En İyi Kore Dizileri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kore Dizileri
  4. »
  5. Forecasting Love and Weather Konusu

Forecasting Love and Weather Konusu

Merve Merve -
1083 0
forecasting-love-and-weather-afis

2022 Kore dizilerinden olan Forecasting Love and Weather oyuncuları arasında, Park Min Young, Song Kang yer almaktadır. Forecasting Love and Weather konusu, Ulusal Hava Servisi’nde çalışan insanların işlerini ve aşklarını anlatmaktadır. 

2022 Kore dizileri yavaş yavaş yayınlamaya başlamışken neden yeni dizilerden birini seyretmeyesiniz. Netflix’te 20 Mart’tan itibaren yayınlanmaya başlayacaktır. Toplam 16 bölümden oluşan dizi, romantik ve dram türünde yer alıyor. Dizi 3 Nisan 2022’de yayınlanan bölümü ile yayın süresini tamamlayacak. JTBC tarafından yayınlanan dizinin bölümlerinin süresi ise 1 saat 10 dakikadır. Dizi Mydramalistte 8,2‘lik puana sahip oldu.

Forecasting Love and Weather Oyuncuları

forecasting-love-and-weather-oyunculari
forecasting-love-and-weather-oyunculari

Forecasting Love and Weather Oyuncuları; Park Min Young, Song Kang, Yoon Park, Yura, Kim Mi Kyung, Jung Woon Sun, Yoon Sa Bong ve Yoon Sa Bong gibi isimler yer alıyor.

Park Min Young: Ulusal Hava Servisi Tahmin Bürosunda çalışan Jin Ha Kyung karakterini canlandırmaktadır. Her şeyi kuralına göre yapan, aynı zamanda kişisel hayatı ve iş hayatlarını ayrı tutma konusunda özenli zeki ve son derece disiplinli bir kişidir. Soğuk kişiliği nedeniyle, işyerinde çok az arkadaşı vardır.

Forecasting Love and Weather oyuncuları-1
Forecasting Love and Weather oyuncuları-1

Song Kang: Lee Si Woo karakterini canlandırmaktadır. Jin Ha Kyung ile aynı yerde aynı bölümde çalışmaktadır. İşinde başarılı ve zeki birisidir. Güney Kore’deki en iyi hava tahmincisi olmayı hedefliyor.

Forecasting Love and Weather oyuncuları-2
Forecasting Love and Weather oyuncuları-2

Yoon Park: Yakışıklı ve pratik zekaya sahip olan Han Gijun karakterini canlandırmaktadır. İkna kabiliyeti yüksek bir kişidir ofisinin sözcüsü tarafından keşfedilmiştir. Tüm hayatını örnek bir öğrenci olarak geçirdiği için başarısızlıkla baş etmekte zorlanan bir kişiliği vardır.

Yura: Chae Yoo Jin karakterini canlandırmaktadır. Günlük hava durumu muhabirliği yapan güzel birisidir.

Forecasting Love and Weather Konusu

Forecasting Love and Weather konusu, Jin Ha Kyung isimli genç bir kadının müstakbel nişanlısı Ki-Jun’a ulaşmaya çalışmasıyla başlıyor. Görünüşe göre düğün için gerekli olan belgeler, rezervasyonlar ya da davetler, Han Gijun’un ödeme yapmamasından dolayı askıya alınmıştır. Daha ilk dakikadan Ki-Jun üzerinden olumsuz bir hava yakalanırken; Jin Ha-Kyung’un evlerine gitmesiyle durum daha da vahim bir hal alıyor. Han Gijun’un kapı şifresini değiştirmesi olası bir evlilik krizini ortaya sürüyor.

Forecasting Love and Weather oyuncuları-3
Forecasting Love and Weather oyuncuları-3

Sahneler çoğunlukla nişanlısı tarafından aldatılan ve yolları ayrılacak olan Ha-Kyung üzerine çevrilse de hikayenin diğer tarafında yer alan Lee Si-Woo’da akışı renklendirmekte kararlı gözüküyor. Aslında dolunun yağacağını ilk olarak tespit eden ve yeterli rütbesi olmadığı için başka bir arkadaşına iletmek zorunda kalan Lee Si-Woo; bazı olumsuz özelliklerine rağmen işinin ustası olduğunu gösteriyor. Aslında zeki olsa da ahmaklık ile iyilik meleği arasında sıkışan genç çocuk, sevgilisinin sebepsiz yere kendisinden ayrılmasına şahit olacaktır.

Forecasting Love and Weather Yorum

İki sevilen oyuncunun başrolde oluşu ve 2022 Kore dizileri arasında oluşu benim bu diziyi izlememe yetti. Dizinin oyuncu kadrosu görmeye alışık olduğumuz yüzlerden oluşuyor. Bu da dizi konusunda beklentiyi yükseltiyor.

Eski Kore dizilerini çok sevsem de yeni çıkan Kore dizilerini asla ihmal etmem. Dizinin öğretmenlik, doktorluk, avukatlık gibi mesleklerde konuları geçen dizilerini çok seyrettik bu dizi hepsinden farklı olarak Kore Meteoroloji hava olayları etrafında dönüyor.

Dizinin başrollerinde bulunan Park Min Young ile Song Kang arasında ki yaş farkı nedeniyle fazla eleştiri almıştı ama bence ikisi arasında ki uyum gayet iyiydi. Ben iki oyuncuyu da çok seviyorum belki o yüzden bu durum beni rahatsız etmemiştir. Başrol kızımızın aldatılması üzerine bir ayrılık yaşaması ve aldatan adamın pişman olması beni sevindirdi. Aldatanların zamanla pişmanlığa düşmesini izlemek beni mutlu ediyor. Ve her şeye rağmen dik durabilen bir kadın görmek ise beni aşırı mutlu etti.

Forecasting Love and Weather Yorum
Forecasting Love and Weather Yorum

Romantik tatlı bir ofis dizilerini sevenlerin asla kaçırmaması gereken bir yapım olmuş. Dizinin yönetmeni Cha Young Hoon‘dur. Senaristi ise Kang Eun Kyung’dur. Her ikisi de çok başarılı dizilere imza atmıştır. Ben diziyi genel anlamda beğendim diğer bölümlerin gelmesini bekleyeceğim. Diziyi herkese tavsiye derim.

Kore dizi önerisi: Love in the Moonlight dizi hakkında detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Forecasting Love and Weather Fragmanı

Forecasting Love and Weather Fragmanı
Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir