En İyi Kore Dizileri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kore Dizileri
  4. »
  5. Memories of the Alhambra Oyuncuları

Memories of the Alhambra Oyuncuları

Merve Merve -
618 0

Memories Of The Alhambra dizisi suç, bilimkurgu ve fantastik türündeki bir Güney Kore dizisidir. Memories of the Alhambra Oyuncuları; Hyun Bin, Park Shin-Hye, Park Hoon veHyung-Seok, Chanyeol başrollerinde yer almaktadır.

Memories Of The Alhambra dizisi 1 sezon, 16 bölümden oluşmaktadır. Özgün senaryosu ile dikkatleri üzerine çekebilmiştir. Son zamanlarda çıkan k-dramalardan en etkileyici ve senaryosu en farklı olan bir Netflix yapımı dizi.

Hyun-Bin
Hyun-Bin

Memories of the Alhambra oyuncuları ve konusu

Memories Of The Alhambra konusu gerçekten çok orijinal ve sürükleyici, Güney Kore’deki bir yatırım şirketinin, Ceo’su( Yoo Jin Woo) tanımadığı birinden telefon almasıyla beraber İspanya’nın Granada şehrine gitmesiyle başlıyor. İspanya’da, eski bir pansiyon işleten kadınla(Jung Hee Joo) tanıştıktan sonra kendilerini tuhaf bir durumun içinde bulurlar.

Oyun geliştirme konusunda büyük yetenekleri olan Yoo Jin Woo tanımadığı kişiden gelen telefonda akılları gerçeklik konusunda karıştıracak bir oyun formülünü vereceğini söylemesiyle kendisini Granada da bulur. Yoo Jin Woo iki kez evlenmiş ve iki eşinden de boşanmıştır.

İlk eşi onu en yakın arkadaşıyla aldatmıştır. Daha önceden birlikte çalışan bu ikili artık rakip şirketlerde çalışmaktadır. Eski yakın arkadaşının da oyuna talip olması oyunun peşine düşmesi için yeterli gerekçe oluyor. Yazılımcı genç buluşmaları için ablasının işlettiği Hostal Bonita’ya gelmesini söylüyor.

Yeni bir arttırılmış gerçekçilik oyunun gizemli yaratıcısı rolünde olan Jung Se Joo, uygulamasını Yoo Jin Woo’ya satmak istiyor . Arttırılmış gerçeklik oyunları gerçek görüntü üzerine gerçek zamanlı animasyonlar, üç boyutlu nesneler eklemeye ve gerçek bir dünya görüntüsü sunmaya yarar.

Hyun-Bin-Park-Shin
Hyun-Bin-Park-Shin

Park Shin Hye ünlü bir gitarist olmak için İspanya’ya gider. Ancak işler umduğu gibi gitmez. Ebeveynleri ölür, beş parasız ortada kalır. Bu sebeple Granada şehrinde eski bir pansiyon işletmeye başlar. Jin-woo’nun kaldığı köhne pansiyonun sahibi Jung Hee-joo’yu oynuyor. İkili ilk başta çatışır, ancak Jin-woo, onun kayıp oyun geliştiricisinin ablası olduğunu anladığında işler değişiyor.

Bu arada oyun yaratıcısı da ortadan kaybolduğu için , Jin Woo level atlayarak onu bulmak için güçlü olmaya çalışır. Yarattığı bir sanal gerçeklik oyunu ve Yoo Jin Woo’nun ürettiği akıllı lensler sayesinde bir anda kendinizi büyülü bir evrenin içinde buluyorsunuz.

Yoo Jin Woo oyunun içindeyken, bir çok olağan dışı şey ile savaşmak zorunda kalıyor. Düşünsenize etrafınızdaki her şey olağan seyrinde ama siz bir anda elinizde kılıç, düşmanların peşinden koşuyorsunuz. Oyunun yaratıcısının sanal gerçeklikte ki oluşturduğu karakterlerden bir tanesi de Emma bunu Park Shin canlandırıyor.

Memories of the Alhambra
Memories of the Alhambra

Oyundaki bir hata yüzünden Yoo Jin Woo hem oyundan hem de Jung Hee Joo’nun hayatından çıkamaz. Hatanın sebebi Marco’nun Master ile yaptığı kavgada gerçek silah kullanması ve bu olayı Emma’nın görmesi, dizinin tamamı bir oyun etrafında şekilleniyor. Bu oyun böyle lens takıp sanki oyun dünyasının içindeymişsin gibi, gerçekmişçesine oynanabilen VR bir oyun. Yalnız oyundaki bir hatadan dolayı Yoo Jin Joo oyundan çıkamıyor, kapatsa da lensleri çıkarsa bile oyunda kalmaya devam ediyor.

Memories of the Alhambra Yorum

Memories Of The Alhambra aksiyonu, gizemi bitmek bilmeyen bir diziydi. Konusunun dinamikliği sayesinde hiç sıkılmadan bitirebileceğiniz bir dizi. Hyun Bin izlemeyi seven biri olarak her bölümde bu dizinin sonu ne olacak diye diye izledim. Dizi görsellik bakımından da zengin özellikle ispanya da olan bölümler ve dövüş sahneleri harikaydı gerçekten.

Memories Of The Alhambra konusu değişik, abartılı bir romantizm yok. Sanal gerçeklik üzerinden öyle güzel bir konu anlatıyor ki dizi hemen diğer bölümü izlemek istiyorsunuz. sürükleyiciliğine puan vermek gerekirse on üzerinden on verebilirim. Yani düşündüğünüz teoriler ürettiğiniz bir dizi olacağından eminim. Bütün bunların üstüne o güzelim ispanya sokaklarında defalarca tur atıyorsunuz dizi sayesinde. İzlediğim en iyi kore dizilerinden biriydi diyebilirim.

Memories of the Alhambra Oyuncuları ve konusu bakımından unutulmayacak en iyi Kore dizileri arasına girebilmeyi başarmıştır.

Final bölümünü pek çok kişi beğenmemiş ama final kötü değildi, eksikti ama çoğu kore dizisindeki gibi seyirciye bırakılmıştı. Böyle heyecanlı ve ilginç dizide bu son sönük kaldı sadece, iki arada bir derede yaşanan o minik aşk için oh tamam kavuştular diyemedik. Evet tabi ki mantık hataları vardı ama yine de dizi şahane. İzlediğim en iyi Kore dizi listemin kesinlikle ilk onuna girer.

Hyun Bin severler daha önce eklediğim Crash Landing On You Konusu ve Yorumu yazımı ve Secret Garden Konusu yazılarıma göz atabilirsiniz.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir