En İyi Kore Dizileri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kore Dizileri
  4. »
  5. Was It Love Konusu

Was It Love Konusu

Merve Merve -
879 0
was-it-love-fragman

2020 Kore dizilerinden olan dizi 16 bölümden oluşmaktadır. Yönetmenliğini Kim Do-Hyung yapmış, senaryosunu ise Lee Seung-Jin kaleme almıştır. Was It Love oyuncuları arasında Ji-Hyo, Son Ho-Jun, Song Jong-Ho ve Koo Ja-Sung gibi isimler yer almaktadır. Dram, romantik komedi türünde çekilmiştir. Netflix Kore dizileri arasında yer almaktadır.

Was It Love Oyuncuları

Was It Love Oyuncuları
Was It Love Oyuncuları

Was It Love oyuncuları arasında Ji-Hyo, Son Ho-Jun, Song Jong-Ho ve Koo Ja-Sung gibi isimler yer almaktadır. Karakterleri şu şekildedir;

Song Ji-Hyo: Bekar bir anne olan No Ae-Jung karakterini canlandırmaktadır. 14 yıldır hiç sevgilisi olmamış, kendisini çocuğuna ve mesleğine adamış birisidir. Annesi ve küçük kızı ile birlikte yaşamaktadır.

Was It Love Oyuncuları-1
Was It Love Oyuncuları-1

Son Ho-Jun:  Ünlü bir yazar olan  Oh Dae-O karakterini canlandırmaktadır. Yazdığı ve yayımlandığı kitaplar her zaman ‘En Çok satanlar’ listesine girmektedir. Aynı zamanda Hollywood filmleri için senaryo yazmaktadır. No Ae-Jung ile geçmişten tanışıyorlardır.

Song Jong-Ho: Popüler bir oyuncu olan Ryu Jin karakterini canlandırmaktadır. Oldukça bencil ve kötü bir karaktere sahiptir.

Koo Ja-Sung: Henüz genç ve toy olan oldukça yakışıklı olan Oh Yeon-Woo karakterini canlandırmaktadır. No Ae-Jung’nun kızının okulunda öğretmendir.

Was It Love Oyuncuları-2
Was It Love Oyuncuları-2

Was It Love Konusu

Was It Love Konusu kısaca şöyle; uzun süredir, romantik ilişkisi olamamış bekar bir annenin No Ae-Jung’un , hayatına dört adamın girmesini ve sonrasında yaşanan olayları anlatmaktadır. Bu dört kişiden biri; kötü ama çekici olan Oh Dae-O, diğeri; acınacak halde ama zengin olan Ryu Jin, bir diğeri; ürkütücü ama çekici olan Koo Pa-Do ve son olarak diğeri; daha toy ama oldukça yakışıklıdır olan Oh Yeon-Woo’dur. Film şirketinde yapımcı olarak çalışan No Ae-Jung Bekar bir annedir ve son 14 yıldır hiç sevgilisi olmamıştır. 

Was It Love Oyuncuları-3
Was It Love Oyuncuları-3

No Ae-Jung anne ve kızı ile birlikte mutlu mesut yaşarken, işinde de oldukça başarılı bir konumdayken başına hiç beklemediği bir şey gelir. Bir film şirketinde yapımcı olarak çalışırken, patronu tarafından kandırılır ve üzerine yüklü miktarda borç kalır.

Bunun üzerine No Ae-Jung patronunun evinde eski bir senaryo metni bulur ve bu senaryoyu hayata geçirip bundan para kazanmak ister. Öncelikle kendisine sermaye yatıracak bir şirket bulmalıdır. Bu olaydan sonra hayatına 4 erkek girer. Bu adamlar ona yardım edecektir ve hepsini de geçmişten tanımaktadır.

No Ae-Jung’un hayatı tek düze giderken bir anda kendisini, yaşadığı bu olay sonucu, onu aslında içinden hiç çıkamadığı geçmişine doğru sürükleyecektir. Tüm bu başına gelenler yetmezmiş gibi bir de, No Ae-Jung’un kızı babasını sorgulamaya başlıyor ve babasını bulmak için çalışmalara başlıyor.

Was It Love Yorum

Was It Love Yorumum ise; Dizimizi genel anlamda sevdim biraz akış konusunda yavaştı. Merak uyandıran aklımızda soru işaretleri oluşturarak ilerleyen dizileri severim. Bu dizi de bu cevaplar biraz geç cevap buldu diyebilirim. Oyunculuklar çok güzeldi, özellikle çocuk karakterler bile iyiydi.

Dizinin başlangıcı, konusu güzel ve farklıydı. Ancak sonradan senaryo biraz klasikleşti. Başrol kadının hayatına 14 yıl kimse girmemişken birdenbire dört erkeğin bir kadının peşinden koşması biraz abartılı geldi bana. Ki hepsi de neredeyse kadına kör kütük aşık olma noktasındaydı.

Was It Love Oyuncuları-4
Was It Love Oyuncuları-4

Dizinin karakterleri, karakter geçişleri, müzik seçimleri gayet başarılıydı. Dizilerde güçlü kadın karakterleri izlemeyi her zaman sevmişimdir. Bu dizimizde de kadın başrol oyuncumuz gayet güçlü başarılı bir kadındı, hayatta tek başına mücadele etmek için elinden gelen her şeyi yapmaya hazırdı.

No Ae-Jung’un kızı olan oyuncunun oyunculuğunu beğendim ama orta okula giden bir çocuk olmasına rağmen fazla olgunluk yüklemişlerdi. Kore dizileri sevenler için tavsiye edebileceğim bir diziydi. Netflix Kore dizileri arasında görüp merak ettiğim için listeme eklemiştim. Konusunu okuduktan sonra fazla merak uyandırmıştı. Diziyi izlediğime pişman olmadım. Eğer siz de izleyecek yeni bir dizi arıyorsanız izleyebilirsiniz.

Kore dizi önerisi: Because This Is My First Life dizi hakkında daha fazla bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Daha fazla Kore dizisi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Was It Love Fragmanı

Was It Love Fragmanı
Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir