En İyi Kore Dizileri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kore Dizileri
  4. »
  5. Secret Garden Konusu

Secret Garden Konusu

Merve Merve -
2947 4
secret garden son (2)

Secret Garden En iyi Kore dizi listelerinde karşımıza çıkmaktadır. Eski yapımlardan olan ama hala en iyi kore dizi listelerinin en üstlerinde yer alan bu dizimiz benimde hala en sevdiklerim arasında. Kore’de popüler olan zengin erkek, fakir kız konulu diziler arasında izlemesi en keyifli olan dizilerden biri. 20 bölüm çekilmiştir, başrolleri Ha Ji-Won, Hyun Bin, Yoon Sang-Hyun gibi önemli isimleri bir araya getirmiştir.

Bir çok ödül almış yayınlandığı dönemde büyük reyting başarısı yakalamıştır. Romantik ve fantastik temalar işlenmiştir. 2010 yılında yayınlanmıştır. Dizilerde dublörlük işi yapan Gil Ra-Im ile büyük bir alışveriş merkezisinin ceosu Kim Joo-Won’un tesadüf üzerine tanışması üzerine geçen olayları anlatmaktadır.

secret-garden-1
secret-garden-1

Secret Garden Dizi Karakterleri

Gil Ra Im ailesi olmadığı kendini güçlü yetiştirmiş, hırslı bir dublördür. Gil Ra-Im maddi durumu iyi olmadığı için bir arkadaşı ile birlikte yaşamaktadır. Annesi ve babası vefat etmiştir . Gil Ra-Im bir aksiyon dublörüdür.

Babası itfaiyeci olarak çalışırken, bir apartmanda yangın çıkar ve insanları kurtarmaya giden babası yangından kurtulamaz. Bu olay final konularımızda bağlantılı olarak karşımıza çıkacak.

secret-garden-oska
secret-garden-oska

Hyun Bin(Kim Joo-Won) dizide zengin, yakışıklı ve bir o kadar da kibirli bir iş adamı olan Kim Joo Woon karakterini canlandırmaktadır. Kapalı alan korkusu olan Joo-Woon bu yüzden asansöre binemiyor. Küçükken yaşamış olduğu bir hadiseden dolayı bu tarz fobileri olan biri. Gil Ra Im büyük Oska hayranıdır.

Oska ünlü bir şarkıcıdır ve fakat son zamanlarda skandallarıyla daha ön plana çıkmaktadır. Yine ismi bir skandala karışan Oska, başını belaya sokar ve skandalı çıkmaması için Kim Joo-Won’dan yardım ister.

Bir film çekim setine gidecek ve başrol oyuncusunu alıp Oska’ya anlaşmaları için götürecektir. Joo Woon oraya gittiğinde başrolü alacağına yanlışlıkla o kişinin dublörü olan Gil Ra Im’ı götürür. Ve bu şekilde tanışırlar.

Dizimizde Oska’nın da aşk hayatı konu oluyor. Çok çapkın biri olsa da yıllar önce ayrılmasına rağmen unutamadığı bir aşkı vardır. Onu yıllar sonra Joo Woon’un yanında gördüğünde başlarda rahatsızlık duyar ama daha sonra aşkını yeniden kazanmak için elinden geleni yapar.

Secret Garden Konusu

Kim Jo-Woon tanışmalarından ardından sürekli kendi kendine Gil Ra Im’i düşünürken buluyor. Zenginliği ve yakışıklılığı sayesinde bütün kızları anında ayarlayabileceğini düşünen Jo-Woon neden böyle bir kadını takıntı yaptığını düşünerek Gil Ra Im’i bulmaya gidiyor.  Joo Won kızımızdan etkileniyor ama bu durumdan rahatsız oluyor.  Gil Ra Im, zenginlerin alt tabaka insanlara davranışlarından ve küçük görmelerinden nefret ediyor o yüzden başlangıçta Joo Won’dan nefret ediyor.

secret-garden-3
secret-garden-3

Secret Garden’ı fantastik diziye dönüştüren olay

Romantik komedi olarak başlayan bu dizimiz ilerleyen bölümlerde fantastik bir diziye dönüşüyor. Oska’nın klip çekimi için gittikleri Jeju adasında çiftimiz içtikleri iksir yüzünden beden değiştiriyor. Başlarına gelen bu olay birbirini seven ama farklı çevrelerde yetiştikleri için anlamakta zorlanan çiftimiz bu olay onlar için bir şans oluyor.

Fakir olan kızımız Gil Ra Im zenginliğin hiç sandığı gibi bir şey olmadığını, zengin olan gamzeli, yakışıklı Joo Woon’da kızımızın neden öyle davrandığını anlamaya başlıyor bu beden değişimi sırasında. Beden değiştirdikleri sahneler çok eğlenceliydi iki oyuncu da kesinlikle rollerinin haklarını verdiler.

Im Jong Soo, Gil Ra Im’in patronu olarak dizide rol alıyor. Dublör takımının lideri olan Im Jong Soo aynı zamanda Gil Ra Im’i seviyor ama söyleyemiyor. Bu liderimiz biraz sert bir kişiliği var ve aynı zamanda Gil Ra Im’i çok kıskanıyor. Bu yüzden Joo Woon ile anlaşamıyor. Kızımız kendini birden bire aşk üçgenin içinde buluyor.

Ayrıca ilginizi çekebilir : She was pretty incelemesi

Secret Garden’ı Neden izlemelisiniz?

Çok ödüllü bir dizi olan Secret Garden, oyuncularının o harika uyumu ile yıllar geçse de hatırlanan, yıllar geçse de hala önerilen dizilerin ilk akla gelenlerinden. Kore dizileri oldukça çeşitli sahip, sadece gerçekliklere takılıp kalmıyor olağan üstü şekilde hayal güçlerini kullanıyorlar.

Secret Garden da muhteşem bir konuya sahip. Klişelere sahip olsa kesinlikle kendine özgü konusuyla dikkat çekiyor. Bu kadar olayı içinde barından dizi de gerçek bir aşk göreceğinizi söyleyebilirim. Benimde bir çok insan gibi Secret Garden en sevdiklerim arasında.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir