En İyi Kore Dizileri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kore Dizileri
  4. »
  5. The Heirs Konusu

The Heirs Konusu

Merve Merve -
1820 0
the heirs 1

The Heirs dizisi 2013 yılında yayınlanmıştır. En iyi Kore dizileri başlıklarının en üst sıralarına adını yazdırabilmiş izlenme oranlarında geniş kitlelere ulaşabilmiştir. Dizi çekimi toplam 2 ay sürmüştür. 2 ay sürmesine rağmen The Heirs dizisi bir çok ödüle layık görülmüştür.

The  Heirs incelemesi konusunda heyecanlı olduğum bir dizi çünkü bana Kore dizilerine tutulmamı sağlayan ilk dizilerden. Korece dilinde yayınlanmaktadır. Her bir bölümün yaklaşık olarak ortalama süresi 70 dakikadır.

the-heirs-ilk
the-heirs-ilk

The Heirs Oyuncuları

The Heirs oyuncuları bakımından zengin bir kadroya sahiptir. Asya’nın en ünlü erkek oyuncularından biri olan Lee Min Ho erkek başrol ve yine oldukça tanınan Güney Koreli kadın başrol Park Shin Hye ikilisinin partnerlik yaptıkları dizi de bir çok ünlü de yer almaktadır. Kim Woo Bin, Choi Jin Huk, Park Hyun Sik, Kim Ji Won gibi önemli isimleri de bulunduruyor. Kore dizilerine başlayan bir çok kişi bu diziyi izlemiştir.

Benim izlediğim 2. Kore dizisiydi. Bitirdikten hemen sonra başrol oyuncumuz olan Le Min Ho’nun diğer dizilerini de izlemiştim. Kore dizilerine başlamak isteyenler için bu dizi güzel bir başlangıç olacaktır. Ben çok severek izledim ve Kore dizilerine karşı ilgimi arttırdı sizde de etkili olacağını düşünüyorum. 

The Heirs konusu nedir?

The Heirs konusuna gelelim; dizimizin ana karakterleri olan Kim Tan ve Cha Eun Sang’ın akla gelmez tesadüf bir şekilde tanışmaları ile başlıyor. Kim Tan, Empire grubun ikinci oğludur. Annesi metres olduğu için herkesten gizli tutulmaktadır.

Kim Tan ise Amerika da ailesinden uzak yaşamaktadır. 18 yaşındaki Cha Eun Sang’ın annesi konuşamıyordur ve bir evde yardımcı olarak çalışmaktadır. Eun Sang bir umutla Amerika’da yaşayan ablasının yanına gider ama ablasının yanına gittiğinde kötü bir sürpriz ile karşılaşır. Eun Sang burada bazı zorluklarla karşılaşır ve Amerika’da lise öğrencisi olan Kim Tan onun yaşadıklarını görüp, ona yardım eder. Bu şekilde tanışırlar.

Daha sonra Eun Sang Kore’ye geri döner. Bir süre sonra Kim Tan da miras yüzünden geri dönmesini istemeyen abisine rağmen Kore’ye geri döner. Cha Eun-Sang’un annesi o yurt dışındayken yaşadıkları evden ayrılmak zorunda kalır. Yeni bir iş bulan annesi büyür bir malikanede çalışmaya başlar. Orada hizmetçi olarak çalışır ve ev sahipleri kızıyla beraber ona bir oda verir. Gidecek başka bir yerleri olmadıkları için orada yaşamak zorunda kalırlar.

Cha Eun-Sang yurt dışından döndükten sonra annesinin yanına gider ve bir gün o büyük malikanede karşısında Kim Tan’ı görür. Aynı zamanda da aynı okula gitmeye başlarlar. Dizinin konusu kısaca zengin oğlan ve fakir kızımızın etrafında dönmektedir. Dizimiz de bu çiftin ilişkisinin yanında ciddi miras meseleleri de fazlaca konular arasında.

Oyuncular o kadar çok rollerine oturmuş ki dizi sıkılmadan bir oturma da bitirilebilecek dizilerden. Le Min Ho’yu liseli öğrenci rollerinde görmek güzel. Yan karakter olan asi görünümlü Kim Woo Bin’i görmekteyiz diziye harika tatlar eklediğini söyleyebilirim. Hayranı olduğum önemli oyunculardan biri kendisi o yüzden ondan bahsetmeden edemedim. Dizi de Cha Eun Sang’a 2.aşığı oynamıştır.

the-heirs-2
the-heirs-2

Başlangıçta Cha Eun-Sang’ı fazlasıyla üzse de dizinin sonlarına doğru kızı o hak etmişti ama Kim Tan’ın çabaları boşa çıkmadı en azından. Kim Tan ve Cha Eun-Sang’ın farklı aile standartlarına sahip olmaları onlar için aşklarına büyük engeller çıkardı. Çevrelerinde büyük tepkiler ve engellemeler yüzünden çiftimizin yüzü uzun süre gülmedi.

Kim Tan’ın metres çocuğunun oluşu, abisinin onu istememesi, miras olayları gibi mücadeleler ile uğraşırken fakir bir ailenin kızını sevmesi onu koruması bizlere aşkını kanıtladı. Kim tan’ın babası kim Tan’ ın annesini metres olarak eve getirmiştir ve bu yüzden babasının diğer hanımından olan abisi (aynı zamanda da ailenin 1. Varisi olarak holdinglerin cio su) Kim Tan’la küs gibidir. Ama birlikte yaşamak zorunda kalmışlardır.

Kim Tan babasının sahibi olduğu bu okula Eun Sang’ın Kim Tanın babasının yardımıyla bu okuluna başlamasıyla olaylar gelişir. Eun Sang’ın babasının sosyal yardım sayesinde bu liseye geldiğini bilmesine rağmen bunu arkadaşlarına söylememiştir. Arkadaşlarının bunu bilmemesini isteyen Kim Tan onun sonradan görme olduğunu söyler. Çünkü sosyal yardım bursu ile gelen öğrenciler Choi Yong do tarafından zorbalığa uğramaktadır.

Choi Young bir şekilde onun sonradan görme olmadığını anlar ve onun oyunlarını ortaya çıkarmaya çalışır. Çok geçmeden onunla yakından ilgilenirken ondan nefret etmemeye hatta ondan hoşlanmaya başlar. Ve sonradan ona zarar gelmemesini sağlamaya çalışır. Ama iş işten geçmiştir Kim Tan ve Eun Sang birbirlerine aşık olmaya başlamıştır.

Kang min hyuk dizideki adıyla Yoon chan young her zaman nazik olmayı yeğleyen, Cha eun sang’ın yakın bir arkadaşıdır o da Kraliyet lisesinde okumaktadır. Fakat Cha Eun Sang ile uzun yıllara dayanan bir arkadaşlıkları vardır.

Chan Young’un babası kim Tan’ın babasının yanında sekreterdir. Ben bu arkadaşlığı çok sevdim. Kızımıza oldukça yardımcı oldu. Dizi de her bir karakter mükemmel oyunculuklar çıkarmıştı. Belki de çok sevilmesini bu sağlamıştır. The Heirs Netflix‘te en çok izlenilen Kore dizilerinin 3.sırasında. Descendants of the Sun’un senaristinin imzasını taşımaktadır.

the-heirs-3
the-heirs-3

The Heirs Yönetmeni Kimdir?

The Heirs dizisinin yönetmeni Sung Chul Bu’dur. Ghost Doctor, Sangsokjadeul,Star’s Lover yönetmenin sevilen diğer dizileridir. 

The Heirs Yorum

The heirs yorumuma geçecek olursak; Zengin aile çocuklarının lise hayati ve özellikle aileleri yüzünden nelere katlandıklarını konu alıyor. Dizimizde miras konuları biraz ağır işlense de diğer kısımlar çok samimiydi. Genel anlamda çok sevdiğim ikinci kez izlediğim Kore dizilerinden biri oldu. Oyunculuklar kesinlikle övgüyü hak ediyor. Tavsiye edebileceğim en iyi Kore dizilerinden biridir. Sizin de dizi hakkında kendi yorumlarınız varsa yazabilirsiniz.

Diğer kore dizisi incelemem olan Secret Garden Konusunu incelemek isterseniz tıklayın.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 1]

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir