En İyi Kore Dizileri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kore Dizileri
  4. »
  5. Start-Up Konusu-Oyuncuları

Start-Up Konusu-Oyuncuları

Merve Merve -
483 0
start-up-afiş

2020 Kore dizilerinden olan Star-Up, 16 bölümden oluşmaktadır. Dram, gençlik, romantik, komedi türlerinde çekilmiştir. Start-Up oyuncuları arasında; Suzy, Nam Joo-Hyuk, Kim Sun-Ho, Kang Han-Na, Kim Do-Wan ve Kim Hae-Sook gibi isimler yer alıyor.  Park Hye Ryun tarafından yazılan ve Oh Choong Hwan tarafından yönetilen bir tvN televizyon kanalı dizisidir. Aynı zamanda Netflix‘te de yayınlanmaktadır.

Start-Up Oyuncuları

Start-Up oyuncuları
Start-Up oyuncuları

Bae Suzy: Seo Dal-Mi karakterini canlandırmaktadır. Ailesinin maddi durumu iyi değildir. Annesi ile babası o küçekken boşanmış ve Seo Dal-Mi babası ile kalmayı tercih etmiştir. Babası maddi sıkıntılar içerisindedir ama annesi yeniden evlenmiş ve evlendiği adam çok zengindir. Seo Dal-Mi annesine babasının yanında kaldığına pişman olmadığı göstermek için başarılı işler yapmak istemektedir.

Start-Up oyuncuları-Bae Suzy
Start-Up oyuncuları-Bae Suzy

Onun tek bir hayali vardır kendi işini kurmak ve dünyaca tanınmak istemektedir. Bunun için kendisine 90 bin dolar gerekmektedir. Bunun için okulunu bırakır ve yarı zamanlı bir çok işte çalışmaya başlar. Büyükannesi ile birlikte yaşamaktadır.

Kim Hae Sook: Seo Dal-Mi büyükannesi olan Choi Won-Deok karakterini canlandırmaktadır. Kim Seon-Ho‘nun yıllar önce yetimhaneden ayrıldıktan sonra evsiz kaldığı dönemde ona yardım etmiştir.

Nam Joo-Hyuk: Nam Do-San karakterini canlandırmaktadır. Bir matematik dehasıdır. Bir teknoloji şirketi olan ‘Samsan Tech’in kurucularından biridir. Fakat şirketi kuralı 2 yıl olmasına rağmen ekonomik anlamda kötü durumdadırlar.

Geliştirdikleri yapay zeka için kendilerine bir yatırımcı bulmak için oldukça fazla çaba harcarlar ama her defasında elleri boş dönmektedirler. Bir gün, iş konusunda aynı tutkuyu paylaştığı Seo Dal-Mi ile karşılaşırlar. Samsan Tech’in gelişmesi ve ilerleyebilmesi için Seo Dal-Mi’yi şirkete CEO olarak atarlar.

start-up başroller
start-up başroller

Kang Han Na: Kendini beğenmiş ukala bir kişiliğe sahip olan ve Seo Dal-Mi’nin ablası olan Won In Jae karakterini canlandırmaktadır. Annesi babası ayrıldığında da Seo Dal-Mi’nin aksine o annesini seçmiş ve onunla birlikte Amerika’ya yerleşmiştir. Yıllar sonra o kardeşine rakip olarak ortaya çıkmıştır.

Kim Seon-Ho: SH Girişim Yatırım Firması’nın takım lideri olan Han Ji-Pyeong karakterini canlandırmaktadır. Tüm başarılarını tek başına elde etmiştir. İşinde çok başarılıdır, yatırım becerileri ve sivri dili sayesinde oba ‘Yatırımların Gordan Ramsay’ı’ lakabı takılmıştır. Çoğu kişiyle sivri dilli konuşmasına rağmen geçmişte ona büyük bir iyilik yapan Kim Hae Sook‘a herkesten daha iyi davranmaktadır.

Start-Up Konusu

Start-Up Konusu; Şirketlerinin dünyaya duyulmuş olmasını, geleceğin ‘Google’u ve ‘Amazon’u olmasını hayal eden ancak bu konuda hiçte umut vaat etmeyen iki farklı kişinin etrafında dönmektedir. Aynı hayalin peşinden koşan bu ikili bir gün karşılaşır ve birbirlerine destek olup, birlikte işlerini geliştirmeye karar verirler.

start-up-konusu
start-up-konusu

Start-Up Konusu kısaca, CEO olmayı aklına koymuş ve elinde hiçbir şeyi olmayan Seo Dal Mi ile yapay zekayla ilgilenen mühendis Nam Do-San ve iki arkadaşının bir grup kurarak kendi şirketlerini kurma hikayesini anlatmaktadır. Kendilerini geliştirmek istedikleri bu yolda türlü türlü zorluklarla karşılaşacaklar ve bunlara çözüm üretmeye çalışacaklardır. Verdikleri mücadeleler etrafında ilerleyen bir dizidir.

Start-Up Yorum

Start-up Kore dizisi, kaliteli oyuncular olunca işin içinde harika bir dizi olmuş. Star-Up başrol oyuncuları arasında Bae Suzy, Nam Joo-Hyuk arasında ki uyuma bayıldım. Bae Suzy güçlü kadın karakterlerine çok yakışan bir oyuncu, onu bu tarz rollerde görmek beni mutlu ediyor.

Nam Joo Hyuk izlemeyi en sevdiğim erkek Kore oyunculardan birisidir, bir insan nasıl bu kadar tatlı olabilir? sorusunun cevabı kesinlikle bu adam, ayrıca mükemmel bir oyunculuğa sahip.

Start-Up Oyuncuları-1
Start-Up Oyuncuları-1

Diziyi hakkında neredeyse her yerde olumlu yorumlar okuduktan sonra başlamıştım. İzlediğime asla pişman olmadım. Dizinin tek bir karakterin etrafında dönmüyor olması, yan karakterlerin de ön planda tutulması dizinin ilerleyişi açısından tat katmıştı. Dizi de verilmek istenen mesajlar gayet başarılı bir şekilde verilmişti.

Dizinin oyuncularının harikalığının yanında, karakterlerin doğallığı, galiba bu diziyi sevmemi sağlayan şeylerin başında geliyor. Çünkü gerçek hayatta karşımıza çıkacak türden karakterleri daha çok seviyorum. Diziyi herkese tavsiye ederim.

Kore dizi önerisi: My Love From The Star konusu ve oyuncuları hakkında detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Start-Up Fragmanı

Start-Up Fragmanı
Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 1]

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir