En İyi Kore Dizileri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kore Dizileri
  4. »
  5. Love in the Moonlight Konusu

Love in the Moonlight Konusu

Merve Merve -
729 0
Love in the Moonlight Konusu

2016 Kore dizilerinden olan Love in the Moonlight 18 bölümden oluşmaktadır. Başrollerinde Park Bo Gum ve Kim Yoo Jung gibi iki önemli oyuncu yer almaktadır. Love in the Moonlight konusu sadece aşk değil, bir devlet nasıl yönetilir ve ideal bir yönetici nasıl olmalıdır konusunu da oldukça iyi işlemiş bir dizidir.  

Tarih, Romantik, Komedi türünde çekilmiş bir dizidir. Dizimiz 2017 yılında Baeksang Sanat Ödüllerinde Park Bo Gum, En iyi Tv Erkek Oyuncusu ve En iyi Tv Başrol Oyuncusu Ödülü almıştır. Aynı zamanda o yıl düzenlenen törende En iyi Tv Draması ödülünü almış bir dizidir.

Love in the Moonlight Oyuncuları

Love in the Moonlight Oyuncuları-1
Love in the Moonlight Oyuncuları-1

Park Bo Gum: Kralın tek oğlu ve tahtın varisi olan Lee Yeong karakterini canlandırmaktadır. Lee Yeong oldukça yaramaz bir prenstir. Kral onu eğitmek için çok uğraşır ama o fazla başına buyruk ve eğlenmeyi seven bir karakterdir. Zeki birisidir. Saraydan kaçarak sürekli dışarılarda gezer. Hong Ra-On ile dışarıda bir tesadüf üzeri tanışırlar. Hang Ro An’ın kendisini küçümsemesi üzerine onunla uğraşmayı kafasına takar. Sarayda harem ağası olarak çalışmaya başlayan Hang Ro An ile aralarında bir yakınlaşma başlar.

Love in the Moonlight Oyuncuları-2
Love in the Moonlight Oyuncuları-2

Kim Yoo-jung: Erkek kılığına girmiş ve geçimini erkeklere aşk meseleleri hakkında tavsiyeler vererek sağlayan genç bir kız olan Hong Ra-on karakterini canlandırmaktadır. Bir gün bir müşterisi için aşk mektubu yazarken yolu Veliaht Prens Lee Young ile kesişmiştir. Hong Ra On, onun Veliaht Prens olduğundan Hyomyeong da Hong Ra On’un kız olduğundan habersizdir. Hong Ra On, saraya harem ağası olarak girer ve Prensin emrine verilir. Prens biraz zaman geçtikten sonra Hong Ra On’a aşık olur. Saray beyleri ise bunu öğrenip Hong Ra-on’u kendi aralarına almaya çalışır. 

Jung Jin Young :  Kim Yoon-sung karakterini canlandırmaktadır. Kim Yoon-sung, karizmatik, yakışıklı birisidir. Kim Yoon-sung, güçlü zengin bir ailenin mensubudur. Kim Yoon-sung,Yi Yeong ile birlikte büyümüştür. Kim Yoon-sung ve Prens Yeong çok iyi dosttur.

Kwang Dong Yeon: Veliaht prensin yakın arkadaşı ve koruması olan Kim Byung Yeon karakterini canlandırmaktadır. Prens ile her konuda anlaşan ona yakın, güvenilir birisidir. Kılıç kullanmada savunma sanatları konusunda başarılıdır.

Kwang Dong Yeon
Kwang Dong Yeon

Love in the Moonlight Konusu

Hong Ra On (Kim Yoo Jung) erkek kılığına girmiş ve geçimini erkeklere aşk meşk meseleleri hakkında tavsiyeler vererek sağlayan genç bir kızdır. Günün birinde bir müşterisi için aşk mektubu yazarken yolu Veliaht Prens Lee Young/Hyomyeong’la kesişir. Ra On, onun Veliaht Prens olduğundan Hyomyeong da Ra On’un kız olduğundan bihaberdir. Ra On, saraya harem ağası olarak girer ve Veliaht Prens’in emrine verilir. Veliaht Prens, yavaş yavaş Ra On’a aşık olmaya başlar.

Love in the Moonlight Oyuncuları-3
Love in the Moonlight Oyuncuları-3

Love in the Moonlight Yorum

Komik eğlenceli bir dizi olsa da kalbe dokunan sahneleri de bulunan bir diziydi. Ben tarihi dizi sevmeme rağmen başrolleri sevdiğim için başlamıştım.  Bu dizi öyle bir dizi ki, bence kesinlikle tarihten çok güzel bir aşkı anlatıyor.

Dizinin Başrolü olan Kim Yoo Jung’un neredeyse bütün dizilerini izledim ve onun enerjisine bayılıyorum, her seferinde daha sempatik biri olarak karşımıza çıkmayı başaran bir oyuncu olduğunu düşünüyorum. Prensin Hang Ro An’ın kadın olduğu hemen anlamaması biraz garip tabi ama Kore dizilerinde bir kadın oyuncunun erkek kılığına girdiği rollerde hep bu oluyor başrol erkeğimiz bunu herkesten daha geç anlıyor.

Love in the Moonlight Oyuncuları-4
Love in the Moonlight Oyuncuları-4

Veliaht Prens ile Kim Byung Yeon’un arkadaşlığı kesinlikle mükemmeldi onların dostluğunu izlemek büyük keyifti.  Dizide adı geçen asi Hong Gyeong Nae gerçek tarihi bir karakterdi. Tarihi dizilerde gerçek karakterlerin olması iyi düşünülmüş bir detaydı.

Diziyi genel anlamda sevdim neredeyse her bölümünde komik olaylar oluyordu ben her sahneyi sevdim diyebilirim. Veliaht prensin kızı sürekli koruması çok güzeldi. Love in the Moonlight benim en iyi Kore dizileri listeme girmeyi başardı. Diziyi izlemenizi tavsiye ederim. Love in the Moonlight Netflix dizileri arasında yer almaktadır.

Love in the Moonlight Oyuncuları-5
Love in the Moonlight Oyuncuları-5

Kore dizi önerisi: Playful Kiss dizi hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Love in the Moonlight Fragmanı

Love in the Moonlight Fragmanı

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir