En İyi Kore Dizileri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kore Dizileri
  4. »
  5. Pinocchio Kore Dizi Konusu ve Oyuncuları

Pinocchio Kore Dizi Konusu ve Oyuncuları

Merve Merve -
1276 0
Pinocchio-afiş

Pinocchio, Lee Jong Suk ve Park Shin-hye’nin başrollerini paylaştığı Kore dizisidir. 2014-2015 yılının en beğenilen Kore dizilerinden biri olmuştur. Pinocchio tür olarak, dram, komedi, fantastik ve gençlik dizisi kategorileri içine girebilir. Pinocchio Kore Dizi Konusu ile dikkatleri üzerine çekebilen bir Kore dizisi oldu.

Muhabir olma yolunda iki farklı televizyon şirketinde çalışmaya başlayan Choi Dal‑po ve Choi In‑ha arasında geçenleri konu almaktadır.  En iyi Kore dizileri listelerinde kendisine haklı bir yer edinmiştir.

Pinocchio-1
Pinocchio-1

Pinocchio Kore Dizi Oyuncuları ve Karakterleri

Park Shin-hye: Dizide bir muhabir olan Choi In-Ha karakterini canlandırmaktadır. Choi In-Ha’nın “Pinokyo Sendromu” vardır. Yani ne zaman yalan söylese hıçkırıyor ve yalanı ortaya çıkmaktadır. Kendisine bile yalan söyleyemiyor. Onun tek hayali annesi gibi başarılı bir muhabir olmaktır.

Pinocchio-2
Pinocchio-2

Lee Jong Suk: Ha Myeong, yıllar önce bir yangında babasını kaybetmiş, annesi de ölmüş kendisi ise yaşlı bir adam tarafından denizde kurtarılmıştır. Bu adam Choi In-Ha’nın büyük babasıdır. Büyük baba Ha Myeong’u çocuğu 30 yıl ölen oğlu Choi Dal Po zannetmektedir. Onu evlat edinir ve adını Choi Dal‑po olarak değiştirir. Büyükbaba, Choi In-Ha ve Choi Dal Po birlikte yaşamaya başlarlar. Başlangıçta giyim tarzı ve saçları ile çirkin biri gibi görünse de sonra dan yakışıklılığı ile ön plana çıkmıştır. Dizi de trajedik hikayeler onun etrafında döndü. Kendisi kardeşi öldü diye biliyorken, kardeşi ise yıllarca abisi onları terk etti zannederek yaşadı.

Pinocchio-3
Pinocchio-3

Kim Young-Kwang: Yayın şirketinde bir muhabir olarak çalışan Seo Bum-Jo karakterini canlandırmaktadır. Zengin bir ailenin tek varisidir fakat o muhabir olmaya karar vermiştir. 14 yıl boyunca Choi In-Ha’nın haberi olmadan aslında onun yanında olmuştur. Choi In-Ha’nın annesinin telefonu bir şekilde onun eline geçmiştir ve yıllarca onun yerine kızın mesajlarına o cevap vermiştir. Bu süreçte Choi In-Ha’a duygular beslemiştir.

Lee Yoo-Bi: Yayın şirketinde bir muhabir olarak çalışan Cha Hye-Seung karakterini canlandırmaktadır. 

Pinocchio Kore Dizi Konusu

Lee Jong Suk yani dizide ki karakteri ile Choi Dal Po’nun babası itfaiye şefi olarak çalışmaktadır. Bir gün bir yangında kaybolur ve medya tarafından ekibini ölüme sürüklediği haberleri çıkar. Bu durum geri de kalan ailesinin hayatını oldukça zorlaştırır.

Choi Dal Po babasının suçlu olmadığından emindir fakat annesi ve küçük kardeşi yaşadıklarına dayanamayarak intihar eder. Choi Dal Po hayatta tek başına kalır. Choi In-Ha’nın büyükbabası onu bulur ve evlat edinir, büyükbaba biraz yaşlı olduğu için arada aklı karışan bir adamdır.

Bulduğu bu çocuğu yıllar önce ölen kendi oğlu zannetmektedir. Choi Dal Po, Choi In-Ha ve büyükbaba aynı evde yaşamaya başlarlar. Choi In-Ha’nın annesi muhabirdir ve Choi Dal Po’nın ailesinin dağılmasında büyük role sahiptir. Bunu bilmeden yıllarca birlikte yaşarlar.

Pinocchio Kore Dizi Konusu kısaca yalan söyleyemeyen Choi In-Ha gibi bir pinokyonun nasıl muhabir olacağını ve Choi Dal Po’nun muhabir olarak babasının suçsuzluğunu nasıl ispat etmeye çalıştığını konu almaktadır.

Aynı zamanda dizimizde medyanın toplum üzerindeki etkisi tartışılıyor. Haberlerin nasıl hazırlandığı, bazen gerçeklerin nasıl çarpıtıldığı da dizi içerisinde konu alıyor. Yerel bir gazetede çalışan gençlerin gerçeğin peşinde verdikleri savaşı aynı zamanda da aşklarını ve duygusal dünyalarını izlemek keyifliydi. Dizinin ilk bölümlerinde hikayenin temellerini oluşturan konular işleniyor. Sonrasında iki yayın şirketinin arasında ki rekabet anlatıyor.

Pinocchio-4
Pinocchio-4

Pinocchio Kore Dizi Yorum

Pinocchio Kore Dizi Konusu ve Oyuncuları ile kesinlikle beğendiğim tavsiye edebileceğim dizilerden biri oldu. Diğer k-dramalarda sıklıkla gördüğümüz ilişkiler ve yaşananlar vardı ama klasik k-dramalardan ayıran bir işleyiş vardı.

Başrollerin uyumu çok iyiydi ki bu dizi çekilirken ve sonrasında çiftimiz gerçek hayatta bir ilişkiye başladılar. Ayrıca yan karakterler de başarılı oyunculuklarıyla göz doldurdular. Dizinin finali güzeldi ama eksik kaldı. Dizinin başlarını izleyip sıkılıp kapatanlar yeniden düşünsünler dizi sonradan daha akıcı ve sürükleyici bir hal alıyor. Yıllarca aynı evde büyüyüp birbirinin her türlü halini bilen iki insanın aşık olmasını çok ilginç bulsam da dizi izlenmeye değer bir diziydi. İzlemenizi tavsiye ederim.

Kore Dizi Önerisi: The King Eternal Monarch Konusu

Pinocchio Kore Dizi Fragmanı

Pinocchio Kore Dizi Fragman

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir