En İyi Kore Dizileri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Oyuncular
  4. »
  5. Hyun Bin Dizileri

Hyun Bin Dizileri

Merve Merve -
1807 0
Hyun Bin Dizileri

Hyun Bin Kimdir?

Hyun Bin Dizileri-1
Hyun Bin Dizileri-1

Son yıllarda Güney Kore yapımları ön plana çıkıyor ve popülerliği giderek artıyor. Güney Kore dizileri, aşkı, tutkuyu, macerayı en etkileyici şekilde izleyicilere yansıtan yapımlar olarak karşımıza çıkıyor. Bu popüler dizilerin karizmatik erkek oyuncularından biri de Hyun Bin‘dir. Hyun Bin dizileri mutlaka izlenmesi tavsiye edilen diziler arasında yer alıyor.

Hyun Bin oldukça yakışıklı, karizmatik ve başarılı oyunculuğu ile her Kore dizi severin kalbinde taht kurmayı başarıyor. Hyun Bin çok sevilen ve beğenilen bir oyuncu olduğu için onun oynadığı tüm dizi ve filmler internet üzerinden en çok araştırılanlar arasında bulunuyor.

25 Eylül 1982 tarihinde doğmuş olan Hyun Bin 39 yaşındadır. Chung-Ang Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunudur. Bir çok dizi ve filmde başrol oynamıştır. Oyunculuğu bir çok aktöre taş çıkarır, göze çarpan oyunculuğu ile dikkatleri üzerine çekebilmiş en ünlü Kore yıldızlarından biridir. Oyunculuğun yanı sıra modellik yapmıştır. Gerçek adı: Kim Tae Pyung’dur. Secret Garden dizisi ile şöhreti yakalamıştır.

Hyun Bin Kaç Yaşındadır?

Hyun Bin 39 yaşındadır.

Hyun Bin Boyu ve Kilosu kaçtır?

Hyun Bin 185cm’dir ve 73kg’dir.

Hyun Bin Burcu nedir?

Hyun Bin 25 Eylül 1982 tarihinde doğmuş terazi burcudur.

Hyun Bin Sevgilisi ve Özel Hayatı?

Hyun Bin’in adı Son Ye Jin ile birlikte anlıyor. Bir çok yerde inkar etmişler ama Kore de bir markette el ele görenler olmuş. İkili özel hayatları ile pek bilgi paylaşmıyor.

Hyun Bin Dizileri

Hyun bİn dizileri-Bodyguard
Hyun bİn dizileri-Bodyguard

Bodyguard: Hyu Bin’in 14 Eylül 2003 yılında yayınlanmış dizisidir. KBS2’de yayınlanmaya başlayan dizi 22 bölüm çekilmiştir. Dizide Hyu Bin, Lim Eun-Kyung, Han Go-Eun gibi önemli isimler yer almıştır. Sevilen dizileri arasındadır.

Friend, Our Legend: 2009 yılında yayınlanmıştır. 20 bölümden oluşmaktadır. Dizide bir arkadaş grubunun büyüdükçe farklı yön alan hayatları ve yollarının çelişkili bir biçimde kesişimi ve devamında yaşanan ilginç olaylar anlatılıyor.

Hyde, Jekyll Me
Hyde, Jekyll Me

Hyde, Jekyll Me: 2015 yılında yayınlanmıştır, Hyun Bin dizileri arasında en çok izlenenlerden biridir. Psikolojik, dram ve romantik türünde çekilmiş dizi 20 bölümden oluşmaktadır.  Dizi, çoklu kişilik bozukluğu olan bir Lunapark müdürü ile Lunapark’ın sirk bölümünde çalışan bir kadın arasındaki ilişkiyi konu alıyor.

Memories of The Alhambra
Memories of The Alhambra

Memories of The Alhambra: 2018-2019 sezonunda yayınlanmıştır, kısa sürede geniş izleyici kitlesine ulaşmıştır. Dizi, en iyi Hyun Bin dizileri arasında gösterilmiştir. Fantastik, dram, aksiyon ve romantik türünde çekilmiş olan dizi 16 bölümden oluşmaktadır. Dizi, Yoo Jin Woo adlı bir yazılım şirketi başkanının aldığı bir mail üzerine İspanya’nın Granada şehrine yeni bir oyun için gitmesi ile gelişen olaylar anlatılıyor. Başrolünü Park Shin ile paylaşmıştır.

Secret garden-1
Secret garden-1

Secret Garden: Hyu Bin dizileri arasında en tanınan dizisidir. 2010 yılında yayınlanmıştır, SBS kanalında yayınlanmıştır. Hyu Bin‘in başrolünde oynadığı bu dizi onun Dünya da tanınmasına yardımcı olmuştur. Hyun Bin, Kim Joo-Won karakterini canlandırmıştır. Dizi, dublör olan Gil Ra-Im ile üst düzey bir alışveriş merkezi CEO’su olan Kim Joo-Won arasındaki zengin erkek fakir kız hikayesinin aşkını anlatıyor.

Crash Landing on You
Crash Landing on You

Crash Landing on You: 2019 yılında yayınlanmıştır. Crash Landing on You özellikle konusuyla unutulmayacak diziler arasında yerini aldı. Dizi final bölümüyle Goblin’in aldığı büyük reyting oranını da geçerek en çok izlenen 2.dizi konuma geldi. Netflix platformunda en çok izlenen Kore dizisi olmuştur.

Crash Landing on You Konusu, bir Güney Koreli kadın ile bir Kuzey Koreli adamın arasındaki aşk hikâyesini konu almaktadır. Güney Kore’deki bir holdingin mirasçısı olan Yoon Se-Ri (Son Ye-Jin) yamaç paraşütü yaparken sert rüzgar nedeni ile Kuzey Kore’ye acil iniş yapmak zorunda kalır. Hyun Bin bu dizide ki rolüyle gönüllere taht kurmayı başarmıştır.

Hyun Bin Filmleri

2018 – Rampant

2018 – The Negotiation

2017 – Confidential Assignment

Come Rain Come Shine (2011)

Tears of Africa (2010)

Late Autumn (2010)

I’m Very Happy (2009)

A Millionaire’s First Love (2006)

Daddy Long Legs (2005)

Spin Kick (2004)

Shower (unreleased) (2002)

Hyun Bin Aldığı Ödüller

2011 47. Paeksang Sanat Ödülleri: Yılın Oyuncusu Ödülü (TV Dizisi) – Büyük Ödül (Secret Garden)

2010 SBS Drama Ödülleri: En Mükemmellik Ödülü, Özel Drama – Aktör (Secret Garden)

En İyi On Yıldız Ödülü (Secret Garden), Netizen Popülerlik Ödülü (Secret Garden)

Ha Ji Won (Secret Garden) ile En İyi Çift Ödülü

Romantik Öpücük Ödülü (Secret Garden)

2006 KBS Drama Ödülleri: Popülerlik Ödülü (The Snow Queen), Netizen Ödülü (The Snow Queen)

Sung Yu Ri (The Snow Queen) ile En İyi Çift Ödülü

2006 42. Paeksang Sanat Ödülleri: Popülerlik Ödülü (My Name is Kim Sam-Soon)

2005 MBC Drama Ödülleri: En Mükemmellik Ödülü – Oyuncu (My Name is Kim Sam-Soon)

Popülerlik Ödülü (My Name is Kim Sam-Soon)

Kim Sun Ah ile En İyi Çift Ödülü (My Name is Kim Sam-Soon)

2004 MBC Drama Ödülleri: En İyi Yeni Aktör Ödülü

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir