En İyi Kore Dizileri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kore Dizileri
  4. »
  5. W Two Worlds: Bir Webtoon Hikayesi

W Two Worlds: Bir Webtoon Hikayesi

Merve Merve -
296 0
W Two Worlds

W Two Worlds” olağanüstü konusu ile dikkatleri üzerine bir Güney Kore dizisidir. ”W” olarak bilenen dizi 2015-2016 yılına damga vurmuştur. 16 bölümden oluşmaktadır her bölümü yaklaşık 60 dakikadır. 2016 yılı MBC Drama Ödüllerinde “En iyi Dizi Ödülü” ve senarist Song Jae Jung’un “En İyi Senaryo Ödülü” aldığı dizi, bunun yanı sıra 2017 yılı 12. Seul Uluslararası Drama Ödüllerinde ”Mükemmel Hallyu Dizisi Ödülü” ne layık görülmüştür. Romantik, Dram, Gizem, Fantastik türleri arasına girmektedir.

Lee Jong-Suk ile Han Hyo-Joo gibi önemli iki isim başrollerini paylaşmaktadır.  ”W’ 10 milyon kopya satışıyla Kore’nin en ünlü webtoonudur. Kore de çizgi romanlara webtoon deniyor. W Kore de fırtınalar estirmektedir herkesin hayran olduğu sürekli takip ettiği bu çizgi romanda işler sarpa sarar. Oh Sung Moo ünlü bir webtoon yazarı haline gelmiştir.

W Two Worlds-1
W Two Worlds-1

W Two Worlds Oyuncuları

Lee Jong-Suk: Kang Chul karakterini canlandırmaktadır. 18 yaşındayken olimpiyatlarda atıcılık yapan milli bir sporcuyke, bir gün ailesi silahlı bir adam tarafından öldürülür. Kang Chul ailesini öldürmekle suçlanır, hatta bir süre hapis yatar.

Bir süre sonra suçsuz olduğu anlaşılır ve serbest bırakılır. Biraz daha büyüdükten sonra ailesinin katilini bulabilmek amacıyla kurduğu şirket ve kanal W sayesinde 687 Milyon dolar değerinde bir servetin sahibi olmuştur. Ama bilmediği bir gerçek vardır ki, o bir webtoon karakteridir. 

Han Hyo-Joo: Bir hastane de kardiyoloji uzmanı olarak çalışan, Oh Sung Moo’nun kızı olan Oh Yeon Joo karakterini canlandırmaktadır. ”W” o da diğer insanlar gibi babasının yazdığı çizgi romanın fanıdır. Babasından haber alamadığı bir gün babasının çizim atölyesine gider orada Kang Chul tarafından webtoon dünyasına çekilir. 

Kim Eui-Sung: Oh Sung-Moo karakterine can vermektedir. Oh Yeon Joo’nun babasıdır. Yazdığı webtoon bir anda ünlü olmuştur artık kendisi de ünlü bir webtoon tasarımcısı haline gelmiştir. Oh Song Moo, Kang Chul’u öldürmeye ve webtoonu bitirmeye karar verdiğinde artık webtoon kendi yolunu çizmeye karar verir ve olaylar bundan sonra durdurulamaz hale gelir.

Lee Tae Hwan: Seo Do Yoon dizimizde Kang Chul’un en yakın arkadaşı rolünde, onun hem arkadaşı hem korumasıdır. Yan karakter olarak o kadar yakışıklıydı ki onu da izlemek keyifliydi.

W Two Worlds-
W Two Worlds-

W Two Worlds Konusu ve Yorum

Kang Chul’un yaşadığı hayatın aslında bir webtoon olduğunu ve kendisinin bu hikayenin ana karakteri olduğunu öğrenmesinden sonra gelişen olaylar zinciri mükemmel işlenmişti. Kang Chul bunu fark ettikten sonra webtoon hayatı dondu ve gerçek dünya kapısı açıldı. Gerçek dünya ile webtoon dünyası birbirine karışmaya başladı.

Webtoon yazarı Oh Sung-Moo ile Kang Chul arasında geçen konuşmadan çok etkilenmiştim: “Sen sadece bir hayalsin, bir hiçsin sadece benim yarattığım bir karaktersin, yani, niye buraya geldin ve insanmış gibi davranıyorsun? Niye benim kızımı dahil ederek hikayeyi devam ettiriyorsun? Sen sadece bir karaktersin, anladın mı? Sadece benim yarattığım bir şeysin.

W Two Worlds-3
W Two Worlds-3

Oh Yeon-Joo ile Kang Chul arasında güzel bir aşk hikayesi başladı. Ben diziyi çok beğendim, zaten dizi çok sürükleyici ve heyecanlı bir şekilde sürüyor. Üzerine güzel bir aşk hikayesi anlatınca tadından yenmiyor. Dizideki aksiyon, romantizm ve fantastik öğeler bayağı etkileyici ve yerindeydi. Kurgusu için gerçekten emek verilmiş, alışılmadık olayları içinde barından bir diziydi. Olay örgüsü o kadar akıcı ilerliyor ki kendinizi bir anda finalde buluyorsunuz ve bittiğinde biraz hüzün yaşayabilirsiniz.

W Two Worlds-4
W Two Worlds-4

Dizi de aşk üçgeni olmaması güzeldi. Kang Chul webtoon karakteri kızımızda gerçek dünyada yaşıyor olması kavuşup kavuşamamalarını merak ede ede izliyorsunuz. Lee Jong Suk‘u izlemek çok güzeldi. Adam hem çok yakışıklı hem çok sempatik. Bu dizi de oyunculuğunu beğenmeyenler olmuş. Webtoon karakteri ne kadar güzel oynanır adam kitabını yazmış bence.

W Two Worlds finali beklendiği kadar güzel değildi ne mutlu ne mutsuz bir sondu karakterlerimiz için biz isterdik ki Kang Chul gerçek dünya da yaşasın kızımızla mutlu mesut yaşasın ama ne yapalım yine de fena değildi. En iyi Kore dizileri arasında olan She Wass Pertty‘nin yönetmeni tarafından çekilmiş bir dizidir.

Kore Dizi önerim: Fated to Love You

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir