın bir noktasında yaşıyoruz. Dizi de geçim sıkıntısı, torpil, siyaset, iki yüzlülük gibi konulara değinilmişti. Bu yüzden Run On dizisini izlerken karakterleri daha iyi anlıyor, empati kurabiliyor adeta sizin başınıza geliyormuş gibi hissedebilirsiniz. Dizinin akışı sıcacık ilerliyor aşk üçgenleri, karmaşık ilişkiler, hiç bir abartı olmaması dizinin tadını daha da güzelleştiriyor.

Run On Netflix’te yayınlanmaktadır. 2020 Kore dizileri arasında adından söz ettirmeyi başarmıştır. Bu diziyi yayınlandığı dönemde de değil de bu zamana kadar beklettiğime pişman eden bir dizi oldu. Dizinin oyuncuları, başrollerin uyumu o kadar güzeldi ki dizi bitsin istemedim ama bitti. Aşk ve romantizmi tadında işleyen bu diziyi herkesin izlemesini tavsiye ederim. Sizde dizi hakkında yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Kore dizi önerisi: The Master’s Sun konusu ve oyuncuları hakkında daha fazla detaylı bilgiye ulaşmak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Run On Fragmanı

Run On Fragmanı
Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir