En İyi Kore Dizileri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Oyuncular
  4. »
  5. Song Joong Ki Dizileri

Song Joong Ki Dizileri

Merve Merve -
1604 0
Song Joong Ki Dizileri-1

Song Joong Ki Kimdir? Song Joong Ki Kore’nin ünlü aktörlerinden biridir. Yakışıklı oyuncumuz Song Joong Ki dizileri arasında özellikle 2016 Kore dizilerinden olan Descendants of the Sun dizisindeki başarılı performansı ile göz doldurdu ve popülerliği bu dizi ile birlikte daha çok arttı. Oyuncu, model ve aynı zamanda sunuculuk yapmıştır. Song Joong Ki yeni dizi çekimleri için kolları sıvadı yakında yeni dizisi ile karşımıza çıkacak.

Song Joong Ki
Song Joong Ki

Song Joong-ki, 19 Eylül 1985 tarihinden Güney Kore’nin Daejeon şehrinde doğdu. Song Joong-ki, oyunculuk kariyerine 2008’de A Frozen Flower isimli film ile yapmıştır. Daha sonraki yıllarda SBS kanalının tv show programı olan Running Man‘de 2010-2011 yılları arasında yer almıştır.

Running Man show programındaki müthiş performansı ile ün kazanmıştır. Ona yakışıklı olmasından dolayı ve güler yüzlü biri olduğu için Flower boy(Çiçek Çocuk) lakabı takılmıştır. Running Man show programından sonra Descendant of the Sun Kore dizisinde rol almıştır. Song Joong-Ki, Kore dizi sektöründe en çok Descendant of the Sun Kore dizisi ile dikkatleri çekmeyi başarmıştır.

Song Joong Ki Kaç Yaşında?

Song Joong-Ki 36 yaşındadır.

Song Joong Ki Boyu ve Kilosu kaçtır?

Song Joong-Ki 178 cm ve 68 kilodur.

Song Joong Ki Burcu Nedir?

Song Joong-Ki başak burcudur.

Song Joong Ki Sevgilisi ve Özel Hayatı?

2017 yılında Song Hye Kyo ile evlenmiştir. Song Hye Kyo ile evlilikleri, uzun zaman geçmeden boşanma ile son bulmuştur.

Song Joong Ki İnstagram adresi?

Song Joong Ki İnstagram adresi ”hi_songjoongki” kullanmaktadır.

Song Joong Ki Dizileri

Triple: 2009 Kore dizileri arasında yer almaktadır. Ailesinin başına gelen trajik bir kazanın ardından, başarılı bir patenci Lee Ha-ru, yıllar sonra Seul’e geri döner ve büyük üvey kardeşi Shin Hwal ile yeniden bir araya gelir. Şehirde hayallerinin peşinden giderken kendisi gibi kısa pist sürat pateni yıldızı olan Ji Poong-ho’ya aşık olur.

Song Joong Ki Dizileri-triple
Song Joong Ki Dizileri-triple

Sungkyunkwan Scandal: 2010 Kore dizileri arasında yer almaktadır. Başrollerini Song Joong-ki ile Park Min Young payalşmıştır. Kadınların eğitim alamadığı bir çağda geçen dizide Kim Yun Hee, topluma meydan okur ve bir erkek okuluna girmek için küçük kardeşi gibi davranır. Sungkyunkwan Üniversitesi’nde kılık değiştirmiş bir öğrenci iken Joong Ki(Gu Yong-ha) ile tanışır, aynı zamanda okulun playboy’u olan şımarık ve yaramaz bir üst sınıf öğrencisi de dahil olmak üzere ayrıcalıklı sınıf arkadaşlarından bir kaçıyla arkadaş olur.

Sungkyunkwan Scandal
Sungkyunkwan Scandal

The Innocent Man: 2012 Kore dizileri arasındadır. Dizinin diğer adı Nice Guy‘dur. Kang Ma-Roo’nun Han Jae-Hee’den intikam almak için Seo Eun-Gi’yi kullanmasını anlatıyor. Dizinin senaryosunda ne ararsanız var; aşk, nefret, intikam, ihanet her şey var. Öğrencilik yıllarında sevdiği kadın için, onun işlediği bir cinayeti üstlenen Kang Ma-Roo, hapisten çıktıktan sonra kendini bekleyen bir sevgili bekler. 6 yıl sonra özgürlüğüne kavuşan, ama acı gerçekle yüzleşen Kang Ma-Roo’nun hikayesini anlatmaktadır.

The Innocent Man
The Innocent Man

Descendants of the Sun: 2016 Kore dizileri arasında en iyi Kore dizisi seçilmiştir. Bir çok ödüle layık görülmüştür. Song Joong-ki’nin şöhretini arttırmıştır. Bir doktor ve kendisini ülkesine adamış bir Yüzbaşının imkansızlıklara rağmen büyük aşkını konu almaktadır.

Descendants of the Sun
Descendants of the Sun

Arthdal Chronicles: 2019 Kore dizileri arasındadır. Song Joong Ki, Descendants of the Sun dizisinde başrolü paylaştığı Kim Ji Won’u yeniden bir araya getiren dizidir.  Güney Kore’nin eski zamanlarında geçen dizi, baş karakterlerimiz, efsanevi Arth ülkesinde yeni bir medeniyetin doğuşunun eşiğinde kendi kabileleri arasında birliği bulmak için savaşırken ve mücadele ederken bulur.

Arthdal Chronicles
Arthdal Chronicles

Vincenzo: 2021 Kore dizileri arasında adından fazlasıyla söz ettirmiş olan dizidir. Dizi, bir İtalyan aile tarafından evlat edinilen Vincenzo Cassano’nun(Song Joong-Ki) hikayesini anlatmaktadır. Kore’de ki adı Park Joo-Hyung olan Vincenzo Cassano, İtalya’da mafyalara danışmalık yapan bir avukat olarak hayatını sürdürmektedir. Ancak, mafya grupları arasında bir savaş başlayınca Kore’ye geri döner. Burada, sosyal adaleti kendi yoluyla sağlamaya çalışır. Adı türlü yolsuzluklarla anılan çok büyük bir holdingi kendi silahıyla vurmaya karar verir. devletin adaleti sağlayamadığı kişilere dava açarak kendi adaletini sağlamaya çalışacaktır.

Vincenzo
Vincenzo

Song Joong Ki Filmleri

Penny Pinchers: 2011 Kore filmleri arasındadır. Ji-Woong üniversite mezunu olmasına rağmen hala annesinden para istemektedir. Ayrıca üniversite mezunu işsiz bir adamdır ve cansız bir özgeçmiş ile iş bulması da pek kolay değildir. Düşük gelirinden dolayı tutuğu çatı katındaki bir dairede yaşıyordur. Buranın da kirasını beş aydır geciktirmiştir ve daireden atılması an meselesidir. Aynı zamanda çapkın birisi olan Ji-Woong’un söylediği yalanlarsa kadınların dikkatini çektiği sürece umurunda bile değildir.

A Werewolf Boy: 2012 Yapımı olan bir Kore filmidir. Film Fantastik- romantik dram türündedir. Film hasta bir genç kız ile bir kurt adamın arasındaki dostluğu arkadaşlığı konu almaktadır.

A Werewolf Boy
A Werewolf Boy

Space Sweepers: 2021 Kore dizileri arasında yer almaktadır. 2092’de uzay çöplerinin ve gerçekleşmesi zor hayallerin peşine düşen sıra dışı bir grup, masum bir insansıyı takas etmeye çalışırken korkunç sırları açığa çıkarır. Gişe rekortmeni bu filmde Song Joong Ki (Descendants of the Sun) ve Kim Tae-ri (Mr. Sunshine) zafer için el ele veriyor. Song Joong Ki Filmleri arasında en tutulmuş olanıdır.

Space Sweepers
Space Sweepers

Song Joong Ki Aldığı Ödüller

2016 KBS Drama Ödülleri – 31 Aralık 2016

Büyük Ödül – Descantes Of The Sun dizisi ile

Asya’nın En İyi Çift Ödülü – Descendants of the Sun dizisi ile

En İyi Çift Ödülü – Descendants of the Sun dizisi ile

2016 (5.) APAN Yıldız Ödülleri – 2 Ekim 2016

Büyük Ödül – Descendants of the Sun

En İyi Çift Ödülü – Descendants of the Sun

Asya-Pasifik Yıldız Ödülü2016 (52.) BaekSang Sanat Ödülleri – 3 Haziran 2016

En Popüler Actror – Descantes Of The Sun

2012 KBS Drama Ödülleri – 31 Aralık 2012

En İyi Erkek Oyuncu – Nice Guy

Netizen Ödülü Nice Guy

En İyi Çift Ödülü – Nice Guy

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir