En İyi Kore Dizileri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kore Dizileri
  4. »
  5. Coffe Prince konusu

Coffe Prince konusu

Merve Merve -
411 0

Tam adı 1 St Shop Of Caffe Prince olan, kısaltılmış haliyle Coffee Prince olarak bilinen Kore dizisi. 2007′ de MBC kanalında 17 bölüm olarak yayınlanmış bir Güney Kore dizisidir. Coffee Prince konusu biraz kore dizi klişelerinden olan ‘erkek kılığına girmiş kadın temalı’ dizimiz işleniş bakımından çok başarılı. Yoon Eun-hyeGong YooLee Sun-kyun ve Chae Jung-an‘ın başrollerinde bu ünlü isimlerin yer aldığı, yayınlandığı dönemde büyük reytingler almayı başarmıştır. Bir çok ödüle layık görülmüştür.

Esas çiftimiz Yoon Eun-hye ve Gong Yoo bu diziden sonra büyük çıkışlar yakalayabilmişlerdir. Dizi 14 yıl önce yayınlanmış olmasına rağmen hala en iyi Kore dizi listelerinin en üst sıralarında.

Coffee Prince konusu

Eun Chan(Yoon Eun-hye) babası öldükten sonra ailenin geçim derdini üzerine almış, eğitimini yarı da bırakmak zorunda kalmıştır. Genç yaşta geçim sıkıntılarıyla boğuşan, part-time işlerde koşturan genç bir kadındır. Tavırları ve dış görünüşü yüzünden insanlar genelde onu erkek sanırlar. Bütün yaşamış olduğu sıkıntılara rağmen asla dürüstlüğünden ödün vermez, çevresi tarafından sevilir onlara enerji verir. Bir gün kapkaç olayına yardım ettiği sırada Han Kyul(Gong You) ile tanışır. Han Kyul da diğer insanlar gibi onu erkek zanneder. Coffee Prince konusu izleyenlerin oldukça ilgisini çekmektedir.

Coffee Prince Oyuncuları

Han Kyul zengin bir aileden gelmektedir hiç bir zorluk çekmeden büyümüştür. Çok yakışıklı, ayrıca çapkın erkeğimiz ailesinin onunla görücü usulü kızlarla tanıştırmak istemesinden bıkmış bu durumdan kurtulmak için aklına bir yol gelmiştir. Eun Chan’ı kendisinin “gay erkek arkadaşı” olması için ısrar eder bunun için para ödeyeceğini söyler. Eun Chan paraya ihtiyacı olduğu için bu teklifi kabul eder. İstemediği kızlarla görüşmek zorunda kalmayacaktır. Büyük annesinin ısrarı sebebiyle New York’tan Seul’a dönen Han Kyul tekrar Amerika’ya dönmek istiyordur. Büyük annesi onun artık kendi ayaklarının üzerinde durmasını istediği için, ona bir görev verir. Ancak bu görevi tamamlarsa Amerika’ya dönebileceğini söyler. Kötü bir mahallede artık iş yapamayan acilen toparlanmaya ihtiyacı olan bir kahve dükkanının 3 ay içinde belirli gelir düzeyine getirmesini ister.

Başlangıçta buna sıcak bakmayan Han Kyul, Eun Chan’ın ısrarı üzerine bu işi yapmayı kabul eder. Eun Chan o sıralar işsiz kaldığı için bunu istemektedir. Bu sayede o kahve dükkanında çalışıp para kazanabilecektir. Han Kyul’un bu işi kabul etmesinde önemli etkenlerden bir tanesi de yıllardır kuzeninin sevgilisi Han Yoo Joo(Chae Jung-an)’ya yakın olmak istemesidir.

1st Shop of Coffee Prince ismini verdiği bu kahve dükkanını açar. Eun Chan, için zorlu bir süreç başlar, bu kahve dükkanında yalnızca erkeklerin çalışabileceğini öğrenince Han Kyul’a aslında kadın olduğunu bir süre daha söylememeye karar verir ve işe başlar.

coffee-prince-oyuncuları
coffee-prince-oyuncuları

Tam olarak bu süreçten sonra ortaya karışık ilişkiler karşımıza çıkmaya başlıyor. Han Kyul’un kuzeni Choi Han Sung ile Han Yoo Joo yıllardır birlikte olmalarına rağmen Han Yoo Joo başka bir adam için onu terk edip Amerika’ya gitmiştir. Han Kyul’un Kore’ye dönmesiyle Han Yoo Joo’nun Kore’ye dönme zamanı neredeyse aynı zamana denk gelmiştir. Han Yoo Joo bir yolunu bulup Choi Han Sung’a kendisini affettirmek istemektedir. Choi Han Sung ile Eun Chan’ın süt dağıtma işi sırasında tanışmışlar ve Eun Chan bu adamdan hoşlanmaya başlamıştır.

Eun Chan kahve dükkanında çalışmaya devam ederken patron Han Kyul ile aralarında bir kimya oluşmaya başlamış ve birdenbire Han Kyul dan hoşlanmaya başlamışken bulur. Han Kyul onu hala erkek sanmasına rağmen onda da bir şeyler başlar. Han Kyul’un kendi kendini sorguladığı anlar çok eğlenceliydi.

Hikaye sıradan klişe romantik Kore dizilerine benzese de senaristin güzel dokunuşlarıyla bambaşka kendisini izlettiren, tavsiye ettiren bir dizi olmuş. Kore dizilerinde zengin erkek-fakir kız konusu bu dizimizde de yer almaktadır. Bu konuyu sevenlerin, Coffee Prince’yi sevmemesi mümkün değil. Başrol oyuncularımızdan Gong Yoo, Kore dizilerinin en ünlülerinden biri olan Goblin dizisinde de başrol oynamış adından sürekli övgülerle bahsettiren bir aktör haline gelmiştir.

coffee-prince-2
coffee-prince-2

Coffee Prince Yorumu

Bu diziyi sevenlere benzer bir dizi olan My Lovely Sam Soon dizisini önerebilirim. Coffee Prince konusu gidişatı tahmin edildiği gibi ilerlese de bunu sunuş biçimleri çok eğlenceli ve samimiydi. Konu genel anlamda basit, en net şekilde ‘aşk’ üzerinden ilerleyen bir senaryo. Kadın-erkek ilişkilerinin farklı bir boyutta ele alınmasıyla iş hem farklılaşmış, hem katmanlaşmış. Senaryonun genele dağılan başarısı, oyuncuların gerçekçi performansları ile de birleşince takdiri hak eden bir yapım çıkmış ortaya.

Lee Min Ho dizilerinden en sevilen The Legend of the Blue Sea konusu adlı yazımı okuyabilirsiniz.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir