En İyi Kore Dizileri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kore Dizileri
  4. »
  5. Uncontrollably Fond

Uncontrollably Fond

Merve Merve -
410 0
kim-woo-bin

Uncontrollably Fond başrollerinde Kim Woo-bin ve Bae Suzy’nin bulunduğu Güney Kore dizisidir. Çekimleri kasım 2015’te tamamlanan ve temmuz 2016’da seyirciyle buluşmuştur. Kim Woo Bin‘in ilk başrolünde oyunculuğu efsaneydi ve diziyi en üst seviyeye taşıdığını düşünüyorum.

Uncontrollably Fond ağır dram içeriyor. Lim Ju-Hwan (Choi Ji-Tae), Lim Ju-Eun (Yoon Jung-Eun), Yu Oh-Sung (Choi Hyun-Joon), Jin Kyung gibi önemli oyuncular da dizimizde yer alıyor.

The Heirs dizisinde izleyip hayran olduğum Kim Woo Bin’i izlemek çok güzeldi. Dizi de o kadar gerçekçi oynamış ki bütün dramı içinizde hissetmenize neden oluyor.

Uncontrollably Fond
Uncontrollably Fond

Uncontrollably Fond Konusu

Hallyu yıldızı olan Shin Joon Young (Kim Woo Bin) ve belgesel yapımcısı Noh Eul(Suzy Bae)’un yollarının yıllar sonra kesişmesini ve birbirlerine aşklarını konu alıyor. İkilimizin lise yıllarında yolları kesişmiş olsa da talihsiz bir olay sonucu son bulmuştur. Yıllar sonra yeniden karşılaşırlar. Shin Joon Young, Noh Eul’la karşılaşınca yıllar boyunca onu hiç unutamadığını ve hep sevdiğini anlar.

Shin Joon Young-No Eul
Shin Joon Young-No Eul

Uncontrollably Fond Karakterleri

Küçüklükten beri savcı olmak isteyen Shin Joon Young yaşadığı bazı olaylar nedeniyle bu hayalinden vazgeçip başlamış olduğu hukuk fakültesini bırakıyor ve şarkıcı oluyor. No Eul babasını kaybettiği trafik kazasından sonra babasına çarpan kişiyi bulmaya çalışıyor adeta bunu hayat amacı olarak görüyor.

No Eul karakteri dizide çok acılar çekti ve fazla fedakarlıklar yaptı. Babasını kaybedince kardeşini bir yandan okutmaya çalışıyor, bir yandan babasının tefecilere olan borcunu ödemeye çalışıyor. Üzerine Shin Joon Young’un çektirdikleri kızımızı bir hayli yoruyor ama o asla pes etmiyor.

İlk bölümden aslında dizinin nasıl biteceğini, ana karakterin öleceğini söyleyerek biraz da akılda acaba sorusunu bırakan bir dizidir. Öyle ki Shin Joon Young ‘un beyin sapında tümor vardır. Shin Joon Young hastalığını öğrendikten sonra bunu kimseye söylemiyor. Dizi bitene kadar mucizeler bekliyorsunuz.

Shin Joon Young ölümcül bir hastalığı olduğunu öğrendikten sonra bu kalan zamanında adaletin yerini bulması ve geçmişteki hatalarını düzeltmek için çabalıyor. Ucunun kendi babasına dokunduğunu bilmesine rağmen No Eul’e babasının katilini bulması konusunda yardımcı oluyor.

uncontrollably fond başrolleri
uncontrollably fond başrolleri

Choi Ji Tae – Im Joo Hwan, Shin Joon Young’un babasının yeni karısından olan oğludur. Bu karakteri bazen sevdim bazen ise sevmedim. İkinci erkek konumundaydı. Shin Joon Young’la benzer bir noktaları var anne babaları yüzünden sevdikleri kıza kötülük yapmış olduklarını hissetmeleriydi. Ji Tae, No Eul’a yardım etmek için başka biri gibi onun hayatına girdi ve ona yardımlar etti.

Yoon Jung Eun – Im Joo Eun ise dizinin olmazsa olmazıydı olayları başlatan kişi aslında bu kadındı. Geçmişte bir kazaya karışır fakat babası tarafından her şey halledilir. Şımarık zengin kadın rolüne yakışmıştı. Choi Ji-Tae ile evleneceği planları yapılsa da pek çok olayla karşılaşacaktır. Choi Ji Tae’e olan aşkı görmezden gelinemeyecek kadar çoktu onun için çok savaştı. The Heirs dizisinde sevdiğim bir karakterdi ama burada sevemedim. Aslında onu bu rolüyle sevmemin nedeni kötü bir karakteri bu kadar iyi yansıtmasıydı.

Dizi de derin aşklar vardı ama çok fazla romantiklik yoktu. Shin Joon Young son günlerini sevdiği kızla güzel günler geçirmek yerine ona intikamını alması konusunda yardım etmeyi seçti. Dizi başlarda Shin Joon Young’un annesine fena gıcık oldum ama oğlunun hasta olduğunu öğrendikten sonra daha samimi gelmeye başladı.

Kim Woo-bin
Kim Woo-bin

Uncontrollably Fond Yorum

Dizide herkes bir şekilde birbirine bağlı birtakım olaylarla bağlıydı. Olanların ardından mutlaka tanıdık bir yüz çıkıyordu. Yan olaylar ana konuları hep destekler nitelikteydi. Adaletin yerini bulması harikaydı. Dizinin ağır dram içermesi yer yer gözlerinin ıslanmasına sebep oluyor, izlerken yanınızda peçete bulundurmanızı tavsiye ederim.

İlk olarak The Heirs dizisinde izlediğim Kim Woo-bin’e hayranlığım bu diziyle birlikte iki kat arttı. The Heirs’ta oyunculuğunu ve karakterini çok sevmiştim. Bu diziyle performansını zirvelere çıkarmış.

Dizide kullanılan müzikleri çok güzeldi, seçimler sahnelere çok uydundu. Kim Woo Bin’in şarkı söylediği sahneler çok havalıydı. Dizi izleyenleri derinden etkilemeyi başardı. İzlerken bazı sahnelerde ciğerinizi orda bırakabilirsiniz. Uncontrollably Fond unutulmayacak en iyi Kore dizilerinin arasına adını yazdırmayı başardı.

Kim Woo-bin’in 2.adam olduğu sevdiğim dizilerden biri olan The Heirs Konusu adlı yazımı okuyabilirsiniz.

Uncontrollably Fond Fragmanı Türkçe alt yazılı

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir