En İyi Kore Dizileri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kore Dizileri
  4. »
  5. She Was Pretty konusu nedir?

She Was Pretty konusu nedir?

Merve Merve -
1222 1
she-was-pretty

She Was Pretty, sevilen karakterleri bir araya getiren en iyi Kore dizileri arasındadır. Kill me Heal Me dizisinin sevilen ikilisi yeni bir dizi ile karşımıza çıktılar. Bu kadar iyi ikili çok az gördüm Kore dizilerinde gerçekten çok iyiler.

She Was Pretty 2015 yılında yayınlanan 16 bölümlük bir Kore dizisidir. Bizim Türk senaristler de bu diziyi sevmişler ki uyarlamasını çektiler(Seviyor sevmiyor). Park Seo-Joon ve Hwang Jung-Eum ‘un başrollerini paylaştığı bu dizi de ikinci adamı Choi Si-Won canlandırmaktadır.

Dizimiz duygusallığı, komikliği falan her şeyi tam yerinde olan bir Kore dizisi hatta komikliği bir tık üstte diyebilirim. Aşk temasının bu kadar güzel işlenişi, üzerine oyunculukların bu kadar muhteşem oluşu diziyi süründürmeden bitirmenizi sağlıyor.

she-was-pretty-afisi
she-was-pretty-afisi

She Was Pretty konusu nedir?

She Was Pretty konusuna geçmeden önce ana karakterleri tanıyalım. Hwong Jung Eun dizi içinde Kim Hye Jin karakteri, Park Seo-joon ise Jİ Sung-Joon karakteri ile izleyicilerin karşısına çıkmaktadır. Kim He Jin küçükken zengin bir ailenin güzel kızıdır fakat babasının genleri yüzünden büyüdüğünde eski güzelliği kaybolur.

Ji Sung-Joon ise küçükken şişman ve arkadaşları arasında dışlanan bir tiptir ama büyüyünce çok yakışıklı bir erkek olmuştur. Bizim güzel kalpli, iyi davranan Kim He-Jin’imiz aslında ona aşıktır. Birbirlerinin ilk aşklarıdır. Bu durum Sung-Joon’un Amerika’ya taşınmasıyla son bulur.

Aradan yıllar geçmiştir. Ji-Son artık hem yakışıklıdır hem de çok başarılı bir erkek olmuştur. Sung Joon Amerika’ da yaşamaktadır. İyi bir dergi editörü olan Ji-Song Kore’de The Most dergisinde yöneticilik yapması konusunda görevlendirilmiştir. Ji-Song bunun üzerine ilk aşkı olan He Jin’ i görmek istediğini belirten bir mail atmıştır. Hye Jin artık eskisi gibi güzel değil ve başarılı bir eğitim süreci olmamıştır ve artık zenginde değillerdir.

Dizimizde olmazsa olmaz fettan güzelimiz var Min Ha-Ri, Hye Jin’nin en yakın arkadaşıdır. Birlikte aynı evde kalıyorlar ve çok iyi anlaşıyorlar. Min Ha-Ri dünyalar güzeli bazen yapay bazen samimi bulduğum bir karakterdi.

He Jin ve Sung Joon Kore’de buluşmak üzere haberleşirler. Buluşma yerine geldiklerinde He Jin gördüğü yakışıklı Sung Joon’un karşısına çıkmaya utanır ve çıkmaz. Aklına bir yol gelir ve Min Ha Ri’yi kendisinin yerine geçmeye ikna eder. She Was Pretty’nin bu noktası diğer gelişmelerin seyrini bu kadar değiştirebileceğini asla tahmin edemezdi tabi ki. He Jin iş ararken The Most dergisinin olduğu bina da iş bulur. Ve bizim Sung Joon ile yolları burda kesişir.

He Jin’in çalıştığı yerin yöneticisi olunca işler iyice karışıyor. Sung Joon-He Jin’i tanımaz. Yerine geçirdiği Min Ha Ri’nin bu oyunu devam ettirdiğini bilmeden uzun bir süre ilerleyen dizi ikilinin arkadaşlığı konusunda sınavdan geçiriyor.

Doğruları bilmeyen Sung Joon Min Ha Ri görüşmeye devam ediyor eski dostluklarını sürdürmek için fakat o da yavaş yavaş bir şeylerden şüpheleniyor. Konunun işleniş sırası çok iyiydi. Dizi de ki puzzle detayı çok güzeldi. Dizi iki ayrı bölümden oluşuyor, He Jin’nin çirkin olduğu zamanlar ve güzelleştikten sonrası olarak. Ben çirkin haline pek dayanamıyordum yanaklarda ki kırmızılıklar abartılıydı.

she-was-pretty-3
she-was-pretty-3

The Most dergisinde hasta olacağınız Kim Shin Hyok(Chio Siwon) çok eğlenceli bir karakterdi. Hye Jin’in dergide ki en iyi arkadaşı oluverdi hemen izlerken keşke benimde böyle bir arkadaşım olsa diyorsunuz. Sonradan Hye Jin’e tutulan Kim Shin’de çok tatlıydı, onu koruması hep yanında olması gibi. Gizemli karakter ile ilgisinin olduğunu söyleyebilirim. Kaçınılmaz son olarak He Jin’imize aşık oluyor. Kore dizilerindeki 2.adam rolü Kim Hyonk’tu. Sevdiğimiz 2.adamlardan oldu.

she-was-pretty5
she-was-pretty5

She Was Pretty izlemeli miyim?

Kore dizileri aşkı bu kadar güzel işlemeyi nerden öğrendi acaba? She Was Pretty’ de bu İkilinin yalanla başlayan karmaşık ilişkisi sonrasında çıkan güzel detaylar ile tatlı tatlı ilerliyor. Aşkları bana çok geçti. Güney Kore dizilerine yeni başlayan birine Kore dizilerine aşık edecek güzellikte bir dizi. İlk dizi olarak ne izleyeceğine karar veremeyenler için bir kesinlikle güzel bir dizi olacaktır. En iyi Kore dizi listelerinde hep en üst sıralarda yer almasından anlayacağımız benim gibi bu dizinin seveni çok. Dizi de ki karakterler o kadar başarılı oyunculuklar çıkarmış ki seyir zevki yüksek bir dizi olmuş. İzlerken bazen kahkahalara boğulabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Squid game incelemesi

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir