En İyi Kore Dizileri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kore Dizileri
  4. »
  5. Welcome to Waikiki Konusu-İncelemesi

Welcome to Waikiki Konusu-İncelemesi

Merve Merve -
1232 0
welcome-to-waikiki-afiş

Eulachacha Waikiki olarakta bilinen Welcome to Waikiki, Kore komedi dizisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Welcome to Waikiki konusu kısaca, Itaewon’daki iflas etmek üzere olan Waikiki ismindeki konuk evini işleten üç kişinin Kim Jung-Hyun, Lee Yi-Kyung, Son Seung-Won’un başından geçen olayları anlatmaktadır.

Dizinin 2.sezonu da çekilmiştir. 2018 Kore dizileri arasında yer alıyor. Romantik, komedi, gençlik türleri arasına girmektedir. Dizinin iki sezonu da Netflix‘te yer almaktadır.

Welcome to Waikiki Oyuncuları

Welcome to Waikiki Oyuncuları
Welcome to Waikiki Oyuncuları

Lee Yi-Kyung: Popüler bir oyuncu olma hayalleri kuran Lee Jun-Ki karakterini canlandırmaktadır. Babası gibi iyi bir oyuncu olmak istediği için bu yolu seçmiştir ancak henüz sadece küçük ve yan rollerde yer alabilmiştir.

Welcome to Waikiki Oyuncuları-1
Welcome to Waikiki Oyuncuları-1

Son Seung Won: Bir senarist olma hayali kuran Bong-Doo-Sik karakterini canlandırmaktadır. Senarist olmayı başaramamış ve kasiyer olmaktan öteye gidememiştir. 

Kim Jung Hyun: Kang Dong-Goo karakterini canlandırmaktadır. Filmin yönetmenliği yapma hayalleri kurmaktadır. Aynı zamanda bunun okulunu okumuş olan fakat hayalini henüz gerçekleştirememiş olan bir gençtir.

Jung In Sun: Gizemli bir bekar anne olan Yoon-A karakterini canlandırmaktadır.

Go Won-Hee: Kang Dong-Goo’nun kız kardeşi olan Kang Seo-Jin karakterini canlandırmaktadır. Onun hayali muhabir olmaktır.

Lee Joo-Woo: Kang Dong-Goo’nun eski sevgilisi olan Min Soo-A karakterini canlandırmaktadır. Bir alışveriş mağazası için modellik yapmaktadır.

Welcome to Waikiki 2.sezon Oyuncuları
Welcome to Waikiki 2.sezon Oyuncuları

Welcome to Waikiki Konusu

Üç genç birlikte bir film çekme hayallerini gerçekleştirmek için ‘Waikiki’ adında konuk evi işletmeye başlarlar. Bu evde başlarına gelen trajikomik olaylar silsilesi karşımıza çıkıyor. Dizideki karakterler, genel olarak bir hayali olan ama bir türlü hayallerini gerçekleştiremeyen kişilerden oluşuyor.

Her birinin dizi boyunca bu uğurda çabalamalarını izliyoruz. Doğal olarak her bölüm başlarına olur olmadık işler geliyor. Yok ya başlarına daha ne gelebilir diyorsunuz ama görüyorsunuz ki neler neler geliyor. Başlarına gelen şeyler saçma ve komik bir şekilde oluyor. Diziyi eğlenceli ve sürükleyici yapanda tam olarak bu oluyor.

Waikiki evini işletirken başlarına gelen bu trajikomik olayların yanı sıra, konuk evine kimsenin nerden geldiğini anlamadığı, eve bırakılan bir bebekte katılır. Bebeğin annesini bulmaya çalışırken değişik olaylar baş karakterlerin peşini bırakmaz.

Diziye daha sonradan bebeğin annesi olan Han Yoon A da katılıyor. Konuk evi artık eskisinden daha kalabalık olmaya başlıyor. Bir yandan istedikleri hayallerini kurdukları işleri yapmaya çalışıp, bir yandan da konuk evini yönetmeye çalışıyorlar.

Welcome to Waikiki Konusu
Welcome to Waikiki Konusu

Welcome to Waikiki Yorum

Kafa dağıtmalık, son derece komik Kore dizisi aşırılıkları olmayan ama güldürebilen bir dizi, canınız mı sıkkın? Açın bir bölüm izleyin keyfiniz yerine gelsin tadında bir dizi kesinlikle. Benim bu güne kadar izlediğim açık ara en komik Kore dizisi, her bölümünü yüzümde tebessümlerle izledim.

Welcome to Waikiki Yorum
Welcome to Waikiki Yorum

Welcome to Waikiki‘nin aslında çok basit bir yapısı var, üç erkek ve üç kadın bir şekilde aynı yerde yaşamaya başlıyor ve zamanla birbirleriyle sıcak bağ kuruyorlar. Tabi bundan çok daha fazlası var dizide, arkadaşlık, dostluk, aşk kavramları da çok iyi işlenmişti. Ben 2. sezonunu da izledim, ilk sezonda ki karakterlerle bağ kurduktan sonra ikincisinde büyük bir kısmını görememek insanı üzüyor olsa da, sonrasında diğer karakterlere de ısınıyorsunuz.

Welcome to Waikiki Oyuncular
Welcome to Waikiki Oyuncular

Welcome to Waikiki, komedi severlerin asla ama asla kaçırmaması gereken türden bir dizi. Dizinin ilk bölümünde karakterleri tanıyorsunuz, daha sonrasında başlarına gelen olayları gülerek seyrediyorsunuz.

Dizinin yönetmen koltuğunda Lee Chang Min yer alırken, senaryosunu ise  Kim Ki Ho yazmıştır. Dizi yayınlandığı dönem, aslında on altı bölümlük olarak düşünülmüş, fakat elde ettiği büyük izleyici kitlesini mutlu etmek için dört bölüm uzatılarak yirmi bölüme çıkarılmıştır. Dizinin sahne arkası görüntüleri ve oyuncuların röportajlarından oluşan bir özel bölüm de yer almaktadır. En iyi Kore dizileri listelerinin en üst sıralarında yer almayı başarmış bir dizidir.

Kore dizi önerisi: Start-Up konusu ve oyuncuları hakkında daha fazla bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Welcome to Waikiki 1.Sezon Fragmanı

Welcome to Waikiki 1.Sezon Fragmanı

Welcome to Waikiki 2.Sezon Fragmanı

Welcome to Waikiki 2.Sezon Fragmanı
Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir