En İyi Kore Dizileri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Oyuncular
  4. »
  5. Lee Min Ho Dizileri

Lee Min Ho Dizileri

Merve Merve -
9298 0
Lee Min Ho Kapak

Dünya da Koreli Hollywood oyuncusu olarak tanınan Le Min Ho, henüz lise çağlarındayken oyunculuğa adım atmıştır. Lee Min Ho dizileri dünya da olduğu kadar ülkemizde de oldukça popülerdir. 22 Haziran 1987’de Güney Kore’nin başkenti Seul’da doğmuştur.

Lee Min Ho’nun oynadığı dizi ve filmlerde harika oyunculuğu ve yakışıklılığı sayesinde dünya çapında tanınmıştır. Aynı zamanda Kore de en çok kazanan oyuncular arasına girmeyi başarmıştır.

Lee-Min-Ho
Lee-Min-Ho

Lee Min Ho Boyu ve Kilosu Kaçtır?

187 boyunda 73 kg’dır.

Lee Min Ho’nun Burcu Nedir?

Lee Min Ho yengeç burcudur.

Lee Min Ho Ablası Kimdir?

Lee Min Ho’nun ablasının adı Lee yun jeong’dur.

Lee Min Ho Sevgilisi ve Özel Hayatı?

Lee Min-ho, kendisi gibi oyuncu olan Park Min Young ile 2011 yılında bir ilişkiye başlamış ve 2012 yılında ayrıldıkları onaylanmıştır. Aktör bir diğer birlikteliğini, Miss A üyesi Bae Suzy ile yaşamıştır. İlişkileri, 2015 yılında başlamış ve 13 kasım 2017’de ayrıldıkları ajansları tarafından onaylanmıştır.

Lee Min Ho Dizileri

Lee-Min-Ho-Romance
Lee-Min-Ho-Romance

Le Min-Ho Line Romance

Le Min Ho ilk performansını Romance ile göstermiştir. Bu mini dizi de ünlü bir müzisyen olarak karşımıza çıkmaktadır. Başrol kızımız Ling Ling kendisinden fotoğrafını çekmesini istemek için yaklaştığında, ünlü olduğu için fotoğraf çekilmek istediğini zanneden Le Min Ho , önce reddeder, fakat daha sonra kızın kendisini tanımadığını kendi fotoğrafını çekmesini istediğini anlar. İkili arasında aşk başlar. Sadece 3 bölüm çekilmiştir. Telefon uygulaması LİNE tanıtımı için çekilmiş olsa da 3 günde 3 milyon kişi tarafından izlenmiştir.

Boys Overs Flowers

2009 yılında onu büyük üne kavuşturan dizi Boys Overs Flowers dizisidir. Gu Jun-pyo rolüyle gönüllerde taht kurmuştur. Ünü Kore ve Asya’ya yayılmıştır. 45. Baeksang Arts Awards’da En İyi Yeni Oyuncu ödülünü almıştır, Boys Over Flowers dizisindeki başarısından sonra bir çok dizi de başrol olarak karşımıza çıkmıştır.

Ayrıca bu dizinin detaylı anlatımını sitemizde bulabilirsiniz: Boys Over Flowers Konusu

Boys Overs Flowers
Boys Overs Flowers

Lee Min Ho Summer Love

Summer Love dizisi bir kozmetik markasının yeni ürününü tanıtmak amacıyla çekilmiş bir web dramadır. Başrollerini Lee Min-Ho ile YoonA paylaşmıştır. İki eski arkadaşın aşk hikayesini konu almıştır.

Lee-Min-Ho-Summer-Love
Lee-Min-Ho-Summer-Love

Lee Min Ho The Heirs

Lee Min Ho Dizileri arasında en popüler olanlardan birisi The Heirs’tır. 2013 yılında yayınlanmıştır. Televizyon ekranlarında ve dijital kanallarda izleyiciler tarafından büyük oranda beğenilmiş ve olumlu notlar almıştır. Bunda işlediği konu kadar genel anlamda kurgu ve oyunculuk başarıları da son derece önemlidir. Lee Min Ho dizide Kim Tan isimli karaktere can vermiştir.

Bu dizinin detaylı anlatımını sitemizde bulabilirsiniz: The Heirs Konusu

Lee Min Ho The Legend of the Blue Sea

Joseon döneminden bir deniz kızı, günümüz Seul’de ortaya çıkar. Burada, geçmişinden biriyle bağlantısı olabilecek bir dolandırıcıyla yolları kesişir. Askere gitmeden önceki son rolünde başrolünü Jun Ji-Hyun ile paylaştığı dizi The Legend of the Blue Sea’dır.

Bu dizinin detaylı anlatımını sitemizde bulabilirsiniz: The Legend of the Blue Sea Konusu

Lee-Min-Ho-The-Legend-of-the-Blue-Sea
Lee-Min-Ho-The-Legend-of-the-Blue-Sea

Lee Min Ho Personal Tasta

Lee Min Ho sayesinde adını duyuran diğer bir dizimizde Personal Tasta’nın konusu: Kadın karakter olan Park ailesini yitirdikten sonra zor günlere girmiş ve sahip olduğu evin bir odasını kiralığa çıkarmıştır. Kızın evi Kore mimarisinde önemli bir yere sahip olan Sanggojae adında babasının tasarladığı bir evdir. Le Min Ho aynı evde yaşayabilmek için kendisinin bir Gay zannedilmesine göz yumar. Yanlış anlaşılmalarla başlayan ev hayatları izlenilmeye değer bir dizi ortaya çıkarmıştır.

Lee-Min-Ho-Personal-Tasta
Lee-Min-Ho-Personal-Tasta

Lee Min Ho City Hunter

Güney Kore’nin en güzel dizilerinden biri olarak kabul edilir. Bir aksiyon dizisi olan City Hunter dizisinin başrol oyuncusu Lee Min Ho’dur. Bu dizi toplam 20 bölümden oluşmaktadır. Aksiyon sevenlerin izlemesi gereken bir dizidir.

Lee-Min-Ho-City-Hunter
Lee-Min-Ho-City-Hunter

Lee Min Ho Şarkıları ve Albümleri

Lee Min Ho sesi de en az oyunculuğu kadar güzel ve bu konuda da oldukça başarı yakaladı.

İki tane albümü vardır bunlar: Song for You ve My Everything  ve aynı zamanda Always, Run, I love You, The Day, Thank You, Painful, My Everthing isimli 7 tane de Single çıkarmıştır.

Le Min Ho Filmleri

Public Enemy Returns, Our School’s E.T, Gangnam Blues, Bounty Hunters

En İyi Lee Min Ho Dizileri- Bağımlısı Olacağınız Dizileri

The King: Eternal Monarch

Personal Taste

Shinui (Faith)

The Legend of the Blue Sea

The Heirs

City Hunter

Mackerel Run

Summer Love

Boys Over Flowers

First Seven Kisses

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir