En İyi Kore Dizileri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kore Dizileri
  4. »
  5. Mr. Sunshine Oyuncuları-Konusu

Mr. Sunshine Oyuncuları-Konusu

Merve Merve -
1592 0
Mr. Sunshine-kapak

Mr. Sunshine, 24 bölümden oluşan, oldukça başarılı bir Kore dizisidir. Mr. Sunshine Konusu kısaca Kore’nin bağımsızlığını anlatmaktadır. Tarihi, Romantik, Dram türünde çekilmiş olan dizimizin senaristi Kore de oldukça hit olan senarist Kim Eun Sook’tur. Mr. Sunshine Oyuncuları arasında Lee Byung-Hun, Kim Tae-Ri gibi önemli isimler yer almaktadır.

Senaristimiz aynı zamanda The Heirs, Secret Garden, Descendants of the Sun ve Goblin‘in gibi ünlü dizilerinde senaristliğini yapmıştır. Dizinin diğer ismi Bay Sean Shine olan dizi APAN Star’ın 2018 ödüllerinde yılın en iyi dizisi seçilmiştir. Netflix‘te yayınlanmaktadır.

Mr. Sunshine-1
Mr. Sunshine-1

Mr. Sunshine Oyuncuları

Mr. Sunshine Oyuncuları arasında Lee Byung-Hun, Kim Tae-Ri, Yoo Yeon-Seok, Kim Min-Jung gibi ünlü oyuncular bulunmaktadır.

Mr. Sunshine Oyuncuları-1
Mr. Sunshine Oyuncuları-1

Kim Tae Ri: Go Ae Sin karakterini canlandırmaktadır. Go Ae Sin çok güzel, akıllı, cesur bir kadındır. Onun tek bir amacı vardır bu Joeson’ un bağımsızlığıdır. Go Ae Shin hiç beklemediği bir dönemde Eugene Choi’ye aşık olacaktır. Dizi de üç erkek bu kadına aşıktır.

Lee Byung Hun: Eugene Choi karakterini canlandırmaktadır. Köle bir anne babanın tek çocuğudur. Anne ve babası sahipleri tarafından öldürüyor kendisini bir şekilde kurtuluyor. Hayatının büyük bölümünü Amerika’da yaşamış ve Kore asıllı bir Amerikan askeri rolündedir.

ABD’nin 1871 tarihinde Joseon’daki seferi sırasında henüz küçük bir çocukken Amerikan askerleri tarafından kurtarılır ve Amerika’ya götürülür. Burada yeni bir kimliğe sahip olur. Yıllar sonra Kore’ye Joeson’ a Amerikalı bir asker olarak geri döner. Bir amacı da ailesinin intikamını almaktır. Burada karşısına Go Ae Shin çıkar ve ona aşık olur böylece imkansız aşk başlar.

Mr. Sunshine Oyuncuları-2
Mr. Sunshine Oyuncuları-2

Yoo Yeon Seok: Siyah ejder topluluğuna hizmet eden ve lideri olan Goo Dong-Mae karakterini canlandırmaktadır. Japonlara hizmet eden acımazsız bir samuraydır. Küçükken annesi e babası öldükten sonra Japonya ya kaçmıştır . Bir gün Joeson’ a bir samuray olarak döner. Küçükken ona yardım eden Go Ae Shin’e ümitsiz bir şekilde aşıktır. Aşkının ümitsiz olduğunu bile bile aşkının peşinden gitmeyi sürdürmüştür.

Byun Yo-Han: Kim Hee Sung Joeson’ un en zengin asilzadesinin çocuğudur. Go Ae Shin’nin nişanlısı rolündedir. Japonya da eğitim görmektedir. Çapkın birisidir nişanlısını bir kez bile görmemiştir.  Joeson’ a ailesinin ısrarlarıyla döndükten sonra nişanlısını görür ve bu kadar güzel ve iyi birini beklemiyordur ona aşık olur.

Kim Min Jung: Lee Yang Hwa karakterini canlandırmaktadır. Joeson’ da otel işleten zengin bir kadındır. Yang Hwa kocasını kaybetmiştir. O akıllı ve güçlü birisidir. Baş rollerimize çok yardımı dokunacaktır.

Mr. Sunshine Konusu

Mr. Sunshine Konusu şöyle; Kore henüz Japonya işgaline uğramamışken küçük bir çocuk olan Eugene Choi, Jaseon’a sefere gelen Amerikan askerleri tarafından savaşın içerisinden alınır. ABD’nin 1871 tarihinde Joseon’daki seferi sırasında, Joseonlu bir çocuk olan Eugene Choi Amerikan savaş gemisi tarafından kurtarıldıktan sonra Amerika’ya götürülür.

Mr. Sunshine Oyuncuları-3
Mr. Sunshine Oyuncuları-3

Yıllar sonra Eugene Choi, bir yetişkin olduğunda çocukken kaçırıldığı memleketi Jaseon’a bu sefer yeni bir kimlikle bir Amerikan askeri olarak geri döner. Yeniden Jaseon’a döndüğünde burada aristokrat aileden gelen, Ae-Shin isminde soylu bir kadına gönlünü kaptırır.

Mr. Sunshine Yorum

Parçalanmanın eşiğinde olan bir ülkenin horlanmış çocukların öyküsünü en derinden anlatıyor Mr. Sunshine, öyle güzel öyle duygusal anlatıyor ki, sanki o sahneleri kendiniz yaşıyorsunuz gibi geliyor. Harika bir şekilde dertsiz tasasız yaşayabilecekken bu gidişe dur diyebilme cesareti gösteren bir kadını izliyorsunuz dizide.

Dizinin en çarpıcı yanı bana göre ise iki adamın ne pahına olursa olsun sevdikleri kadın için neler yapabileceğini görmekti. Dizide ki aşkın ne denli büyük olduğunu biz izleyenler olarak en içimizde hissettik. İzlediğim en iyi dönem dizisi kesinlikle buydu.

Dizimiz adeta Korenin tarihinden bir kesit sunuyor bizlere. Henuz Japonlar tarafından işgal edilmemiş joseon topraklarında ki mücadele o kadar güzel anlatılmıştı ki dizi de ülkesini seven insanları görmek o erdemde olan insanları izlemek gerçekten inanılmazdı.

Oyuncuları, sahne dekorları, senaryosu ve müzikleri ile gerçek bir başyapıt olan Mr. sunshine 2018’in tartışmasız En iyi Kore dizisi diyebilirim. Her bölümü film tadında olan bu yapımı izlemeyerek çok şey kaçıracağınızdan emin olabilirsiniz. Dizinin ilk 5 bölümü biraz durağan olsa da heyecan gittikçe artan dizinin 24 bölümün nasıl geçtiğini anlayamadım. Kore dizi severlerin tarihi bir dizi bu dizi kesin ağırdır diye düşünerek izlemeden geçenler bir kez daha düşünsün ve bu diziyi izlesin.

Mr. Sunshine Oyuncuları-4
Mr. Sunshine Oyuncuları-4

Mr. Sunshine Fragman

Mr. Sunshine Fragmanı

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir