En İyi Kore Dizileri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Oyuncular
  4. »
  5. Ji Chang-Wook Dizileri

Ji Chang-Wook Dizileri

Merve Merve -
558 0
Ji Chang-Wook kapak

Ji Chang-Wook Dizileri ve Filmleri Kore de ve dünya da en çok izlenen Asya yapımları arasına girmiştir. Ji Chang-Wook; Healer, Empress Ki, Suspicious Partner, Warrior Baek Dong Soo, K2 gibi mükemmel yapımlarda oyunculuğunu konuşturdu. Kore’nin en iyi aksiyon filmlerinden ”Fabricated City” de başrol olarak harika iş çıkardı ve kesinlikle izlenmesi gereken bir film.

Ji Chang-Wook-1
Ji Chang-Wook-1

Ji Chang-Wook Kaç yaşında?

1987’li olan oyuncu 35 yaşındadır.

Ji Chang-Wook Boyu kaçtır?

182 cm’dir.

Ji Chang-Wook Burcu nedir?

5 Temmuz 1987 doğumlu oyuncumuz yengeç burcudur.

Ji Chang-Wook Sevgilisi Ve Özel Hayatı?

Ji Chang-wook hayranı biri olarak onun özel hayatını merak edenlerdenim. Fakat uzun araştırmalarım sonucu onun sevgilisini bulamadım. Oynadığı her dizinin başrolünü paylaştığı kadın partnerleri ile sevgili olduğu yazılmış fakat Ji Chang-wook’un resmi olarak kabul ettiği hiç bir ilişkisi yok. Sanırım kendisi romantik ilişkilerini gizli yaşayan birisi.

Kore dramalarında, 1985 sonrası doğanlar arasında benim için birinci sırada olan aktör; dizileri ve filmlerini hatta şimdilerde şarkılarını, severek takip ettiğim kaliteli bir Koreli oyuncu. Yaptığı işlerin dışında ister arkadaşlarıyla isterse de kendine kendine eğlendiği, güzel anlar geçirdiği dakikaları sosyal medya hesaplarından paylaşması, onu takip etmemizi kolaylaştırıyor.

Bir çok başarısız denemenin üzerinden adını duyurmakta güçlük çekmiştir. Oyunculukta kariyer yapmak isteyen oyuncu girdiği seçmelerden birisinde senaristin kendisini beğenmesi üzerine oyunculuk kariyerine başlamış bulunuyor. Senaristin onu seçmesinde ki neden sorulduğunda cevabı “Gülüşündeki kibarlığından oldukça etkilendim.” olmuştur.

İlk büyük çıkışını Empress ki dizisi ile gerçekleştirmiştir. Bu dizide ki başarısı sayesinde sektörde adını duyurmaya başlıyor ve önüne onu popülerliğe kavuşturan dizi olan Healer dizisinin senaryosunu okuduktan sonra b dizi de oynamaya karar veriyor. Healer’da yasa dışı işler yapan bir kaçağı canlandıran Ji Chang-Wook, karakterinin özellikleri sebebi ile dövüş sanatları eğitimi alıyor. 

Güzel ve başarılı oyunculuğu yadsınamaz bir oyuncu, en iyi dizisi şuana kadar popülaritesi en yüksek seviye de olan ilk başyapıtı ‘Healer‘ dizisidir. Benim de en sevdiğim dizisi kesinlikle Healer, burada ki rolünün hakkını sonuna kadar vermiş aksiyona ve romantik komediye en iyi yakışan oyuncumuz.

Ji Chang-Wook Dizileri

Ji Chang-Wook Dizileri en sevilenler listesi;

Leoning Maen(2010): Bu yarışma programında oyuncularımız her bölüm ünlü bir Güney Kore yapıtına giderek orada “koşuşturma” içeren oyunlar oynarlar. Ji Chang-Wook Dizileri arasında yer almasa da, katıldığı bir bir çeşit gösteri dizisi reality show denilebilir.

Useora Donghaeya(2010):  Ji Chang-Wook bu dizi de Amerika’da büyüyen Dong Hae, Güney Kore’ye geri dönerek yıllar önce izini kaybettiği çocukluk aşkını bulma peşinde olan bir genci canlandırmıştır. Ancak engelli annesini de Güney Kore’ye getirmelidir. Paten yarışmasını kazanmalı, hayatının aşkını bulmalı ve onu sevecek enerjiyi kendinde bulmalıdır. Fakat işler planladığı gibi olmayacaktır.

Empress ki(2013):  Ji Chang-Wook ilk çıkışını bu dizi ile yapmıştır. Kore doğumlu savaşçı bir kız, Yuan Hanedanlığı’nda hizmetçi olarak çalışmaktadır. Ancak kendini buradan kurtararak aşk, savaş ve siyasetin içinden geçerek imparatoriçe olacaktır.

Ji Chang-Wook-2
Ji Chang-Wook-2

Healer(2014):  Ji Chang-Wook‘un popülerliğini zirveye çıkaran dizidir. Kim Moon Ho (Yoo Ji Tae) büyük bir yayın şirketinde popüler bir muhabirdir. Bir gün, geçmişte yaşanan bir davanın gerçeğini öğrenir. Bilerek davayla ilgili kişilere yaklaşır ve onlara yardımcı olur. Bunu yaparak hakikati ortaya çıkarmak için mücadele eder. Ji Chang-Wook Dizileri arasında en sevdiğim kesinlikle bu dizi.

The K2(2016): Irak’ta savaşan bir asker, sevgilisinin ölümüyle suçlanır ve kaçak bir hayat sürmeye başlar. Ancak Güney Kore’de başkanlığa aday olan bir siyasetçinin koruması olarak işe alınmasıyla geçmişini de gizli tutması zorlaşacak işler umduğu gibi gitmeyecektir.

Ji Chang-Wook-3
Ji Chang-Wook-3

Suspicious Partner(2017): Noh Ji Wook (Ji Chang Wook), başarılı bir savcıdır. Asistanlarından biri aldığı bir davada şüpheli olarak mahkemede yer alır. Noh Ji Wook, asistanını davadan kurtarıp masum olduğunu kanıtlar ve aynı zamanda davada kayıp olan gerçek katili bulur. Bunları başarırken de o kişiye aşık olur.

Nal Nokyeojuo(2019): 24 saatlik bir donma işlemine giren bir kadın ve bir adamın hayatı, gizemli bir kazayla 20 sene sonra uyanmalarıyla kesişecek ve değişecektir. İkili kendilerine ne olduğunu çözmeye çalışırken aynı zamanda geleceğe de ayak uydurmak zorunda kalacaktır.

Ji Chang-Wook-4
Ji Chang-Wook-4

Lovestruck in the City(2020): Yaz aşkı yaşadığı özgür ruhlu kadını unutamayan tutkulu bir mimar, onunla Seul sokaklarında tekrar bir araya gelebilmeyi ummaktadır. Şehir hayatının telaşı içerisinde hayatta kalmak için mücadele eden gençlerin flört hikayeleri anlatılıyor. Ji Chang-Wook Dizileri arasında en son izlediğim dizisiydi mükemmel bir yapımdı.

Ji Chang-Wook Ödülleri

2014 KBS Drama Ödülleri: Popüler Erkek Oyuncu Ödülü (Healer)
2014 KBS Drama Ödülleri: Park Min-Young ile En İyi Çift Ödülü (Healer)
2013 MBC Drama Ödülleri: Mükemmel Erkek Oyuncu Ödülü, Özel Proje (Empress ki)
2011 KBS Drama Ödülleri: Günlük Drama Mükemmellik Ödülü, Erkek Oyuncu (Smile, Dong Hae)
2011 SBS Drama Ödülleri: Yeni Yıldız Ödülü (Warrior Baek Dong Soo)

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir