En İyi Kore Dizileri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kore Dizileri
  4. »
  5. Nice Guy- The Innocent Man

Nice Guy- The Innocent Man

Merve Merve -
5550 0
nice guy kapak

Nice Guy dizisi, 2012 döneminde yayınlanmış ve yayınlandığı dönem, büyük ses getiren, çok beğenilen dizilerden biri olmuştur. Başrollerinde Song Joong-Ki, Park Sie-Yeon ve Moon Chae-Won‘u görmekteyiz. 20 bölümden oluşmaktadır. Nice Guy konusu, Kang Ma-Roo’nun Han Jae-Hee’den intikam almak için Seo Eun-Gi’yi kullanmasını anlatıyor.

nice guy-1
nice guy-1

Nice Guy Oyuncuları

Song Joong-Ki: Kız kardeşi ile yaşayan Kang Ma-Roo, başarılı bir tıp öğrencisidir. Yıllardır aşık olduğu Han Jae-Hee bir gün bir cinayet işler. Kang Ma-Roo sevdiği kadın uğrana doktor olma hayalini bir kenara bırakıp onun işlediği cinayeti üstlenir. Han Jae-Hee onu bekleyeceğine söz verir.

Park Sie-Yeon: O Kang Ma-Roo’nun yıllardır sevdiği kadın olan Han Jae-Hee karakterini canlandırmaktadır. Kendisi için hapis yatan sevdiği adamı bırakıp, para uğruna Tae San grubunun başkanı ile evlenir.

nice guy-2
nice guy-2

Moon Chae-Won: Tae San grubunun başkanın kızıdır ve bu grubun müdürlüğünü yapan Seo Eun-Gi karakterini canlandırmaktadır. Kang Ma-Roo onu intikamı için kullanır ve bunu öğrendiğinde bir kaza geçirir ve hafızasını kaybeder.

Lee Kwang Soo:  Kang Ma-Roo’nun en yakın dostu olan Park Jae-Gil karakterini canlandırmaktadır. Kang Ma-Roo’nun kız kardeşi ile aralarında bir şeyler var.

nice guy-3
nice guy-3

Nice Guy Konusu

Nice Guy konusu kısaca; Kang Ma-Roo’nun Han Jae-Hee’den intikam almak için Seo Eun-Gi’yi kullanmasını anlatıyor. Dizinin senaryosunda ne ararsanız var; aşk, nefret, intikam, ihanet her şey vardı.

Öğrencilik yıllarında sevdiği kadın için, onun işlediği bir cinayeti üstlenen Kang Ma-Roo, hapisten çıktıktan sonra kendini bekleyen bir sevgili bekler. 6 yıl sonra özgürlüğüne kavuşan, ama acı gerçekle yüzleşen Kang Ma-Roo’nun hikayesini izledik.

Hapisten çıktıktan sonra Han Jae-Hee’den haber alamıyor. Aradan biraz zaman geçtikten sonra tesadüfen uçakta karşılaşıyorlar. Bu tesadüf sırasında Han Jae Hee, üvey kızı Seo Eun Gi ile birlikte Kang Ma Roo’nun seyahat ettiği uçaktadır. Seo Eun Gi kronik rahatsızlığından dolayı fenalaşır ve doktor bulunamaz. Kang Ma Roo kızın hayatını kurtarır. Seo Eun Gi, Han Jae Hee’nin üvey kızıdır.

Kang Ma-Roo bu duruma çok üzülür ve sinirlenir, bir kadın uğruna yıllardır hapis yatmış, doktor olma hayalinden vazgeçmiştir. Karşılığı olarak bunları görmek onu büyük hayal kırıklığına uğratmıştır. Han Jae-Hee’den intikam almak ister.

nice guy-4
nice guy-4

Kang Ma-Roo intikam almak için Seo Eun-Gi’ye yaklaşır onu kendisine aşık eder. Seo Eun-Gi normalde işinden başka bir şey düşünmeyen gönül işlerinde pek işi olmayan bir kadın olsa da Kang Ma-Roo’dan hoşlanır. Bir gün Seo Eun-Gi araba kazası geçirir ve hafızasını kaybeder ama hatırladığı tek kişi Kang Ma-Roo’dur.

Nice Guy Yorum

Aşk ilişkilerinin fazla karışık olduğu, aşk uğruna neler yapılabileceği hakkında olaylar izledik. Song Joong-Ki dizileri sevenlerin kaçırmaması, izlemesi gereken bir dizi olmuş. Song Joong-Ki‘nin oyunculuk konusunda ki yeteneğini bu dizi de de fazlasıyla görmekteyiz. Song Joong-Ki bu diziden sonra bir çok başarılı yapımda yer almıştır.

Kang Ma-Roo esas kızımız olan Seo Eun Gi’nin kalbini fazlasıyla kıracak onu üzecek, başrol erkek karakterimizin bu kadar zalim olması sizi de biraz üzecek. Kore dizileri çoğunlukla kolay olay örgüsü ve az bölüm sayısı ile insanları kendilerine bağlayan dizilerdir. Bu dizinin öyle hiçte kolay bir olay örgüsü yok. Bu dizide hayatları normal olmayaninsanlar var ve verdikleri hastalıklı kararlar. Normal bir sıradan hayatı konu edinmiyor.

Dizinin ağır akan bir konusu var ama kendisini izlettiriyor. İzlediğiniz her bölümde, diğer bölümde neler olabilir diye düşündürten bir diziydi. Dram severlerin mutlaka ama mutlaka izlemesi gereken bir dizi. Ama dram sevmeyenler diziyi izlemeden önce iki kez düşünsünler. Dizi sonlara doğru klasikleşse de başları o kadar güzeldi ki.. Hafızamda çok başarılı bir dizi olarak kalacak. Müzikleri de ayrı güzeldi. En Kore dizi listelerinde her zaman görmekte olduğumuz dizi hakkında söyleyeceklerim bu kadar. Sizde yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ayrıca Günahkar Türk dizisi Güney Kore dizisi olan Nice Guy’ın yerli uyarlaması olarak karşımıza çıkmaktadır. Fox Tv’de yayınlanmıştır.

Kore dizi önerisi: Itaewon Class detaylı bilgi için sitemizdeki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Nice Guy Fragmanı

Nice Guy Fragman

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir