En İyi Kore Dizileri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kore Dizileri
  4. »
  5. Descendants of The Sun: Bir Song Joong-ki Dizisi

Descendants of The Sun: Bir Song Joong-ki Dizisi

Merve Merve -
758 0
Descendants of The Sun

Descendants of The Sun en iyi Kore dizilerinin en üst sıralarında yer alan bir Kore dizisidir. Başrollerini sevilen Song Joong-Ki(Yoo Shi-Jin) ile Song Hye-Kyo(Kang Mo-Yeon) paylaşmıştır. Jin Goo(Seo Dae-Young), Kim Ji-Won(Yoon Myeong-Joo) gibi önemli isimleride bulundurmaktadır. Dizi izlenme rekorları kırmıştır. ‘2016 Yılının En İyi Dram-Romantik Dizisi’ olarak seçilmiş ve ‘En İyi Senaryo Ödülü’ ne layık görülmüştür. Netflix‘te yayınlanmaktadır.

Descendants of The Sun oyuncuları
Descendants of The Sun oyuncuları

Descendants of The Sun Oyuncuları

Song Joong-Ki(Yoo Shi-Jin): Yoo Shi-Jin Birleşmiş Milletler’e bağlı akıllı, girişken bir yüzbaşıdır ve aynı zamanda Alfa takımı lideridir. Bir gün yolları Haesung Hastanesinde cerrah olarak çalışan güzel doktorumuz Kang Mo-Yeon ile kesişir.

Song Hye-Kyo(Kang Mo-Yeon): Haesung Hastanesinde cerrah olarak çalışmaktadır. İyi bir doktor olmasına rağmen haksızlıklara uğradığı için çok uğraşsa da profesörlüğe yükselemez.

Jin Goo(Seo Dae-Young): Kendisi başçavuştur ve Yo Shi-Jin’nin en yakın arkadaşıdır. Generalin kızı Teğmen Yoon Myeong-Joo’ya aşıktır. Aşkı karşılıksız değildir güzel Teğmenimizde ona aşıktır fakat general kızını ona layık görmediğinden ayrılmışlardır.  O kadar güzel aşk acısı çekti ki ve çok sevdiğini hepimiz anladık. Sert görünen mizacının altında çok başka bir adam olarak gördük onu.

Kim Ji-Won(Yoon Myeong-Joo): Teğmen olan Yoon Myeong-Joo aynı zamanda askeriye de doktordur. Seo Dae-Young’a tutkulu bir şekilde aşıktır. Başçavuş kızın babasını dinlemiş ve ondan ayrılmıştır ama güzel Teğmenimiz asla bunu istemiyor ve aşkı için her şeyi yapıyor.

Kim Jİ-Won-Jin Go
Kim Jİ-Won-Jin Go

Descendants of The Sun Konusu

Bir doktor ve kendisini ülkesine adamış bir Yüzbaşının imkansızlıklara rağmen büyük aşkını konu almaktadır. Yüzbaşı Yoo Si Jin ile doktor Kang Mo-Yeon’un hastane de yolları kesiştikten sonra birbirlerinden hoşlanmaya başlarlar birlikte olmak için çaba sarf etseler de Yüzbaşı görevi için yurt dışına çıkar ve aşkları başlamadan biter. Hümanist doktorumuz hastaları iyileştirmek için canla başla çalışırken Yüzbaşının yeri geldiğinde gözünü kırpmadan adam öldürmesini kabul edemiyor.

Descendants of The Sun-1
Descendants of The Sun-1

Kore Birleşmiş Milletler Ordusunda Yüzbaşı olan Yoo Shi-Jin’imiz ekibi ile ülkeden ülkeye dolaşmaktadır. Gizli görevlerde de yer alan Yoo Shi Jin ve ekibine yeni bir görev verilir. Yeni görev yerleri Uruk olur.

Yakışıklı Yüzbaşımız ayrılığı yeni atlatmışken artık ondan çok uzaklardır. Doktor Kang Mo-Yeon ise bu süreçte hastanenin yüzü olması için televizyon programlarına konuk doktor olma görevi verilir. Ünlü bir doktor haline gelen Kang Mo-Yeong yaptığı bir davranış nedeniyle41 ekibi ile Uruk şehrine gönderilir. Doktorumuz Yoo Shi-Jin ve ekibinin orada olduğundan haberi yoktur.

Ne tesadüf ki Yoo Shi Jin’in olduğu yerdir. Artık ikisi de aynı ülke de ve görevleri icabı aynı bölgededirler. İkilinin burada ilk karşılaşması çok iyiydi doktorumuzun ağzı açık kalmıştı. Henüz onları bekleyen maceralardan habersizlerdi.

Çavuşumuz Seo Dae-Young ile yeniden bir araya gelebilmek için, Yoon Myeong-Joo bir şekilde kendisine görev yazdırtmış o da Uruk’a gelmiştir. Yani dizi deki ikinci aşkımızın serüveni de burada devam edecektir.

Neredeyse başlarına gelmeyen ordu ve hastane personellerinin verdikleri mücadeleleri izlerken hiç sıkılmayacaksınız. Deprem sahneleri, ölümler, salgın hastalıklar, Urukta ki kötü adam ve onun çektirdikleri onunla verilen mücadeleler her şey çok güzeldi.

Descendants of The Sun-2
Descendants of The Sun-2

Seo Dae-Young ve Yoon Myeong-Joo’nun aşk hikayesi çok etkileyiciydi. Birbirleri için verdikleri mücadeleler beni çok etkiledi. Dizi de o kadar fazla güzel yan karakterler vardı ki her birinin hikayesi diziyi her saniyesinde ayakta tutmayı başardı. Dizimiz görsellik olarak tam kıvamında, hem çekim yerleri hem de oyuncular açısından tam bir şölen sunuyor desem yeridir. Dizinin büyük bir kısmı Yunanistan’da çekilmiş.

Descendants of The Sun dizisi her bölümü sinema tadında olunca ve karakterlerin şahane oyunculuğunu izleyip de beğenmemek mümkün olmuyor. Başrollerimiz olan Song Joong-Ki(Yoo Shi-Jin) ile Song Hye-Kyo(Kang Mo-Yeon) bu diziden sonra gerçek hayatta evlenmişlerdir.

Dizinin senaristi daha önce bir çok ünlü dizinin benim en sevdiklerimden Secret Garden ve The Heirs ‘in de senaristliğini yapmıştı.

Kore dizi severlere önerebileceğim dizi: Suspicious Partner Oyuncuları ve Konusu detaylı bilgi için yazımı okuyabilirsiniz.

Descendants of The Sun Fragmanı

Descendants of The Sun fragman
Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir