En İyi Kore Dizileri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kore Dizileri
  4. »
  5. Crash Landing On You Konusu ve Yorumu

Crash Landing On You Konusu ve Yorumu

Merve Merve -
953 0
Crash landing on You

En iyi Kore dizileri sitemde şimdi de en çok sevdiğim Crash Landing On you dizisinden bahsedeceğim. 2019 yılında SBS kanalında yayınlanmış 16 bölümlük bir Güney Kore dizisidir. Crash Landing on You Netflix dizilerinden birisi. Ünlü Secret Garden dizisinden tanıdığımız Hyun Bin ile güzel yetenekli Son Ye Jin’in başrollerimiz, uyumluları konusunda bence harikalardı. İkilinin kimyası oldukça tutmuştu.

Crash_Landing_On_You_son-1
Crash_Landing_On_You_son-1

Crash Landing On You Başarısı

Crash Landing on You özellikle konusuyla unutulmayacak diziler arasında yerini aldı. Dizi final bölümüyle Goblin’in aldığı büyük reyting oranını da geçerek en çok izlenen 2.dizi konuma geldi.

Hyun Bin donuk katı görünümü yüzbaşı Jung-Hyeok rolüne çok yakışmış. Son zamanların en beğendiğim dizi Crash Landing On You oldu. Kesinlikle En iyi Kore dizilerinin en üstlerinde yer almayı hak eden bir dizi olmuş. Senarist Park Ji Eun, The Legend of the Blue Sea dizisiyle ile de gönüllerle taht kurmuştu bu diziyle de başarısına başarı eklemiş oldu.

Crash Landing On You oyuncuları

Son Ye Jin Güney Kore’de büyük bir holdingin varisi zengin bir kadındır. Aynı zamanda kendi kurduğu çok başarılı olduğu moda şirketi vardır. Bu moda şirketinin hazırladığı sporcu kıyafetlerinin tanıtımını yapmak üzere yamaç paraşütü yapar. Bu esnada büyük bir hortum başlar ve paraşütle Kuzey Kore topraklarına iniş yapmak zorunda kalır.

O sırada sınırda görev yapan yüzbaşı, kadını bulur. Dört askeriyle birlikte bu gökten düsen kişiyi ülkesine göndermek için her yolu dener. Hyun Bin onu Kuzey Kore Güvenlik departmanına teslim ederse başına geleceklerden korkar ve onu saklamak ve korumak üzere elinden geleni yapar. Evet işte olaylar tam olarak böyle başlıyor.

Hyun-Bin sen hiç mi yaşlanmazsın dizi çekildiğinde 37 yaşına girmiş oyuncu hala inanılmaz karizmatik. Dizinin başlangıcından sonuna kadar soğukkanlılığı koruyabilmesi mükemmeldi. Başrol kadınımız Se-ri( Son Ye Jin)başlangıçta Kuzey Kore’ye düştüğüne çok üzülmüş bir an önce ülkesine dönmeyi istemiştir fakat günler geçtikçe yüzbaşı Jung-Hyeok’a karşı bir şeyler hissetmeye başlamasıyla birlikte dönemediğine çokta takılmamaya başlıyor.

Kuzey Kore yaşantısının zorluğunu diziyi izlerken iliklerinize kadar hissediyorsunuz. Özellikle savaştan sonra ikiye ayrılan ülkenin insanlarının dramı oldukça etkileyici. Ne yazık ki tüm dünyaya kapalı olan ve nasıl bir hayatları olduğuna dair çok fazla bilgi bulunmayan gizemli ülke Kuzey Kore ve demokratik sistemle yönetilen Güney Kore insanlarının yaşamlarını içeren bu diziyi oldukça seveceksiniz.

crash-landing-on-you-guney-kore
crash-landing-on-you-guney-kore

Dizinin bir kısmı Kuzey Kore bir kısmı Güney Kore de geçmektedir. Ben en çok Kuzey Kore de geçen kısımları sevdim. Kuzey Kore de geçen kısımlarda gerek köyün teyzeleri olsun gerekse askerler olsun diziye o kadar renk kattı ki, daha önce yan karakterleri bu kadar sevdiğimi hiç hatırlamıyorum.

Askerler çok güzel seçilmişlerde başrol kadınımıza Kuzey Kore yaşamında çok yardımcı oldular onlar sayesinde fazlaca gülebildik, aşırı samimilerdi aşırı bizdenlerdi, sıkmadan bunaltmadan oynadıkları her sahneyi güzelce izlettiler. Arada kahkahalara boğup arada hüzünlendirdiler.

crash-landing-on-you-kuzey-kore-askerleri
crash-landing-on-you-kuzey-kore-askerleri

Ayrıca dizide en sevdiğim sahnelerden biride bu askerlerin Kuzey Kore’den Güney Kore’ye ilk geldikleri anda ki surat ifadeleriydi. Kuzey Kore’den sonra cennete düştüler adeta, Güney Kore’de ki yaşadıkları ilkler çok güzeldi bizi kahkahalara boğarak yaşadılar. Kuzeyde ki kasvetli bir ortam yoktu. Güney Kore bölümleri daha eğlenceliydi.

Kore dizilerinde baş gösteren 2.erkek ve 2.kadın bu dizide de vardı. 2 yan oyuncunun da başrollerimizle yakından ilgileri vardı. Kadın olandan çoğu zaman nefret ettim ama 2.adamımıza aşık olduktan sonra onu da sevmeye başladım. Dizide ki dört askerinde diziye büyük katkıları olduklarını söyleyebilirim onlar olmazsa olmazlardı.

Kuzey Kore’de aşk

Kore dizilerinde aşk gerçekten çok güzel işleniyor. Crash Landing on You dizimizde aşk işte böyle bir şey dedirtiyor insana. Yapılan fedakarlıklar birbirlerine ne kadar aşık olduklarının kanıtlarıydı. Ri Jeong Hyeok’un Yoon Se Ri’nin hayatını kurtarması, Se Ri’nin de onun hayatını kurtarması, Se Ri’nin Jeong Hyeok’a domates fidanı alması, onun da Se Ri’ye saksıda çiçek alması, Se Ri’nin kitaplıktaki kitaplarla seni seviyorum Ri Jeong Hyeok yazması ve onun da aynısını Se Ri’nin kitaplarıyla yapması mükemmel detaylardı.

crash-landing-on-you-kuzey-kore-askerleri
crash-landing-on-you-kuzey-kore-askerleri

Diziyi genel olarak sevdim, karakterleri ve senaryosu başarılıydı. Romantik dizilerin geneline nazaran hızlı bir aşk yükselişi değildi. Güzel bir aşık olma süreci izledik. Konu itibariyle de k-dramaların genelinden farklılıklara sahipti Her zaman şunu söylerim güzel seven adam başkadır. Neden izleyin? Romantik dizi seviyorsanız tavsiye ederim. İnsanın içini ısıtan bir diziydi.

Hyun Bin ve Son Ye Jin hayranıysanız zaten çoktan izlemişsinizdir. Dizi de küçük ayrıntılar güzel duygular bırakmayı başarabildi. Dizide hikayeler çok güzel açılıp sonuca da güzel bağlanmıştı. Finalde sizi bekleyen sürprizler olacak beni şaşırtan duygulandıran sahneler.. Kore dizilerinde aşk gerçekten çok güzel işleniyor. Crash Landing on You dizimizde aşk işte böyle bir şey dedirtiyor insana. Yapılan fedakarlıklar birbirlerine ne kadar aşık olduklarının kanıtlarıydı.

Ri Jeong Hyeok’un Yoon Se Ri’nin hayatını kurtarması, Se Ri’nin de onun hayatını kurtarması, Se Ri’nin Jeong Hyeok’a domates fidanı alması, onun da Se Ri’ye saksıda çiçek alması, Se Ri’nin kitaplıktaki kitaplarla seni seviyorum Ri Jeong Hyeok yazması ve onun da aynısını Se Ri’nin kitaplarıyla yapması mükemmel detaylardı.

Crash Landing on You Yorum

Diziyi genel olarak sevdim, karakterleri ve senaryosu başarılıydı. Romantik dizilerin geneline nazaran hızlı bir aşk yükselişi değildi. Güzel bir aşık olma süreci izledik. Konu itibariyle de k-dramaların genelinden farklılıklara sahipti Her zaman şunu söylerim güzel seven adam başkadır. Neden izleyin? Romantik dizi seviyorsanız tavsiye ederim. İnsanın içini ısıtan bir diziydi. Hyun Bin ve Son Ye Jin hayranıysanız zaten çoktan izlemişsinizdir. Dizi de küçük ayrıntılar güzel duygular bırakmayı başarabildi. Dizide hikayeler çok güzel açılıp sonuca da güzel bağlanmıştı.

Finalde sizi bekleyen sürprizler olacak beni şaşırtan duygulandıran sahneler.. özellikle konusuyla unutulmayacak diziler arasında yerini aldı Crash Landing on You. Sizde dizi hakkında ki yorumlarınızı yazabilirsiniz.. Kore dizilerinde aşk gerçekten çok güzel işleniyor. Crash Landing on You dizimizde aşk işte böyle bir şey dedirtiyor insana. Yapılan fedakarlıklar birbirlerine ne kadar aşık olduklarının kanıtlarıydı.

Ri Jeong Hyeok’un Yoon Se Ri’nin hayatını kurtarması, Se Ri’nin de onun hayatını kurtarması, Se Ri’nin Jeong Hyeok’a domates fidanı alması, onun da Se Ri’ye saksıda çiçek alması, Se Ri’nin kitaplıktaki kitaplarla seni seviyorum Ri Jeong Hyeok yazması ve onun da aynısını Se Ri’nin kitaplarıyla yapması mükemmel detaylardı. Diziyi genel olarak sevdim, karakterleri ve senaryosu başarılıydı. Romantik dizilerin geneline nazaran hızlı bir aşk yükselişi değildi.

Güzel bir aşık olma süreci izledik. Konu itibariyle de k-dramaların genelinden farklılıklara sahipti Her zaman şunu söylerim güzel seven adam başkadır. Neden izleyin? Romantik dizi seviyorsanız tavsiye ederim. İnsanın içini ısıtan bir diziydi. Hyun Bin ve Son Ye Jin hayranıysanız zaten çoktan izlemişsinizdir. Dizi de küçük ayrıntılar güzel duygular bırakmayı başarabildi.

Dizide hikayeler çok güzel açılıp sonuca da güzel bağlanmıştı. Finalde sizi bekleyen sürprizler olacak beni şaşırtan duygulandıran sahneler..  Crash Landing on You özellikle konusuyla unutulmayacak diziler arasında yerini aldı. Sizde dizi hakkında ki yorumlarınızı yazabilirsiniz..

Crash Landing on You Fragmanı
Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir