En İyi Kore Dizileri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kore Dizileri
  4. »
  5. Lovestruck in the City

Lovestruck in the City

Merve Merve -
548 0
lovestruck in the city kapak

Lovestruck in the City, 2020 yapımı bir Güney Kore dizisidir. Toplam 17 bölümden oluşmaktadır, dizinin bölümleri 30’ar dakikadan oluşuyor. Lovestruck in the City Oyuncuları arasında Ji Chang-Wook, Kim Ji-Won, Kim Min-Suk, Han Ji-Eun ve So Ju-Yeon gibi önemli isimler yer alıyor. Şehir hayatının telaşı içerisinde hayatta kalmak için mücadele eden gençlerin flört hikayeleri anlatılıyor. Netflix‘te kısa süre çıkış yapmayı başardı.

Lovestruck in the City Oyuncuları
Lovestruck in the City Oyuncuları

Lovestruck in the City Oyuncuları

Lovestruck in the City Oyuncuları hakkında kısaca bilgi edinelim.

Ji Chang-Wook: Bir mimar olan Park Chae-Won, Tutkulu ve dürüst bir kişiliğe sahiptir. Şehrin gürültüsünden uzaklaşmak tatil yapmak istemiştir. Bu tatilde güzel bir kadın ile tanışmış onunlla çok güzel vakitler geçirmiştir. Bu yaz aşkı kalbini çalıp ortadan kaybolduktan sonra bir daha onu asla unutamamıştır.

Kim Ji-Won: Lee Eun-Oh kalbi kırılmış güzel bir kadındır. Serbest bir pazarlamacı olarak çalışmaktadır. Çıktığı bir seyahat sırasında, kimsenin onun tanımadığı bir yerde, kendine sahte bir kimlik edinmeye karar verir. Kendini herkese özgür ruhlu kafasını estiğini yapan biri olarak tanıtmıştır ama aslında bu tanıttığı kişinin tam zıttı bir karaktere sahiptir. Bu şekilde takıldığı sırada Yoon Sun-Ah ismini kullanmıştır. Bu seyahatte Park Chae-Won’la tanışır ve ona aşık olur. 

Lovestruck in the City
Lovestruck in the City

Kim Min Suk: Dizide bir mimar olan Choi Kyung-Joon karakterini canlandırmaktadır. Güzel giden bir ilişkisi vardır. Ama sevgilisi konusunda söylediği yalan ilişkisini zora sokmuştur. Çok naif güzel kalpli bir insandır. Söz konusu sevgilisi olunca akan sular durur onu çok seviyor ve değer veriyordur.

So Joo-Yeon: Dizide Suh Rin-i karakterini canlandırmaktadır. Choi Kyung-Joon’un sevgilisidir, tuhaf bir kızdır part-time işlerde çalışmaktadır.

Han Ji-Eun: Dizide Kang Gun’un (Ryoo Kyung-Soo) eski kız arkadaşı olan Oh Sun-Young karakterini canlandırmaktadır.

Lovestruck in the City Konusu

Lovestruck in the City-1
Lovestruck in the City-1

Lovestruck in the City Konusu şehir hayatının telaşı içerisinde hayatta kalmak için mücadele eden gençlerin flört hikayeleri anlatmaktadır. Farklı çiftlerin aşk hayatlarının bir süre sonra nasıl değiştiği üzerine odaklanıyor. Lovestruck in the City dizide ki tüm karakterlerin yaşamlarını anlatırken, izleyici aslında ana hikayenin Park Chae-Won ve Lee Eun-Oh etrafında döndüğünü anlayabiliyor.

Park Chae-Won ve Lee Eun-Oh çıktıkları tatilde birbirlerine aşık oluyor. Birlikte çok eğlendiler ve Park Chae-Won’un karavanında güzel dakikalar geçirdiler. Park Chae-Won o tatilde tanıdığı kadının gerçek olduğunu sandı fakat o kadın hakkında bildiği her şey yalandı.

Lee Eun-Oh bütün bu olanlardan sonra ortadan kaybolur. Park Chae-Won onu ve yaşadıklarını unutamaz. Başlangıçta bu çiftimizin konusunda uzun uzadıya yer verse de daha sonra diğer çiftler arasında geçen olayları da anlatmaya başlar.

Diziyi keyifli hale getiren de her bir karakterin ilişkileri ve aşk hakkında kendi hiyakelerinin anlatılmasıydı. Daha sonra karakterlerin birbiriyle bağlantılı olması sorunları birlikte çözmeye başlamaları dizinin ilerleyişi konusuna katkı sağladı.

Park Chae-Won ve Lee Eun-Oh çiftinin tekrar karşılaşma hikayesi hakkında spoiler vermek istemiyorum. Bu güzel hikayeyi merak ediyorsanız, diziyi mutlaka izlemelisiniz.

Lovestruck in the City Yorum

Bazı yerlerde karakterlerle yapılan röportajların olduğu bir çekim tekniği kullanılmış. Bu röportajlarda aşk ve ilişkilerin kendilerine göre ne anlama geldiği konusunda düşüncelerini ve görüşlerini anlatıyorlar. Daha çok Amerikan dizilerinde denk geldiğimiz bu çekim tekniği, ilk defa bir Kore dizisinde izledim. Dizi de fazlaca cüretkar sahnelere yer verilmişti.

Lovestruck in the City birçok kişinin ilgisini çekecek güzel bir dizi çünkü iki Hallyu yıldızı kadroda yer alıyor. Başrol karakterlerimizin uyumu kesinlikle çok iyiydi. Dizinin yönetmenliğini Park Shin-Woo üstlendi. Senaryosu ise Jung Hyun-Jung ve Jung Da-Yeon tarafından yazılmıştır.

Lovestruck In The City En Kore dizi listemde yerini almayı başardı. Romantik olayları başarılı bir şekilde anlatılıyor. Sonuç olarak izlemenizi tavsiye edebileceğim bir diziydi. Kore dizi sektörü Romantik Komedi dizileri konusunda bana kalırsa dünyada kesinlikle en iyisi, kesinlikle bu işi başarabiliyorlar.

Lovestruck in the City-2
Lovestruck in the City-2

Kore dizi önerisi: Beatiful Gong Shim Konusu ve Oyuncuları dizi hakkında detaylı bilgi için sitemizdeki yazımıza ulaşabilirsiniz.

Lovestruck in the City Fragmanı

Lovestruck in the City Fragman

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir