En İyi Kore Dizileri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kore Dizileri
  4. »
  5. Boys Over Flowers Konusu:Yaban Çiçeği

Boys Over Flowers Konusu:Yaban Çiçeği

Merve Merve -
1208 0
boys dizi

Boys Over Flowers konusu ve oyuncuları Güney Kore dizilerinin en unutulmaz ve sevilenleri arasındadır. Romantik, komedi, gençlik türünde olan bu dizi 2009 yılında yayınlanan dizi, 25 bölümden oluşmaktadır. Dizinin tüm bölümleri şu anda Türkçe altyazı desteği ile Netflix Türkiye’de yer almaktadır. Sadece Kore sınırları içinde değil tüm dünya üzerinde beğeni ile izlenen bu yapım en iyi Kore dizileri arasında yerini aldı.

boys over flowers
boys over flowers

Boys Over Flowers Oyuncuları

Lee Min Ho, Ku Hye Seon, Kim Hyun Joong, Kim Beom, Kim Seo Eun, Kim Jun, Ahn Suk Hwan, Lim Ye Jin, Park Ji Bin, Lee Hye Young, Kim Hyun Joo gibi bir çok ismi barından dizi. Bu diziden sonra bu kişileri daha fazla görmeye başladık. Bu da demek oluyor ki bu dizi gerçekten çok sevilmiş.

Shinwa Lisesi, Kore’nin en zengin grubu Shinwa’ya ait, sadece özel ailelerin ve ultra zenginlerin çocuklarının alındığı bir okuldur. Okulun en zengin ailelerin çocuklarından oluşan dört öğrencinin kurduğu F4 isimli bir grup vardır. Liderleri Lee Min Ho(Go Jun-Pyo)’ dur. Hepsi birbirinden yakışıklı olduğu için tüm okul kızları peşlerinden koştururlar. Aynı zamanda canları istediği gibi giyinen, okul forması giymeyen, istediğinde istediği kişilere kötülük edip, kafayı taktıklarına kırmızı bir kart göstererek okuldaki tüm öğrencilerin eziyet etmesine izin verirler.

boys over flowers
boys over flowers

Boys Over Flowers Konusu

Boys Over Flowers Konusu; Kuru temizleme işi ile ilgilenen fakir bir ailenin kızı olan Geum Jan-di, sadece aşırı zenginlerin eğitim görme şansı yakaladığı Shinhwa lisesine yaptığı bir teslimat sırasında intihar etmek üzere olan bir öğrencinin hayatını kurtarır. Sonrasında gazetelere çıkar bu haber, okul onu ödüllendirmek için Shinhwa Lisesinde burslu okumasını teklif eder.

Geum Jan-di artık bu elit okulun öğrencisi olmuştur. Şans eseri bu okula burslu başlayan fakir kızımız Geum Jan Di’de F4 grubunun ağına düşer ve kırmızı kart alır. Kırmızı karttan sonra okulda yapılmayan kalmaz. İşkencelere dayanamayan harbi kız, bir gün F4 grubunun lideri Go Jun-Pyo’yu bir güzel döver. Bu olaydan sonra kıza o an aşık olan Go Jun Pyo kendini bir an kör kuyularda bulur ve ona aşık olur.

Ondan nefret eden Geum Jan Di ise f4’ün beyaz atlı prensi olan Yun Ji-Hu’ya gönlünü kaptırmıştır. Keman ve piyano çalan bir müzisyen, ağırbaşlı, yakışıklı ve anlayışlı karakteri ile ona aşık olmamak ne mümkün. Jin-Hu, Jan-Di’ye her zor anında destek olur ve tüm okul Jan-Di’ye eziyet ederken onu korur. Onu koruyucusu olarak gören Jan-Di ise ondan hoşlanmaya başlar. Ama orta da büyük bir sorun vardır Jin-Hu çocukluk aşkı olan Min Seo-Hyun’a aşıktır.

boys over flowers1
boys over flowers1

Go Jun-Pyo, Jan-Di’ye aşık olduktan etkileyebilmek için elinden geleni yapar. Her yerde karşısına çıkmaya ve ona türlü jestler yapmaya başlar. Ancak Jan-Di, kendisine yaptıklarını unutmaz ve kesinlikle taviz vermez. Go jun pyo Jan-Di’yi etkilemek bir kere yüzme fobisini yenip yüzme öğrenir. Beş kişiden sağlam dayak yer, hastanelik olur. Teleferikte, karda mahsur kalır, bronşit olur. Hatta bunlar yetmezmiş gibi kıza bir ada satın alır. Kızı kendine aşık etmek için elinden geleni ardına koymaz. Bütün bunlara rağmen yine yaranamaz, kızın aklı hala Ji Hu’dadır.

Jan Di daha sonradan bizim Go Jun Pyo’dan hoşlanmaya başlıyor. Ama aralarında çok büyük bir engel çıkıyor. Jandi’ye kesinlikle karşı olan  Go Jun Pyo’nun Annesi. Jandi’ye ve ailesine her türlü kötülüğü yapıyor. Görüşmelerine asla izin vermez. Jandi ve ailesi maddi olarak çok zor duruma düşer, okulun dışında bir sürü ek iş yapar. Go Jun Pyo eve hapsolur, Jandi ile görüşmesine Annesi izin vermez ama Ji Hoo hep Jandi’nin mutluluğu ve iyiliği için çabalar. Kendisi de Jandi’den hoşlanmasına rağmen, birbirlerini sevdikleri için Go Jun Pyo’nun yolundan çekilir ve ikiliyi bir araya getirmek için uğraşır.

İşler tam yoluna girdi derken Go Jun Pyo’nun babasının ölüm haberi gelir ve annesiyle aniden ülkeyi terk edip Macao’ya işlerinin, otelinin başına gider. Giderken de Jandi’ye kendisini beklemesini istediği ve duygularını yazdığı bir mesaj atar fakat altı ay geçmesine rağmen ondan haber alamaz.

Jandi daha fazla dayanamayıp, F4’ün desteğiyle Macao’ya gider. Uzun uğraşlar sonucu Go Jun Pyo’ya ulaşır ama ilgi göremez, Jun Pyo onun yüzüne bile bakmaz ve tanımıyormuş gibi yapar. Yine F4’ün yardımıyla bir araya geldiklerindeyse Jun Pyo, aralarında hiç bir şey olmadığını ve bir daha karşısına çıkmamasını ister.

Kalbi kırılmış şekilde Kore’ye dönen Jandi hayatına kaldığı yerden devam eder. Bir gün Go Jun Pyo Kore’ye geri döner doğum günü partisi verir, annesi Jandi’yi de partiye çağırır. İş ortaklarının kızı ile nişanlanacağını duyurur. Bu durum Go Jun Pyo’ya da süpriz olur ama elinden değiştirmek gelmez.

Bundan sonra gelişen olaylar, bazen acı, bazen tatlı tesadüflerle, gözyaşlarıyla geçer. Sonunda mutluluk vardır. Boys Over Flowers Konusu biraz klişe olsa da izlenmeye değer bir dizidir.

boys over flowers2
boys over flowers2

Boys Over Flowers Konusuna Yorumum

Diğer Kore dizilerine nazaran bölüm sayısı fazla olsa da sıkılmadan izleyebileceğiniz bir yapım. İnsanda Kore’ye yerleşme hissi uyandıran dizi. Eski dizilerden olmasına rağmen Kore dizisi denildiğinde ilk akla gelenlerden biri. Karakterler çok etkileyiciydi gerçekten. Oyuncular güzel elektrikler verdi izleyenlere. Sende hala bu diziyi izlemediysen, izlemelisin.

Sevilen dizilerden biri olan Cinderella And Four Knights Konusu adlı yazımı okumak için tıklayabilirsin.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir