En İyi Kore Dizileri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kore Dizileri
  4. »
  5. Fated to Love You

Fated to Love You

Merve Merve -
1090 0
Fated to Love You kapak

2014 yılında yayınlanmış bir dram ve romantik komedi türü ile birleşmiş bir Kore dizisidir. En iyi Kore dizileri arasında yerini almıştır. 20 bölümden oluşmaktadır. Jang Hyuk ile Jang Na-Ra başrollerini paylaşmaktadır. Netflix Kore dizileri arasında yerini almaktadır.

Fated to Love You Oyuncuları

Jang Hyuk, bir kimya şirketinin başkanı olan Lee Gun karakterini canlandırmaktadır. Yıllardır aşık olduğu ama bir türlü evlenemediği bir kadın vardır. Artık balerin sevgilisine evlenmek istiyordur, lüks bir otelde Macau da ona evlenme teklifi etmeyi planlar.

Jang Na-Ra, bir hukuk firmasında sekreter olarak çalışan oldukça iyi niyetli insanları kıramayan Kim Mi-Youn karakterini canlandırmaktadır. İş yerinde arkadaşları bütün arkadaşları ayak işlerini ona yaptırır ona çok değer vermezler yani iyi niyetini suistimal ederler. Bir gün çalıştığı firmada bir çekiliş yapılır ve ödül Kim Mi Young’ a çıkar, lüks bir otelde Macau’ya da iki kişilik tatil kazanır. Avukat Min’e birlikte gitmeyi teklif eder.

Jang Hyuk-Jang Na-Ra
Jang Hyuk-Jang Na-Ra

Choi Jin Hyuk: Daniel karakterini canlandırmaktadır. yetim olarak büyümüş , ünlü bir tasarımcıdır. Küçükken kaybettiği Kardeşi Kim Mi Young’u aramaktadır. Bir süre sonra bizim başrol kızımızKim Mi Young ile tanışır ve onun hep yanında olur, sırdaşı, arkadaşı olur. Ve zamanla ondan hoşlanmaya başlar.

daniel-pitt
daniel-pitt

Wang Ji Won: Lee Gun’un balerin sevgilisi Kang Se-Ra rolünü canlandırmaktadır. Başarılı bir balerin olan tek hayali uluslararası platformda dans etmektir. Bunun için evlilik teklifi alacağını bildiği halde bunu erteleme kararı aldı. Aldığı bu kararla sevdiği adamı kaybedeceği aklına gelmezdi.

Kang Se-Ra
Kang Se-Ra

Fated to Love You Konusu

Lee Gun 6 yıldır sevgili olduğu Kang Se-Ra’ya evlenme teklif etmek için Macau’ya gider. Nam Se-Ra son dakika da Amerika’ya gider Lee Gun’ın beklediği otele gelmez. Kim Mi Young ise kazandığı tatil dolayısıyla ordadır. Çiftimiz yanlışlıkla sarhoşken bir gece geçirirler ve kızımız hamile kalır Lee Gun her ne kadar önce istemese de babaannesinin ve Kim Mi Young’un annesinin ısrarıyla evlenmeye karar verirler.

Lee Gun ve Kim Mi Young ile bir anlaşma imzalar bebek doğana kadar onunla evli kalmak ister daha sonra boşanacaklardır. Evliliklerinin ardından aynı evde yaşamaya başlarlar. Zamanla birbirlerinden hoşlanmaya başlayan çiftimizin aşklarını izlemek çok keyifliydi. Birlikte doğacak çocukları için oda bile hazırladılar.

Her şey yolunda gitmeye başlamışken Kim Mi Young bir kaza geçirdi ve çocuğunu kaybetti. Bunun üzerine çiftimiz boşandı. Lee Gun genetik bir rahatsızlığını öğrendiği için Kim Mi Young’u seviyor olsa da boşanmamak için bir şey yapmadı. Çiftimiz ayrıldıktan sonra kızımız Daniel ile birlikte Paris’e gitti.

Dizi 3 yıl sonrası olarak devam etmeye başladığında kızımız çok farklı biri olarak başarılı bir tasarımcı olarak Kore’ye döner. Lee Gun hala onu sevmektedir. Onu tekrar kazanabilmek için elinden gelen her şeyi yapar. Daha sonra Kim Mi Young ayrılma sebeplerini öğrenir ve Lee Gun’u yalnız bırakmaz birleşirler ve tekrardan isteyerek evlenmek isterler bu süreçte geçen olaylara bayıldım.

Fated to Love You Yorum

Başrol çiftimiz olan Lee Gun ve Kim Mi Young ikilisine bayılmış olsam da Daniel Pitt karakterini en iyi şekilde canlandıran Choi Jin’i de asla unutamam dizide ikinci planda olmasına rağmen bir şekilde ön plana çıkmayı başarıyor. Kızımızın iyilik perisiydi onu kötü durumlarda hep kurtardı yanında oldu.

Dizi beklentilerimi oldukça karşıladı akıcı ve sürükleyici bir diziydi. İlk 10 bölüm romantik komedi tadındaydı sonra ki 10 bölüm ise duygusallığın yoğunlaştığı hüzünlü bölümlerdi. Jang Hyuk’un oyunculuğuna hayran kaldım şahsen çok iyi oynamış. İzlerken hem ağlatacak hem güldürecek cinsten bir diziydi. Genel itibari ile tavsiye edebileceğim güzel bir diziydi. En Kore dizi listemin en üstünde yer almayı başardı.

Fated To Love You yine aşkın ve aşkla beraber gelen farklı ve karmaşık duyguların farklı bir konuyla işlendiği ve izleyicilere güzel bir şekilde gösterildiği Güney Kore dizisidir. Konusu çok güzel işlenmiş bir diziydi. Siz hala izlemediyseniz bu diziyi kaçırmayın.

Fated-to-Love-You
Fated-to-Love-You

Önerebileceğim Kore dizisi: Descendants of The Sun: Bir Song Joong-ki Dizisi adlı yazımı okuyabilirsiniz.

Fated To Love You Fragmanı

Fated To Love You Fragman

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir