En İyi Kore Dizileri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kore Dizileri
  4. »
  5. I Hear Your Voice Konusu ve Oyuncuları

I Hear Your Voice Konusu ve Oyuncuları

Merve Merve -
356 0
I Hear Your Voice-1

2013 Kore dizilerinden olan fantastik, romantik ve komedi türünde çekilmiş bir dizidir. Dizinin yönetmeni Jo Soo Won ve senaristi ise Park Hye Ryun’dur. I Hear Your Voice Oyuncuları arasında Yoon Sang Hyun, Lee Bo Young, Lee Jong Suk gibi önemli isimler yer almaktadır.

Lee Jong Suk’un henüz yükselmekte olduğu yıllarda çekilen dizi Scool 2013’ten sonra başrol olarak oynadığı dizidir. Bu dizinin izlenme oranlarına katkısı büyük oldu.

I Hear Your Voice Oyuncuları

I Hear Your Voice oyuncuları-1
I Hear Your Voice oyuncuları-1

Yoon Sang Hyun: Başarılı bir avukat ve eski bir polis Cha Kwan Woo karakterini canlandırmaktadır. Para ya da şöhrette gözü olmayan Cha Gwan Woo’nun tek amacı güçsüz insanlara yardım etmektir. Kararsız biri görünse de aslında o sağduyulu ve oldukça zeki bir adamdır.

I Hear Your Voice oyuncuları-2
I Hear Your Voice oyuncuları-2

Lee Bo Young: Avukat olan fakat karakter olarak biraz küstah ve oldukça cesur olan Jang Hye Sung karakterini canlandırmaktadır. Yoksullukla büyümüş ve güçsüz olduğu için hayatı boyunca zorluklarla karşılaşmıştır o yüzden artık umursamaz birisi olmuştur. Ancak sonrasında Park Soo Ha, Cha Gwan Woo, Shin Sang Deok ile tanıştıktan sonra hayatı değişmeye başlamıştır.

I Hear Your Voice oyuncuları-3
I Hear Your Voice oyuncuları-3

Lee Jong Suk:  Park Soo Ha dizinin fantastik güçleri olan kahramanı Park Soo Ha karakterine can vermektedir. Bu karakterin gücü ise insanların düşüncelerini okuyabilmektir. Jang Hye Sung’un çocukken yaşadığı trajedi karakterinin şekillenmesinde büyük katkısı olmuştur. Jang Hye Sung ‘u korumayı kendine görev edinmiştir. Çünkü onu on yıl önce hayatını kurtaran kişi Jang Hye Sung’tur.

Bu nedenle, diğer insanların yanlışlarına katlanamaz ve çoğu zaman onların işlerine karışır hale gelir. Henüz 19 yaşında olmasına rağmen hayat onu erken olgunlaştırmıştır.

I Hear Your Voice-Lee Jong Suk
I Hear Your Voice-Lee Jong Suk

Lee Da Hee: Savcı olan Seo Do Yeon karakterini canlandırmaktadır. Çocukken, güvensizliği yüzünden Jang Hye Sung’a onu incittiği yalanını söyleyerek suçlamıştır. Ancak, Seo Do Yeon savcı olduktan sonra, yavaş yavaş kendisine güveni artar ve kendisini daha da geliştirmeye başlar.

I Hear Your Voice Konusu

I Hear Your Voice Dizisi Konusu; Dizi genelde avukatlık üzerine ilerleyen bir yapımdır. Avukatlık yapan Jang Hye Sung ile insanların düşüncelerini okuyabilen genç bir adam olan Park Soo Ha’nın hikayesini ele alıyor. Bu ikili çocukken aynı trajedinin ortasında kalmışlardır ve sonrasında yolları ayrılmıştır. Yıllar sonra bir olay yüzünden tekrar karşılaşırlar. Ve gelişen ve yaşanan olaylar anlatılmaktadır.

Dizinin ilk bölümlerinde Jang Hye Sung’ın hayatını izliyoruz. Daha sonra Park Soo Ha ile Jang Hye Sung’ın çocukluktan kalma geçmişlerini ve bu ikilinin arasında oluşan aşk hikayesi anlatılıyor.

Jang Hye Sung henüz lise öğrencisi iken bir kazaya şahit olur, sürücü ölmüştür ve yan koltukta oturan on yaşlarında ki küçük çocukta öldürülecekken ortaya çıkmış ve küçük çocuğu kurtarmıştır. Bu küçük çocuk Park Soo Ha’dır. Onu kurtardığı için Jang Hye Sung’a onu her zaman koruyacağına söz verir. İnsanların düşüncelerini okuyabilme yetisi sayesinde ona çok yardımcı olacaktır. Daha sonraları ikili arasında aşk başlar.

I Hear Your Voice Yorum

I Hear Your Voice yayınlandığı dönem reyting olarak oldukça başarılı olmuştur. İlk bölümde %7.8 reyting alsa da her bölüm izleyici sayısını arttırmayı başarmıştır. Son bölümüyle ise %26.2 ile en yüksek izleyici sayısına ulaşmıştır. Bu dizi için 2013 reyting rekortmeni diyebiliriz.

Yıl 2022 olmasına rağmen hala adından söz ettirebilen en iyi Kore dizilerinden biridir. Dizide romantik unsurlar fazla işlenmemiştir. Asıl hikayenin içine yedirilmiş bir aşkı izledik. Dizi de karakterlerin birbirlerinden aldıkları hayat dersleri harika işlenmişti, özellikle finalde Park Soo Ha’nın sözleriyle hepimiz neler kazandığını fark ediyoruz.

Dizimiz hem müzikleri ile hem de konunun akışı itibariyle hayranlık uyandıran bir diziydi. Dizimiz her bölümünde adeta insanlık dersi veriyor. Yıllar sonra tekrar izlemek istediğim bir dizi. İzlediğim en kaliteli kdramalarından bir tanesi kesinlikle izlenmesi gereken bir dizi, herkese tavsiye ederim.

Kore dizi önerisi: Mr. Sunshine dizi hakkında daha fazla bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

I Hear Your Voice Fragman

I Hear Your Voice Fragmanı
Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir