En İyi Kore Dizileri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Oyuncular
  4. »
  5. Lee Jong-Suk Dizileri-Filmleri-Özel Hayatı

Lee Jong-Suk Dizileri-Filmleri-Özel Hayatı

Merve Merve -
3563 0
Lee Jong Suk kapak

Lee Jong-Suk Kimdir?

14 eylül 1989 tarihinde Güney Kore’de doğmuştur. Eğitimini Konkuk Üniversitesi’nde Sinema ve Sanat bölümünde tamamlamış 2016 yılında mezun olmuştur. Kore dizileri sevenlerin Lee Jong-Suk

Dizileriyle tanışmamış olması mümkün değildir. Yolu Kore dizilerinden geçmiş birinin en az bir tane Lee Jong-Suk dizilerinden izlemiş olması mümkündür.

Lee Jong-Suk, Güney Koreli model ve oyuncudur. 2005 yılında Seul Moda Haftası’nda en genç erkek model olarak çıkış yapmıştır. İlk 2005 yılında Sympathy adlı kısa filmde rol almıştır. 2010 yıllarında ise ses getiren Prosecutor Princess ile Secret Garden TV dizilerindeki rolleri ile adından söz ettirmeyi başardı.

Oyunculuk kariyerinde adım adım ilerlerken rol aldığı ”School 2013” dizisi ile asıl yükselişini gerçekleştirdi. Kore dizileri sevenlerin Lee Jong-Suk Dizileriyle tanışmamış olması mümkün değildir. Yolu Kore dizilerinden geçmiş birinin en az bir tane Lee Jong-Suk dizisi izlemiş olması mümkündür.

Lee Jong-Suk Kaç Yaşındadır?

Lee Jong-Suk 33 yaşındadır.

Lee Jong-Suk Boyu ve Kilosu Kaçtır?

Lee Jong-Suk 1.86 cm ve kilosu 65 kg’dir?

Lee Jong-Suk Burcu nedir?

Lee Jong-Suk başak burcudur.

Lee Jong-Suk Sevgilisi ve Özel Hayatı?

Lee-Jong-Suk-Nara
Lee-Jong-Suk-Nara

Kore’nin en ünlü erkeklerinden biri olmasına rağmen , Lee Jong-Suk hala kişisel hayatını gizli tutmayı başarıyor. Han Hye Joo, Park Shin Hye ve Lee Bo Young ile bir ilişkisi olduğu iddia edildi.

Google’da Lee Jong Suk ‘un sevgilisi var mı? diye arattığımızda, Lee Jong-Suk ile Kwon Nara ile bir ilişkisi olduğu yazıları ile karşılaşıyoruz.

Yayınlanan haberlere göre ” Lee Jong Suk ‘un sevgilisi Kwon Nara! ” diye yazılıyor. Haberi ilk ortaya atan Kore yerel medyası News olmuştur. Lee Jong Suk‘un adı Nara ile anılmaya devam ediyor.

Lee Jong-Suk Dizileri?

Lee Jong-Suk En İyi Dizileri:

Lee-Jong-Suk-W
Lee-Jong-Suk-W

W – Two Worlds: “ W Two Worlds” olağanüstü konusu ile dikkatleri üzerine bir Güney Kore dizisidir. ”W” olarak bilenen dizi 2015-2016 yılına damga vurmuştur. Two Worlds (İki Dünya) dizisi, iki farklı dünya da yaşayan iki gencin aşk hikayesini anlatıyor. Lee Jong-Suk Dizileri deyince ilk akla gelenlerden birisidir.

Lee-Jong-Suk-1
Lee-Jong-Suk-1

Doctor Stranger: Hastane ortamında geçen Kore dizilerinden biri olan Doctor Stranger . 2014 yılında yayınlanmış olan bir dizidir 20 bölümden oluşmaktadır. 7.4 IMDb puanı ile izlenmesi tavsiye edilen Lee Jong-Suk dizileri arasında göze çarpıyor.

Dram, romantik ve medikal türünde beğeni ile izlenen bir yapımdır. Yönetmenliğini Jin Hyeok’un üstlendiği dizi, doktor babası ile beraber Kuzey Kore’ye gitmek zorunda kalan Park Hoon’un( Lee Jong-Suk) zorlu aşk hikayesi ve zorlu hayatını konu alıyor.

Lee-Jong-Suk-2
Lee-Jong-Suk-2

Romance is a Bonus Book:  Bir yayınevinde çalışan bir grup insanın hayatına odaklanıyor. Cha Eun Ho( Lee Jong-Suk), bir yayınevinin baş editörü olan başarılı ve yakışıklı bir yazardır. Bir türlü iş bulamayan Kang Dan-Yi, özgeçmişi hakkında yalan söyleyerek Cha Eun-Ho’nun çalıştığı yayınevinde işe başlar.

Kang Dan-Yi ve Cha Eun-Ho çocukluktan beri arkadaştır. İkilinin arasındaki ilişkinin aşka dönüşmesini izliyoruz. Sıcak hikayesi ile romantik dramalardan hoşlananlar izleyebilir.

Lee-Jong-Suk-3
Lee-Jong-Suk-3

Secret Garden: Gençler arasında kısa sürede popüler olan ve hala günümüzde hala izlenmeye devam eden dizilerden birisidir. Hyun Bin ve Ha Ji Won’un başarılı oyunculukları ile sevilerek izlenen dizide Lee Jong Suk genç bir müzisyeni canlandırıyor. Lee Jong-Suk, Secret Garden dizisinden sonra bir çok başarılı yapımda başrol oynamıştır.

Pinocchio: Pinocchio, romantik drama türünde çekilen etkileyici bir Lee Jong-Suk dizisidir. Yayın tarihi 2014-2015 yılları olan dizi, 8.2 IMDb puanına sahiptir. Dizinin konusu; muhabir olmak için iki farklı televizyon şirketinde işe başlayan Choi Dal-Po(Lee Jong-Suk) ile Choi In-Ha arasında geçenler.

Choi In-ha pinokyo hastalığı sebebi ile yalan söyleyemez ve dürüst habercilik yapmak ister. Farklı konusuyla dikkat çekmeyi başaran diziler arasındadır. Ayrıntılı bilgi için sitemizde ki Pinocchio Kore Dizi Konusu ve Oyuncuları başlıklı yazımı okuyabilirsiniz.

Lee-Jong-Suk-4
Lee-Jong-Suk-4

School 2013: 2012 aralık ayında yayınlanmış olan, gençlik türünde beğenilen bir yapımdır. Dizide Jang Nara, Choi Daniel, Kim Woo Bin ve başarılı, yetenekli oyuncu Lee Jong Suk yer alıyor. Lee Jong Suk‘un School 2013’ün oyuncunun kariyerinde dönüm noktalarından biri olduğu dile getiriliyor.

Prosecuter Princess: Lee Jong Suk‘un izleyicilerin önüne çıktığı ve onunla tanıştığı ilk dizisidir. Ünlü yıldız, bu dizide yan rollerden biri ile ekranlarda yer alıyor. Orijinal adı ile savcı prenses olarak ülkemizde bu beğenilen diziler arasında yer almıştır.

The Hymn Of Death: The Hymn Of Death, beğeni ile izlenen Lee Jong-Suk dizilerinden. 2018 yılında. Romantik, dram ve tarih türlerini içeren dizi, altı bölümden oluşuyor. Dizi, 1921 senesinde Japonya’nın Kore’yi işgal ettiği dönemde geçiyor.

Lee-Jong-Suk-5
Lee-Jong-Suk-5

I Hear Your Voice: 2013 yılında yayımlanan romantik, komedi ve fantastik türündeki dizi kısa süre de popülerliğe kavuşmuş bir dizidir. Çok farklı karakterlere sahip cesur, küstah ve komik bir avukat, eski polis olan tutkulu bir avukat ve insanların akıllarından geçen düşünceleri duyma yetisi olan 19 yaşındaki bir gencin iyi bir ekip oluşturmasını ve çözmeleri gelen olayları konu alıyor.

Lee Jong Suk Filmleri

Sympathy (2005): Lee Jong Suk’un çıkışını yaptığı ilk kısa filmdir.

Be With Me (2010): Okul korku ve fantastik türünde bir filmdir. Lee Jong Suk bu filmde yan rol de yer almaktadır. Film okulda geçen korku dolu bir hikayeyi konu almaktadır.

As One (2012): Arkadaşlık, dram ve spor türünde çekilmiş bir filmdir. Lee Jong Suk bu filmde yan rol de yer almıştır.

The Face Reader (2013): Lee Jong Suk’un ilk başrol oyanadığı filmdir. Film tarihi, politik ve dram türünde çekilmiştir.

No Breathing (2013): Lee Jong Suk bu filmde başrolü Seo In Guk ve Kwon Yu Ri ile paylaşmıştır. Film gençlik, arkadaşlık ve sportüründe çekilmiştir.

V.I.P. (2017): Lee Jong Suk‘un askere gitmeden önce ki son oynadığı filmdir. Aksiyon, gerilim ve korku türündedir.

Lee Jong-Suk Ödülleri

2012 KBS Tiyatro Ödülleri: En İyi Çıkış Yapan Erkek Oyuncu Ödülü (School 2013)
2013 6. Kore Drama Ödülleri: En İyi Erkek Oyuncu Ödülü (I Hear Your Voice)
2013 6. Kore Drama Ödülleri: Lee Bo Young ile birlikte En İyi Çift Ödülü (I Hear Your Voice)

2013 2. Daejeon Drama Festivali – APAN Star Ödülleri: Lee Bo Young ile birlikte En İyi Çift Ödülü (I Hear Your Voice)
2013 2. Daejeon Drama Festivali – APAN Star Ödülleri: En İyi Erkek Oyuncu Ödülü (I Hear Your Voice, School 2013)
2013 SBS Drama Ödülleri: Top 10 Stars Ödülü (I Hear Your Voice)
2013 SBS Drama Ödülleri: Mini diziler kategorisinde En İyi Erkek Oyuncu Ödülü (I Hear Your Voice)
2013 21. Kore Kültür & Eğlence Ödülleri: Hallyu Büyük Ödülü (I Hear Your Voice)

2013 21. Kore Kültür & Eğlence Ödülleri: En İyi Erkek Oyuncu Ödülü (I Hear Your Voice)
2014 SBS Drama Ödülleri: Park Shin-Hye ile En İyi Çift Ödülü (Pinocchio)
2014 SBS Drama Ödülleri: SBS Özel Ödülü
2015 51. BaekSang Sanat Ödülleri: En Popüler Erkek Oyuncu Ödülü (Pinocchio)
2015 8. Kore Drama Ödülleri: En İyi Erkek Oyuncu Ödülü (Pinocchio)
2016 MBC Drama Ödülleri: Top Mükemmellik Ödülü, Mini-dizi, Erkek Oyuncu (W)
2016 MBC Drama Ödülleri: Han Hyo-Joo ile En İyi Çift Ödülü (W)
2016 MBC Drama Ödülleri: Büyük Ödül (W)

Lee Jong-Suk Dizileri arasında yer alan Romance is a Bonus Book dizisi hakkında detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir