En İyi Kore Dizileri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kore Dizileri
  4. »
  5. Suspicious Partner Oyuncuları ve Konusu

Suspicious Partner Oyuncuları ve Konusu

Merve Merve -
751 0
Suspicious Partner

Dizi 60 dakikalık 20 bölümden oluşmaktadır. Ji Chang-Wook( No Ji-Wook), Nam Ji-Hyun (Eun Bong-Hee), Choi Tae-Joon(Ji Eun-Hyuk) ve Nara(Cha Yoo-Jung) başrollerini paylaşmaktadır. Hukuk fakültesinden mezun olduktan sonra avukatlık sınavlarını geçebilmek için çok çaba gösterir.

Avukatlık sınavını geçer bir savcının bürosunda staja başlar. Bu büro No Ji-Wook’un bürosudur. No Ji-Wook’un hayatı, birlikte çalışmaya başladığı neşeli yeni stajyerinin bir cinayetin baş şüphelisi olmasıyla aniden değişir. Netflix‘te yayınlanmaktadır.

Suspicious Partner Oyuncuları

Suspicious Partner oyuncuları
Suspicious Partner oyuncuları

No Ji-Wook başarılı genç bir savcıdır. Babası da savcı olduğu için bu mesleği seçmiştir. No Ji-Wook küçükken anne ve babasını bir yangında kaybetmiştir. Çocukken evlerinde bir yangın çıkmış, annesi ile babasını o yangında kaybetmiştir. No Ji-Wook’un güzel giden bir ilişkisi varken savcı Cha Yoo-Jung ile kendisini aldattığını görür ve ayrılır.

Ji Chang-Wook
Ji Chang-Wook

Bong-Hee neşeli, sempatik bir kızımızdır, sevgilisinin onu aldattığını gözleriyle görür ve ondan ayrılır. Ayrıldıktan sonra Hee-Joon’a gider ve apartmanından eşyalarını almasını söyler. Hee-Joon, Bong-Hee’nin evine eşyalarını almaya gittiğinde bir adam tarafından öldürülür.

Bong-Hee yakınlarda bir markete gitmiştir ve evine döndüğünde Hee-Joon’u bıçaklanmış bir şekilde evinde ölü bulur. Bong-Hee, eski sevgilisinin ölümünden dolayı suçlanır ve tutuklanır. Hee-Joon’nun babası başsavcıdır. Oğlunu öldüren bu kadının başına bela olacaktır.

No Ji-Wook ise bu cinayet davasında savcı olur. Hee-Joon’un babasından baş savcıdan aldığı baskılara rağmen , Bong-Hee’nin masumluğunu kanıtlamaya çalışır çünkü onun bir insanı öldürecek biri olduğunu düşünmemiştir ve onun serbest bırakılması için elinden geleni yapar. Bu olaydan dolayı, No Ji-Wook savcılık görevinden atılmıştır.

Savcılık görevinden atıldıktan sonra avukatlık bürosu açar. Bong-Hee ise hapishaneden kurtulduktan sonra kendisine küçük bir avukatlık bürosu açar fakat adı cinayete karıştığı için müşteri bulamadığından zor geçinmektedir. Suçsuz olduğunu kanıtlamak için eski erkek arkadaşını kimin öldürdüğünü araştırmaya başlar.

No Ji-Wook ile tekrar karşılaştıklarında Bong-Hee’nin durumunu gören yakışıklı avukatımız onu kendi avukatlık bürosunda işe alır. İkili bir şekilde 2 yıldır birbirlerinin hayatlarına dokunmuştur. İkili arasında zamanla aşk başlar.

Choi Tae-joon: Cha Tae-Joon dizide bir avukat olan Ji Eun-Hyuk karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri No Ji-Wook ile çocukluktan beri arkadaştır. Tatlı gülümsemesi ve ılımlı yaklaşımları ile diziye renk katmıştı. Missing Nine dizisinde oynadığı karakter yüzünden anti-pati kazanmış olsa da, bu dizi ile birlikte onu yeniden sevdik.

Kwon Nara(Ji Chang-Wook): Dizi de Ji Chang-Wook karakterini canlandırmaktadır. No Ji-Wook’un eski sevgilisidir. Ve onu en yakın arkadaşı ile aldattığı için ayrılmışlardır. Cha Tae-Joon ise ona uzun zamandır aşıktır.

suspicious partner-1
suspicious partner-1

Suspicious Partner Yorum

Dizinin 20 bölüm oluşu gözünüzü korkutmasın zamanın nasıl geçtiğini bile anlamıyorsunuz. Ji Chang Wook’u izlemeyi seven biri olarak diziyi izlerken büyük keyif aldım. Merak duygusunu sürekli aktif tutan bir diziydi.

Seri cinayetlerin işlendiği cinayetlerin hepsinin birbiriyle bağlantılı olması, katilin suçu hep başkalarına yıkması, gerçek suçlunun bulunma süreçleri dizi de çok güzel işlenmişti. Cinayetler çözülürken kullanılan kişiler özenle seçilmiş hepsi birbirinden yetenekli kişilerdi. Ana hikaye hiç bozulmadan devam ederken dizinin içinde ki farklı hikayeler de işlenmişti.

Dizi de ki en kötü karakter dizinin başında öldürülen Hee-Joon’un baş savcı olan babasıydı. Diziyi izlerken hep adaletin yerini bulmasını diledim. Bu kötü adamda cezasını buldu, buna çok sevinmiştim. Dizi deki katil inanılmaz sinir bozucuydu.

Suspicious Partner Neden İzlemeliyim?

Ji Chan Wook’un romantik ve komedi olan sahnelerini izlemek güzeldi. Normalde 2 bölümde çözümlenen olaylar bu dizimizde, uzun süre çözülemedi çözülememiş olması izleyiciyi hiç sıkmadı. Bunu başarmak kolay değildir. Senaristi kutlamak gerek. Oyuncular birbirine uyumluydu. Oyunculuğu rahatsız eden bir karakter yoktu.

Suspicious Partner dizimizde No Ji-Wook ile Bong-Hee’nin el ele verip Bong Hee’nin masumiyetinin ortaya çıkarılması hikayesini siz de çok seveceksiniz. Diziyi izlemenizi tavsiye ederim. Dizi hakkında ki görüşlerinizi yazının altına yorum bırakabilirsiniz. Ji Chang-Wook‘un askere gitmeden önce ki son dizisiydi.

Suspicious Partner-2
Suspicious Partner-2

Ji Chang-Wook‘un bir diğer sevilen dizisi olan Healer hakkındaki bilgiler ve yorumlar için: Healer Konusu ve Oyuncuları yazımı okuyabilirsiniz.

Suspicious Partner Fragmanı

Suspicious Partner Trailer

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir