En İyi Kore Dizileri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kore Dizileri
  4. »
  5. Guardian: The Lonely and Great God

Guardian: The Lonely and Great God

Merve Merve -
2360 2
goblin kapak

2016 ve 2017 yıllarında yayınlanan Goblin ya da diğer adıyla “Guardian The Lonely and Great God” bugüne kadar çekilen en tuhaf Güney Kore yapımlarından biri. Fantastik yapımları sevenler Guardian The Lonely and Great God Konusun bayılacaklardır. Goblin, 2017’nin en popüler Kore dizileri arasındadır. Gong Yoo,Lee Dong-wook, Kim Go-eun başrollerinde bulunmaktadır. Netflix‘te yer almaktadır.

Son yılların en iyi Kore dizilerinden biri ve ne kadar zaman geçerse geçsin asla unutulmayacak bir dizi. Goblin Kore dizileri arasında Türkler arasında en çok izlenilen, en çok tavsiye edilen diziler arasındadır.

Guardian The Lonely and Great God Konusu
Guardian The Lonely and Great God Konusu

Goblin Ne Demek?

Goblin Ne Demek? sorusu internette sıkça araştırılmaktadır. Goblin: kötü ruhlu, huysuz, zararlı, tuhaf-çirkin vücutlu, cin ahalisinden bir hayalet türüdür, boyu bir cüceninki ile aynı ya da bir insanın ki kadar değişik uzunluklarda olabilir. Yer aldıkları hikayeye ve kültüre göre, goblinlere değişik yetenekler ve şekiller tanımlanır.

Guardian The Lonely and Great God Oyuncuları

Guardian The Lonely and Great God Oyuncuları sayesinde dizinin popülarite iki kat artmıştır.

Gong Yoo: Kore de eski masallarda geçen mitolojik varlık olan Kim Shin karakterini canlandırmaktadır.

Kim Go-Eun: Lise öğrencisi olan Ji Eun-Tak karakterini canlandırmaktadır. Eun Tak hayaletlerle konuşabilme gücü var ve hayaletler ona sürekli goblinin gelini olduğundan bahsediyor. Annesi o daha küçükken ölmüş teyzesi tarafından büyütülmüştür, teyzesi kötü bir kadındır ona hayatı zindan ediyor.

Lee Dong-Wook: Ölüm meleği olan Wang Yeo karakterini canlandırmaktadır. Bir gün Kim Shin ile aynı evi kullanmak zorunda kalır. Başlangıçta çok anlaşamasalar da sonradan iyi bir arkadaş ve dost olurlar.

goblin-2
goblin-2

Yoo In-na: Bir tavuk restoranı sahibi olan Kim Sun karakterini canlandırmaktadır. Daha sonradan adını Sunny olarak değiştirir. Wang Yeo ile tanıştıktan sonra bütün hayatı değişir.

Yook Sung-Jae: Büyük bir şirketin varisi Yoo Duk-Hwa karakterini canlandırmaktadır. Onun ailesi bir gobline hizmet eden 13. nesildir. Amcası olan Kim Shin sayesinde farklı bir hayat yaşamaya başlar.

goblin-3
goblin-3

Guardian The Lonely and Great God Konusu

Guardian The Lonely and Great God Konusu: Goblin ya da diğer adıyla “Guardian The Lonely and Great God” bir ölümsüzün ölmeye çalışmasını anlatmaktadır. Bir goblin olan Kim Shin ölümsüz hayatını sonlandırmak için insan bir geline ihtiyacı vardır. Bir gün, amnezyadan (hafıza kaybı) muzdarip olan bir ölüm meleği (Lee Dong-Wook) ile tanışır ve birlikte yaşamaya başlar. Onlar birlikte ölmüş insanları bu dünyayı terk ederken uğurlarlar.

Dizimiz bizi 900 yıl öncesine götürüyor. Kim Shin’i aslında yüzyıllar önce çok büyük bir komutan olarak görüyoruz. Kim Shin büyük başarılara imza atıyor ve bu durum bir süre sonra kral ve adamlarını rahatsız etmeye başlıyor.

Kim Shin vatanına ve kralığa çok sağdık biri olmasına rağmen vatan hainliği ile suçlanıp infaz ediliyor. Bu Kim Shin için bir son olmuyor hatta her şeyin başlangıcı oluyor. Tanrının yarattığı canları alması sebebiyle cezalandırılıyor ve bir gobline dönüşüyor ve ölümsüz yaşamı başlıyor.

Onun infaz edilişi kalbine kendi kılıcı saplanmasıyla oluyor ve 900 yıl boyunca bu kılıcı taşımak zorunda kalıyor. Bundan tek bir şekilde kurtulabilir o da insan olan gelinini bulması sonucu olacaktır.

Goblinimiz bir gün gelini olan Ji Eun-Tak ile karşılaşıyor ve dizimizin asıl konusu bu şekilde başlıyor. Ji Eun Tak’ın annesi o daha çocukken ölüyor. Eun Tak hayaletlerle konuşabilme gücü var ve hayaletler ona sürekli goblinin gelini olduğundan bahsediyor. Ji Eun Tak ise bu kimliği tamamen kabul etmiş durumdadır. Yani sizin anlayacağınız aslında goblin gelinini beklerken gelin de goblini bekliyor.

Eun Tak ile Kim Shin ’in arasında özel bir bağ var. Aralarındaki özel bağ Eun Tak ne zaman bir ateşe üflese goblin anında yanında beliriyor. Dizimizin ikinci bir çifti var tabi, ölüm meleği ve Sunny arasındaki bağ ve mükemmel uyum sayesinde dizinin güzelliği artıyor. Kim Shin ile Eun Tak’ın aşkını izlemek kadar onların aşkını izlemekte diziye keyif katıyor.

goblin-4
goblin-4

Guardian The Lonely and Great God Yorum

Goblin Kore dizisinin eşsiz senaryosuna ek olarak, diziyi bu kadar ilgi çekici hale getirmede tüm oyuncuların rolleri vardı her biri daha iyi oyuncu olan karakterler bir aradaydı. Dizi de iki farklı çiftin aşklarını izledik bütün imkansızlıklara rağmen birbirlerini istemelerine şahit olduk. Diziyi izletmek en ufak bir çekinceniz varsa o bütün çekinmeleri bir kenara bırakıp diziyi izlemelisiniz.

Kore dizisi önerisi: All Of Us Are Dead

Lee Dong-Wook ile Yo In-na ikinci çiftimizin sevilmesi üzerine ikisinin başrollerinde olduğu bir dizi çekildi o dizi hakkında sitemizden detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz: Touch Your Heart

Guardian The Lonely and Great God Fragmanı

Guardian The Lonely and Great God Fragman

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir