En İyi Kore Dizileri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kore Dizileri
  4. »
  5. Playful Kiss Konusu

Playful Kiss Konusu

Merve Merve -
723 0
Playful Kiss Konusu

2010 Kore dizilerinden olan dizi 16 bölümden oluşmaktadır. Itazura na Kiss isimli mangadan uyarlanmıştır. Playful Kiss oyuncuları arasında Jung So-Min ve Boys’un yakışıklı başrollerinden olan Kim Hyun-Joong yer almaktadır. Romantik komedi türündedir.

Playful Kiss Oyuncuları
Playful Kiss Oyuncuları

Playful Kiss Oyuncuları

Jung So-Min: Bir lise öğrencisi olan Oh Ha-Ni karakterini canlandırmaktadır. Başrol kızımız orta zekaya sahip, derslerinde çok başarılı değildir. Ve okulun en yakışıklı ve en zeki öğrencisi olan Baek Seung-Jo’ya aşıktır. Ayrıca kendisi çoğu zaman hayal dünyasında yaşayan, ayakları pek yere basmayan ve bir o kadar da sakar bir karakterdir. 

Yer yer çok komik de olabilen bu dizide kızımız erkekten gördüğü onca hakarete rağmen asla aşkından vazgeçmemekte, mücadeleye devam etmektedir. Annesi o küçükken ölmüştür ve babası ile yaşamaktadır. Bir gün babasıyla yaşadığı ev deprem yüzünden yıkılmıştır.

Playful kiss oyuncuları-Jung So-Min
Playful kiss oyuncuları-Jung So-Min

Kim Hyun-Joong: Okulun en yüksek notlarını alan başarılı bir lise öğrencisi olan Baek Seung-Jo karakterini canlandırmaktadır. Hem yakışıklı hem zeki bir öğrencidir ayrıca oldukça soğuk birisidir. Kendisinin mükemmel olmadığı hiç bir alan yoktur. Okulun tüm kızları kendisine hayran olsa da, o hiç kimseye pas vermez ve olabildiğine gizemli bir profil sunmaktadır.

Lee Si Young: Yoon He Ra karakterini canlandırmaktadır. Baek Seung-Jo’dan hoşlanmaktadır. Yoon He Ra çok başarılı ve güzel bir kızdır. Oh Ha-Ni ile sürekli rekabet halinde olacaklardır. İkisi de aynı erkekten hoşlanmaktadır. Ailesi oyun şirketi sahibidir ve zengindirler.

Playful Kiss Oyuncuları-Kim Hyun-Joong
Playful Kiss Oyuncuları-Kim Hyun-Joong

Playful Kiss Konusu

Beceriksiz ve çokta başarılı olmayan bir lise öğrencisi olan Oh Ha-Ni yan sınıfındaki popüler ve dahi bir öğrenci olan Baek Seung-Jo’ya onu ilk gördüğünde onunla göz göze gelmiş ve ona aşık olmuştur. Yani ilk görüşte aşık olmuştur. Uzun zamandır aşık olan Oh Ha-Ni bir mektup aracılığı ile aşkını Baek Seung-Jo’ya itiraf etmeye karar verir. Ancak, Baek Seung-Jo onun mektupta yaptığı yazım hataları ve imla hatalarını düzeltip Oh Ha-Ni geri vermiştir ve ona aptal kızlardan nefret ettiğini söylemiştir.

Bir gün, Oh Ha-Ni’nin babası ile beraber yaşadığı ev depremde çökünce, babasının eski bir arkadaşının evine taşınmak zorunda kalmışlardır. Babasının arkadaşının oğlu Baek Seung-Jo çıkınca Oh Ha-Ni sevdiği erkeğin yanında olma fırsatını elde etmiştir.

Playful Kiss Konusu-1
Playful Kiss Konusu-1

Bu durumu fırsat sayan Oh Ha-Ni, Baek Seung-Jo’yu yakından tanıma fırsatı bulabileceği için sevinmiştir. Bu evde yaşarken, bir taraftan duygularına engel olmaya çalışırken, diğer taraftan Baek Seung-jo aşağılamalarıyla boğuşması gerekecektir. Bu dizi birbirinden tamamen farklı iki karakter arasında yavaş yavaş gelişen bir aşk hikayesini anlatıyor.

Playful Kiss Yorum

Playful Kiss’i yılllar yıllar önce izlemiş olmama rağmen hala tüm sahnelerini hatırladığım bir dizidir. Konusu oldukça basit olduğu için olabilir. Dizi de kafa karıştırıcı şeyler yok. Tembel bir kızın zeki bir erkeğe yıllarca platonik şekilde aşkı ve yıllar sonra itirafından sonra ilerleyen süreci çok güzel anlatıyor.

Oh Ha-Ni, platonik aşk yüzünden acı çeken bir kız ve ona işkence etmekten fazlaca zevk alan bir Baek Seung-jo’yu izlemek büyük keyifti. Dizinin akışı gayet düz entrikalarla dolu, arkadan iş çeviren tipler yok. Oh Ha-Ni’ye biraz sinir olabilirsiniz. İnsan bu kadar da gurursuz olmaz dedirtiyor. Ben Oh Ha-Ni’nin aşk uğruna yaptıklarının fazlasıyla abartılı olduğunu düşündüm izlerken.

Baek Seung-Jo’nun küçük erkek kardeşi çok tatlıydı sanki abisinin minyatür hali gibiydi. Büyümüşte küçülmüş halleri çok sevimliydi. Başrollerimizin oyunculukları başarılıydı, uyumları, kimyaları harikaydı.

Playful Kiss Yorum
Playful Kiss Yorum

Bu diziyi daha çok genç kızların seveceğini düşünüyorum. İleri yaş grubuna asla hitap etmiyor. Ben bu diziyi 17 yaşındayken izlemiş ve çok sevmiştim. 2 günde 16 bölümlük diziyi bitirmiştim. Karakterlerimiz aynı evde yaşamaya başladıktan sonra ki ev sahneleri çok komikti. Baek Seung-jo’nun annesinin kızımıza yardım etmesi çok tatlıydı.

Romantik komedi dizileri arasında ülkemizdeki en popülerlerinden biri olan Playful Kiss’i hala izlemediyseniz kesinlikle izlemelisiniz.

Kim Hyung-Joong‘un oynadığı Kore dizi önerisi: Boys Over Flowers dizi hakkında detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Playful Kiss Fragmanı

Playful Kiss Fragmanı
Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir