En İyi Kore Dizileri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kore Dizileri
  4. »
  5. The King Eternal Monarch Konusu

The King Eternal Monarch Konusu

Merve Merve -
1270 0
The King: Eternal Monarch kapak

Netflix’in Güney Kore yapımı, Fantastik, tarihi drama dizisidir. Yayınlandığı ilk günden itibaren reyting rekorları kıran dizi Türkiye’de de çok popülerdir. The King: Eternal Monarch konusuyla, oyuncu kadrosuyla ve Güney Kore’nin güzellikleri ile izleyicilerden tam not almayı başardı. Başrollerini Lee Min Ho ve Kim Go Eun paylaşmaktadır. Dizi 16 bölümden oluşmaktadır.

The King: Eternal Monarch
The King: Eternal Monarch

The King: Eternal Monarch Oyuncuları

The King: Eternal Monarch Oyuncuları arasında önemli isimler bulunmaktadır.

Lee Min Ho: Kore İmparatoru Lee Gon karakterini canlandırmaktadır. Kore Krallığında yaşıyor. Lee Gon bu krallığın veliahdıdır. Babası o 8 yaşındayken üvey amcası tarafından öldürülmüştür. Amcasının tek hedefi babası değildir, Le Gon’u da öldürmek istemiştir fakat tam bu sırada maskeli bir adam onu kurtarmıştır. Lee Gon’un elinde ise bu kurtarıcıya dair sadece bir yaka kartı bulunmaktadır.

Kim Go Eun: Jung Tae-Eul ve Luna adlarında iki farklı karakteri canlandırmaktadır. Jung Tae-Eul, Güney Kore Cumhuriyeti’nde bir kadın polistir. Luna ise Kore İmparatorluğu’nda bir suçludur. Jung Tae-Eul Kore de normal hayatına devam ederken bir gün karşısına atlı bir adam çıkar ve hayatı karmaşık bir hal almaya başlar.

The King: Eternal Monarch-1
The King: Eternal Monarch-1

Woo Do-Hwan: İki farklı karakteri canlandırmaktadır. Jo Eun-Seob karakteri Güney Kore Cumhuriyetinde kamu hizmeti çalışanıdır, Jo Young karakteri ise Kore İmparatorluğunda Lee Gon’un korumasıdır.

Jung Eun-Chae: Kore imparatorluğunda en genç kadın Başbakanı olan Gu Seo-Ryung karakterini canlandırmaktadır.

The King: Eternal Monarch-2
The King: Eternal Monarch-2

The King: Eternal Monarch konusu

The King Eternal Monarch konusu gerçekten çok farklı, iki farklı evrende geçmektedir. İnsanların dünyasında bir şeytan paralel evrene geçmeye çalışmaktadır. Şeytan gerçek bir şeytan değil kötü amcamızdan bahsediyoruz. Kore İmparatoru Lee Gon, bunun farkında olduğu için paralel dünyaya açılan kapıları tutmaya çalışır. Başka bir paralel evrende Güney Kore’de yaşayan dedektif Jung Tae-Eul insanların ve sevdiklerinin hayatlarını korumaya çalışır.

Kral ve kötü amcası ellerinde özel güçlere sahip olan flütün iki yarısına sahip olduğundan paralel evrenler arasında git gel yapabiliyor. Amcası flütün tamamına sahip olmak ve ölümsüzlüğe kavuşmak istediği için iki dünyanın dengesini bozacak kötü işler yapıyor. Kral onu durdurmaya çalışıyor. O hainlik gecesinde kendisini kurtaran diğer evrendeki Dedektif Jung Tae-Eul ile karşılaşıyor ve zaman içerisinde birbirlerine aşık oluyorlar.

The King: Eternal Monarch-3
The King: Eternal Monarch-3

The King: Eternal Monarch Yorum

Şu zamana kadar ki izlediğim en iyi kore dizilerinden biriydi. Mantık hataları olsa da Lee Min Ho ve Kim Go Eun uyumu o kadar muhteşemdi ki mantık hatalarını umursamadım. The King Eternal Monarch konusu diğer Kore dizilerinde ki, saf kız-yakışıklı erkek, zengin erkek-fakir kız konularının olmadığı dizilerden biriydi. Daha önce yayınlanmış hiçbir Kore dizisine benzemiyor. Dizi de ki farklı iki evren, Kore Krallığı ve Güney Kore cumhuriyeti, bu şekilde olması çok güzel olmuş. Özellikle Kore İmparatorluğunu izlemek çok keyifliydi.

Dizimiz aslında fantastik bir dizi olsa da işin içine biraz da bilim kurgu katılmış. Matematik, paralel evren, izafiyet teorisi gibi konulara yer verilmişti. Dizimizin ikinci oyuncu seçimleri de gayet başarılıydı. Çekimler çok kaliteliydi. Estetik açıdan görsellikler güzel eklenmişti. Zamanın durduğu kısımlar özellikle çok güzeldi.

Dizinin her bölümünün finali efsaneydi, bir sonra ki bölümü ipe çekmemize neden oluyordu. Müzikler şahaneydi, dizinin atmosferiyle çok uyumlu olması, çaldığı zaman sahneyi aşırı yükseltmesi çok başarılıydı. Dizi de beyin yakıcı sahneler olduğu gerçeği var birde bazen bazı şeyleri biraz geç anladım o da dizimizin kalitesinden olsa gerek.

Bu dizi de bir gerçek var ki Lee Min Ho’nun gelmiş geçmiş en yakışıklı olduğu dizisi onu hiç sevmeyenler bile bu diziyi izleyince onu beğenebilir, her bölümde daha da efsaneleşti. Lee Min Hoo tam bir kral olmuş.  İlk olarak 25 yıl sonra Lee Gon’un Tae Eul’le karşılaşma sahnesi mükemmel ötesiydi. K-drama severler mutlaka izleyin..

The King: Eternal Monarch-4
The King: Eternal Monarch-4

The King: Eternal Monarch’in Senaristi Kim Eun Sook’tur. Diğer efsane dizileri şunlardır; Mr. Sunshine, Goblin, Descendants of the Sun, The Heirs, Gentleman’s Dignity, Secret Garden, The City Hall

The King: Eternal Monarch Fragmanı

The King: Eternal Monarch Fragman

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir